Reklama

Firefox Hello WebRTC: nowy czat wideo alternatywą dla Skype’a

Firefox Hello WebRTC: nowy czat wideo alternatywą dla Skype’a

W niedalekiej przyszłości do rozmów wideo nie będą potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie jak Skype czy wtyczki do Facebooka i Google’ Hangouts. Nowy FireFox 34 z wsparciem dla Hello Web Raltime Chat (WebRTC) czyni je zbędnymi. Przeglądarka w pełnej wersji ukaże się pod koniec miesiąca, jednak proste działanie tego czatu wideo można już dziś przetestować w Firefoxie 34 beta.

1. Dodaj Video Chat Hello Firefox do paska narzędzi

W pierwszej kolejności dodaj ikonę Hello WebRTC do paska narzędzi. Kliknij symbol menu na pasku przeglądarki.Firefox Hello WebRTC alternatywa dla Skype

Znajdź ikonkę uśmiechniętej buźki i przeciągnij ją na pasek narzędzi przeglądarki.
Firefox Hello WebRTC alternatywa dla Skype

2. Wygeneruj link dla swoich rozmówców do Firefox Hello Videochat

Po kliknięciu ikony czatu Firefox automatycznie generuje link, który możemy przekazać naszym znajomym, z którymi chcemy rozmawiać.
Firefox Hello WebRTC alternatywa dla Skype

3. Odbierz rozmowę

Gdy osoba kliknie link i rozpocznie się proces dzwonienia do nas, to w Firefoxie, w prawym dolnym rogu wyskoczy okienko o przychodzącym połączeniu. Wystarczy je kliknąć, aby odebrać połączenie. Firefox Hello WebRTC alternatywa dla Skype

4. Rozmawiaj za pomocą Firefoxa Hello WebRTC

Hello od FireFoxa funkcjonuje jak klasyczny webowy komunikator wideo. Wśród przycisków znajdziemy wszystkie narzędzia do zarządzania dźwiękiem i obrazem. W oknie zobaczymy oczywiście też naszego rozmówcę. Firefox Hello WebRTC alternatywa dla SkypeMożemy też powiększyć okno rozmowy, nawet do trybu pełnoekranowego. Firefox Hello WebRTC alternatywa dla SkypeFireFox Hello WebRTC to praktyczna alternatywa dla Skype’a. Jeśli mamy problemy z połączeniem przez komunikator Microsoftu, możemy szybko przełączyć się na czat Firefoxa. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacjach awaryjnych.

Zobacz także:

Jak korzystać z rozmów wideo w Viberze na iOS-a i Androida?

Wybór Sama: najlepsze aplikacje do rozmów wideo na Androida

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama