Reklama

Artykuł

8 praktycznych aplikacji dla Windows Phone’a 8.1 zapewniających bezpieczeństwo systemu

Markus Kasanmascheff

Opublikowany

Windows Phone to bardzo bezpieczny mobilny system operacyjny. Jeśli jednak taka opinia to za mało, należy pamiętać, że znajdziemy dużo aplikacji, które pozwolą bezpiecznie przechowywać w nim poufne dane

W przeciwieństwie do Androida czy iOS-a nie ma w systemie Windows Phone poważnych luk i możliwości wykonania roota lub jailbreaka. Cyberprzestępcy nie koncentrują się na nim przez niewielki udział w rynku światowym. Ale jeśli chcemy, to nasze bezpieczeństwo na Windows Phonie możemy zwiększyć dzięki dodatkowym aplikacjom. Stworzyliśmy przegląd 8 praktycznych aplikacji z tej kategorii. Oto one!

8 praktycznych aplikacji dla Windows Phone’a 8.1 zapewniających bezpieczeństwo systemu

Keeper

Keeper to menadżer haseł oraz narzędzie do bezpiecznego przechowywania innych danych. Aplikacja jest chroniona hasłem głównym, a w środku możemy zapisywać hasła do serwisów internetowych, numery kart kredytowych oraz inne poufne informacje. Dodatkowo Keeper oferuje generator haseł, dzięki czemu szybko stworzymy nowe, bezpieczne i mocne hasła służące do rejestracji w różnych serwisach internetowych. Keeper pozwala też na przechowywanie plików. Całość jest chroniona szyfrowaniem AES-256bit.

Pobierz Keeper dla Windows Phone’a

eWalletGo

eWalletGo działa podobnie jak Keeper i specjalizuje się w hasłach, poufnych dokumentach lub danych kart płatniczych. eWalletGo również wykorzystuje do tego szyfrowanie AES-256bit. Plusem jest możliwość wykonania zaszyfrowanej kopii zapasowej w Dysku Google lub Dropboxie.

Pobierz eWalletGo dla Windows Phone’a

Enpass Password Manager & Information Keeper

Enpass Password Manager & Information Keeper jest kolejną aplikacją mająca za zadanie bezpieczne przechowywanie naszych haseł i innych cennych danych. Wykorzystuje szyfrowanie AES-256bit. Pozwala na synchronizacje kopii przy wsparciu Dropboxa lub OneDrive’a. Dodatkowo aplikacja ma funkcje importu z takich programów jak mSecure, Datavault, 1Password, LastPass, RoboForm, Keepass. Dzięki temu korzystanie z wielu platform jednocześnie jest wyjątkowo proste.

Pobierz Enpass Password Manager & Information Keeper dla Windows Phone’a

AVG Family Safety

AVG Family Safety 8 ma za zadanie chronić najmłodszych użytkowników telefonu. To przeglądarka internetowa mająca za zadanie stronić od cyberprzestępców, treści szkodliwych dla nieletnich i innych niebezpieczeństw. Rodzice sami też mogą ograniczyć dostęp dzieciom do konkretnych stron internetowych. Działanie przeglądarki jest niemal identyczne jak domyślnego Internet Explorera.

Pobierz AVG Family Safety dla Windows Phone’a

Best Phone Security

Z Best Phone Security można znacznie zwiększyć współczynnik bezpieczeństwa telefonów z Windows Phone’em. Aplikacja zastępuje domyślny ekran blokady, który można odblokować kodem lub wzorem. Po wprowadzeniu błędnego hasła może być odgrywany głośny alarm. Ponadto aplikacja przechowuje dane GPS przy nieudanej próbie odblokowania urządzenia.

Pobierz Best Phone Security dla Windows Phone’a

Lock & Hide

Lock & Hide pozwala ukrywać i blokować hasłem albumy ze zdjęciami. Dopiero po wprowadzeniu kodu będzie można zobaczyć zaszyfrowane fotografie i pliki.

Pobierz Lock & Hide dla Windows Phone’a

Unit Converter

Unit Converter to zakamuflowany wariant aplikacji Lock & Hide. Aplikacja działa tak samo, ale dla osób postronnych wydaje się być zwykłym nudnym konwerterem jednostek walutowych. Dopiero później okazuje się, że to aplikacja do ukrywania plików.

Pobierz Unit Converter dla Windows Phone’a

Kaspersky Safe Browser

Kaspersky Safe Browser podobnie jak AVG Family Safety jest bezpieczną przeglądarką internetową. Dzięki odpowiednim filtrom można ograniczyć dostęp do stron z przemocą, pornografią, bronią, hazardem czy grami. Można go odpowiednio personalizować.

Pobierz Kaspersky Safe Browser dla Windows Phone’a

Warto wybrać dla siebie kilka z zaprezentowanych aplikacji i zabezpieczyć swoje dane lub chronić swoje dzieci przed niepożądanymi stronami. Dzięki tym programom nasze dane będą bezpieczne, nawet gdy nasz telefon zostanie skradziony.

Zobacz także:

Foldery w Windows Phone. Jak je utworzyć?

Jaki jest najlepszy system mobilny dla początkujących użytkowników smartfonów?

iPhone, Android czy Windows Phone? Wskazówki, jak mądrze wybrać telefon

Również może Cię zainteresować