Reklama

Nowiny

6 aplikacji na Android do czytania wiadomości z Polski

Kamil Mizera

Kamil Mizera

  • Zaktualizowany:

Lubicie czytać wiadomości? Chcecie wiedzieć, co dzieje się w Polsce i zagranicą? Być na bieżąco? Nic prostszego.  W dobie smartfonów, tabletów i mobilnego internetu, dostęp do informacji nigdy nie był tak prosty. Skąd jednak czerpać najświeższe newsy? Oto 6 darmowych aplikacji na Android, które pomogą Wam zawsze trzymać rękę na pulsie i śledzić najświeższe doniesienia z kraju i ze świata.

Onet News

Onet News na AndroidOnet News to darmowa aplikacja na Android, która pozwala na śledzenie newsów prosto z portalu Onet.pl. Wiadomości podzielone są na różne kategorie i wyświetlane w strumieniach, między którymi można przełączać się za pomocą przesuwanych ekranów. Poza tym, Onet News pozwala na sprawdzenie pogody, repertuaru kin, czy wiadomości lokalnych. Posiada również specjalną zakładkę Allegro, dla tych, którzy lubią robić zakupy za pośrednictwem tego portalu aukcyjnego.

6 aplikacji na Android do czytania wiadomości z Polski

Pobierz Onet News na Android

Info WP.PL

Info WP.PL na AndroidTa aplikacja z kolei, to produkcja popularnego portalu Wirtualna Polska. Poza wiadomościami z kraju i zagranicy, sportowymi czy technologicznymi, pozwala także na sprawdzenie poczty e-mailowej na WP. Ma bardzo dobrze zaprojektowane menu, z którego można dobierać szczegółowe kategorie newsów. Na przykład, zamiast przeglądać wszystkie informacje sportowe, można sprawdzić tabelę i terminarz Ekstraklasy. Poza tym Info WP.PL umożliwia komentowanie wiadomości.

Pobierz Info WP.PL na Android

Interia Fakty

Interia Fakty na AndroidKolejnym portalem, który pokusił się o wydanie własnej aplikacji, jest Interia.pl. Aplikacja Interia Fakty, to oczywiście informacje z przeróżnych źródeł i kategorii, chociażby o muzyce czy grach. Poza tym aplikacja oferuje widżety wyświetlające pogodę, notowania, waluty czy wyniki Lotto. Dodatkową zaletą Interia Fakty jest możliwość dodawania danych artykułów do zakładek, tak aby wrócić do nich w wolnej chwili.

Pobierz Interia Fakty na Android

Gazeta.pl LIVE

Gazeta.pl LIVE na AndroidGazeta.pl LIVE to oczywiście wiadomości krajowe, lokalne i zagraniczne. Aplikacja radzi sobie również całkiem dobrze z wyświetlaniem grafik i filmów. W Gazeta.pl LIVE postawiono nacisk na jak najszybsze prezentowanie ważnych informacji. Dlatego też aplikacja wyświetla nie tylko zwykłe newsy, ale również relacje na żywo oraz posiada moduł powiadamiania o ważnych wydarzeniach.

Pobierz Gazeta.pl LIVE na Android

Jeżeli jednak nie chcecie instalować i sprawdzać kilku aplikacji na raz, lub wolicie mieć dostęp do większej ilości źródeł informacji, to warto pomyśleć o innym rozwiązaniu. Zamiast „portalowych” aplikacji można wybrać któryś z agregatorów newsów.

Feedly

Feedly na AndroidFeedly to godny następca Google Readera, który prezentuje wiadomości z kanałów RSS. Dzięki temu można samemu stworzyć bazę portali z newsami, z których chcemy korzystać. Poza tym, Feedly ma kilka trybów wyświetlania treści, w tym styl magazynowy, który świetnie pasuje do wiadomości. Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że Feedly wyświetla tylko abstrakt danego wpisu, aby przeczytać go w całości, należy załadować oryginalną stronę. Szczęśliwie Feedly ma własną przeglądarkę, więc nie musimy opuszczać aplikacji.

Pobierz Feedly na Android

Google Currents

Google Currents na AndroidTa aplikacja z kolei jest połączeniem czytnika RSS z cyfrowym magazynem. Można do niej dodawać kanały z wiadomościami, o ile takie zostały stworzone. Poza tym Google Currents grupuje newsy z różnych kategorii na podstawie wielu odmiennych źródeł. Wystarczy kliknąć, na przykład, na przycisk Wiadomości i pojawi się stream z informacjami z Polski z wielu różnych portali. Dodatkowo, Google Currents pozwala wydawcom na podawanie wiadomości w postaci e-magazynu, a więc w bardziej atrakcyjnej formie. Świetnie sprawdza się ta aplikacja na tablecie z Android.

Pobierz Google Currents na Android

Powiązane artykuły:

Kamil Mizera

Kamil Mizera

Najnowsze od Kamil Mizera

Editorial Guidelines