Reklama

Tips & Tricks

Android 5.0 Oreo, Snickers lub Twix? Jak będą się nazywać następne wersje Androida?

Android 5.0 Oreo, Snickers lub Twix? Jak będą się nazywać następne wersje Androida?
Radek Grabarek

Radek Grabarek

  • Zaktualizowany:

Kolejne wersje Androida, niemal od początku istnienia systemu, noszą nazwy słodyczy, ułożone w alfabetycznym porządku. Zastanawiamy się, jakie kolejne słodycze mogą dołączyć do panteonu androidowych wersji.

Nazwy deserów, używane przez Google do nazwania kolejnych wersji Androida, były ogólnymi nazwami jakichś smakołyków. To się zmieniło za sprawą Android 4.4 KitKat. Najnowszy Android nosi taką samą nazwę, jak batonik produkowany przez koncern Nestlé. Jakie nazwy będą nosić następne wersje Androida? Są dwie opcje. Google wróci do nazw słodkości, które sami możemy zrobić w domu lub kupić w cukierni. Opcja druga – kolejne Androidy zostaną opanowane przez wielkie marki światowego przemysłu spożywczego.

Android doszedł w alfabecie do litery K. Przed nami jeszcze całkiem sporo literek oraz wiele deserów do wyboru. Postanowiliśmy wyciągnąć magiczną kryształową kulę, otworzyć wrota wyobraźni oraz zjeść trochę słodyczy z automatu w biurze. Przyszły nam więc do głowy nazwy słodyczy markowych. Oczywiście nazwa taka, jak KitKat, może być jednorazowym wyjątkiem.  Może też zapoczątkować nowy trend- zobaczymy w przyszłości. Litery L, M, N, O, P, R, S, T, U, V, W, Y i Z czekają. Zanim zaczniecie czytać dalej – może już przychodzą Wam do głowy jakieś pomysły?

Powrót do przeszłości – Android od A do K

Dwa pierwsze Androidy nosiły nazwy Astro i Bender. Jednak ze względu na spory prawne z właścicielami znaków towarowych nadano im nazwy słodyczy. Oto, jak przedstawia się słodka historia Androida:

  • Apple Pie – jabłecznik (nieoficjalne, wersja 1.1)
  • Banana Bread – bananowy chleb (nieoficjalne, wersja 1.2)
  • Cupcake – babeczka (wersja 1.5)
  • Donut – pączek (wersja 1.6)
  • Éclair – eklerka (wersje 2.0 – 2.1)
  • Froyo (frozen yogurt) – mrożony jogurt (wersje 2.2 – 2.2.3)
  • Gingerbread – piernik (wersje 2.3 – 2.3.7)
  • Honeycomb – plaster miodu (wersje 3.0 – 3.2)
  • Ice Cream Sandwich – lodowa kanapka (wersje 4.0 – 4.0.4)
  • Jelly Bean – żelki (wersje 4.1 – 4.3)
  • KitKat – batonik KitKat (wersja 4.4)

Android 5.0 i dalej!

Nie mamy pewności, czy następne Androidy będą nosiły nazwy tylko markowych słodyczy, ale w tym pomyśle jest wiele smakowitych opcji.

Android 5.0 – L jak Lion

Android 5.0 (lub Android 4.5) będzie miał premierę na pewno w 2014. To już niedługo. Następną wolną literką w alfabecie jest… L. A skoro L, to i batonik Lion! Tak jak KitKat, produkowany jest przez koncern Nestlé, więc teoretycznie współpraca z Google może być kontynuowana w prosty sposób. Tylko czy Android Lion nie jest zbyt podobną nazwą do systemu operacyjnego na komputery Mac – OS X 10.7 Lion?

Android 5 0 Lion

Autorem wszystkich grafik w tym artykule jest Abel Bueno.

M jak M&M’s

Android M&M’s? Tak! Kto bowiem nie lubi słodyczy, które rozpływają się w ustach, a nie w dłoni?! Czy taki Android byłby tak dobry, że rozpływali by się nad nim nawet użytkownicy iOSa? A może miliony maleńkich M&M’sów oznaczałyby zalanie świata jeszcze większą ilością, jeszcze tańszych urządzeń?

Producentem tych słodyczy jest koncern Mars.

Android M&MS

N jak Nutella

Android Nutella… Ulubione śniadanie milionów dzieci na całym świecie. Można jeść kanapkę z czekoladą i do tego jest to podobno zdrowy posiłek! Czy Android Nutella będzie starał się połączyć przyjemne z pożytecznym?

Nutella jest produkowana przez firmę Ferrero.

Android Nutella

O jak Oreo

Oreo to uwielbiane przez wielu ciastka, markizy – dwa ciemne ciasteczka złączone białym nadzieniem. Ciastka Oreo nadałyby Androidowi pewnej tajemniczości. Co kryje się między dwoma ciasteczkami? Co kryje się pod maską nowego Androida? Możne nowy silnik, może nowa, przełomowa funkcja? Pomarzyć można…

Oreo produkowane są przez koncern Mondelēz International, wcześniej znany jako Kraft Foods.

Android Oreo

P jak Pringles

Android Pringles to jedyny wyjątek na tej liście od niepisanej reguły, że kolejne Androidy to słodycze. Pringles to oczywiście chipsy, zawsze o takim samym kształcie, pakowane w poręczną tubę. Czyżby w niedalekiej przyszłości smartfony z Androidem miały mieć zakrzywione ekrany i będą sprzedawane po kilkanaście na raz w jednym opakowaniu?

Pringles zostały wprowadzone do sprzedaży przez koncern Procter & Gamble, ale w 2012 sprzedano je firmie Kellogg.

Android Pringles

R jak Rocher

Ferrero Rocher to pyszna czekoladka z całym orzechem laskowym w środku, zatopionym w orzechowym kremie, okrytym waflową skorupką oblaną mleczną czekoladą. To całkiem misternie wykonany smakołyk. Czyżby Android Rocher też miał się wznieść na wyżyny technicznej komplikacji? Zaawansowana technologia, stanowiąca rdzeń systemu, oblana przyjaznym i lekkostrawnym dla użytkownika interfejsem? A może po prostu zmiana wyglądu, i postawienie na jaśniejszą paletę barw, zamiast ciemnych kolorów?

Ferrero Rocher jest produkowany oczywiście przez firmę Ferrero.

S jak Snickers

Snickers to jeden z najbardziej rozpoznawalnych batoników. Jest bardzo sycący. Czyżby Android Snickers miał zaspokoić głód swoich użytkowników na wszystko to, co pyszne w mobilnym systemie operacyjnym? Snickers to też warstwa po warstwie. Może kolejne warstwy Androida będą “przekładane”, zintegrowane z najciekawszymi usługami giganta, takimi jak Google Now czy Google Plus?

Snickers jest produkowany przez firmę Mars.

Android Snickers

T jak Twix

Twix to dwa batoniki w jednym lub… Jeden batonik w dwóch. Czy Android Twix zaskoczy nas swoją podwójną naturą? Może wyborem jednego z dwóch interfejsów, lub możliwością ich personalizacji? A może będzie to zapowiedź integracji urządzeń z Androidem z Google Glass? W końcu razem raźniej!

Twix jest produkowany przez firmę Mars.

Android Twix

Android U, V, W, X, Y i Z

Nawet korzystanie z kryształowej kuli na cukrowym haju, powodowanym zjedzeniem wielu batoników na raz, nie jest w stanie przybliżyć nas do aż tak odległej przyszłości. A może po Androidzie Z już niczego nie będzie?! Nastąpi koniec świata lub smartfony stracą zainteresowanie użytkowników zafascynowanych inteligentnymi zegarkami, okularami lub… Jeszcze nie wymyślonym gadżetem przyszłości? Jeśli jednak macie kandydatów na nazwę dla Androida X, Y, Z to podzielcie się nią z nami w komentarzach.

Który przyszły Android jest Waszym ulubionym?

Radek Grabarek

Radek Grabarek

Najnowsze od Radek Grabarek

Editorial Guidelines