7 naj… symulatorów

7 naj… symulatorów

Symulatory to bardzo popularna kategoria gier. Symulować można prawie wszystko, nic więc dziwnego, że nie narzekamy w niej na brak różnorodności i ciągle pojawiają się nowe produkcje. Każdy symulator jest inny i trudno zdecydować , który z nich jest najlepszy, każdy czymś się wyróżnia. W związku z tym prezentujemy Wam niniejsze zestawienie. Oto 7 symulatorów, które są w czymś NAJ.

Najbardziej realistyczny: X-Plane

Wybór w tej kategorii był dość prosty. Realizm to drugie imię X-Plane i trudno to kwestionować. Gra jest do tego stopnia zgodna z rzeczywistością, że została zatwierdzona przez Agencję Lotnictwa, Ministerstwa Transportu USA (FAA) do stosowania w trakcie szkolenia pilotów. To co już było prawie doskonałe, poprawiono jeszcze w 10 wersji X-Plane, dodając super realistyczne odwzorowanie warunków atmosferycznych i inne wodotryski. Nie pozostaje nam nic więcej jak tylko zakrzyknąć: Czy leci z nami pilot?

Najpopularniejszy: Farming Simulator 2011

W przypadku najpopularniejszego symulatora poszliśmy na łatwiznę i oddaliśmy decyzję w ręce naszych użytkowników. Farming Simulator 2011, znany także jako Landwirtschafts Simulator 2011, to najczęściej pobierany symulator w Softonic. Wygląda na to, że Polska znów staje się spichlerzem Europy, tym razem wirtualnym. Rodacy, na traktory!

Najlepszy (Najwyżej oceniany): Mullabfuhr Simulator 2008

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym symulatorze śmieciarki, to chyba najwyższa pora, bo Ci co w niego grali bardzo sobie tę grę chwalą. Mullabfuhr Simulator prowadzi w rankingu użytkowników Softonic z najlepszymi ocenami – 10/10. Tak, tak, wiemy – znów poszliśmy na łatwiznę i to użytkownicy wybrali zwycięzcę, ale użytkownik ma zawsze rację, a my woleliśmy uniknąć subiektywnej oceny w tak prestiżowej kategorii. Zwycięzca jest zatem niespodziewany, ale jak widać całkiem zasłużony. Ciekawe tylko ile w tym zasługi braku zapachów towarzyszących pracy ze śmieciarką. Jedno jest pewne, z tego powodu w kategorii “Najbardziej realistyczny symulator” to ta gra nigdy nie wygra.

Najbardziej odjechany: Kehrmaschinen Simulator 2011

Symulatory różnych dziwnych maszyn już widzieliśmy, ale symulator zamiatarki??? Nie wiemy, czy to niemieckie zamiłowanie do porządku sprawiło, że u naszych zachodnich sąsiadów powstała taka właśnie gra, ale wśród symulatorów wielu odjechanych urządzeń ten zajmuje czołową pozycję. Pomimo niecodzienności rozgrywki, gra jest całkiem fajna i dostarcza rozrywki na przyzwoitym poziomie. Co prawda do prędkości akcji można mieć zastrzeżenia, ale przynajmniej jest czysto.

Najdziwniejszy: Bus Cable Car Simulator: San Francisco

Połączenie symulatora komunikacji miejskiej z GTA San Andreas to już lekkie przegięcie. Tramwaje, trolejbusy, autobusy i ogólnie cała komunikacja miejska, to dość oklepany temat w symulacjach. Najwyraźniej twórcy Bus Cable Car Simulator chcieli wprowadzić trochę pikanterii do gry. W końcu jednak przesadzili. O ile system misji w stylu GTA to dobry pomysł to menu w stylu gangsterskiego graffiti jest śmiechu warte. To zdecydowanie najdziwniejszy symulator w jaki do tej pory graliśmy.

Najbardziej oczekiwany: Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator to bardzo popularny symulator jazdy samochodem ciężarowym. Gra, pomimo tego, ze ma już swoje lata, nadal cieszy się ogromnym powodzeniem wśród wirtualnych kierowców. Wielkimi krokami zbliża się Euro Truck Simulator 2, jednak premiera drugiej części tego ciężarowego hitu była już wielokrotnie przekładana. ETS2 najpierw miał się pojawić we wrześniu 2011, potem przesunięto termin na grudzień, a ten zmienił się na wiosnę 2012. Cierpliwość jest cnotą, ale ile można czekać!?!?

Najbardziej podziwiany w redakcji: Advanced Tram Simulator

Advanced Tram Simulator to niekwestionowany król symulatorów. Radość z uruchomienia tramwaju po dwóch godzinach prób, to coś za co nie zapłacisz żadną kartą. Niestety niesamowity realizm symulacji został osiągnięty kosztem prostoty obsługi. To jednak realizm przez duże R jest jedną z większych zalet tej gry. Siermiężna grafika i występujące gdzieniegdzie żarciki graficzne dopełniają swojskiego obrazu tego symulatora.

Oto nasze dość subiektywne zestawienie. Symulatorów jest tak wiele, są tak różne od siebie i skierowane do tak rożnych osób, że wybór był bardzo trudny. Pragniemy Was jednak zapewnić, że przy powstawaniu artykułu nie ucierpiał żaden redaktor (kolega ze spuchniętą wargą utrzymuje, że zaatakowała go myszka komputerowa i tak będzie zeznawał).

A może Wy znacie jeszcze jakieś NAJ symulatory?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji