20 aplikacji dla fanów serwisu Instagram

20 aplikacji dla fanów serwisu Instagram

Tematem tego artykułu będą nowe filtry, kolaże i inne narzędzia, które nadadzą Twym zdjęciom profesjonalny wygląd przed przesłaniem ich do serwisu Instagram. Już za chwilę dowiesz się, jak sprawić, by Twe fotki zapierały dech.

Instagram staje się najpopularniejszym sposobem robienia zdjęć. Widzimy to codziennie na Facebooku i Twitterze, które są zalewane potokiem zdjęć z charakterystycznymi dla Instagrama filtrami. Sukces tej aplikacji jest tak wielki, że w grze GTA V pojawia się jej parodia – Snapmatic.

Minimalizm Instagramu to zarówno zaleta i wada tej aplikacji. Z jednej strony, wielu użytkownikom brakuje bardziej zaawansowanych funkcji i większej ilości filtrów. Z drugiej, to tej prostocie Instagram zawdzięcza swą popularność wśród amatorów.

Choć Instagram ma tylko 19 filtrów, wszystkie one dają doskonały efekt (autorem zdjęcia jest Jessica Zollman)

Retusz zdjęć to dobry sposób na to, by Twoje zdjęcia przykuły uwagę innych użytkowników Instagramu. Warto więc dodać do zdjęć ciekawy tekst lub efekty specjalne. Umożliwią Ci to programy, które opisaliśmy poniżej.


Chcesz wiedzieć więcej na temat Instagram?

Przeczytaj nasz poradnik – TUTAJ


Retuszowanie i poprawa jakości zdjęć

Instagram automatycznie poprawia tylko kontrast oraz pozwala na zastosowanie kilku gotowych filtrów. Niestety, brakuje mu wielu opcji, które dostępne są w Photoshopie. W bardziej zaawansowanym retuszu zdjęć pomogą następujące aplikacje.

Snapseed (Android, iOS)

Snapseed to spektakularna aplikacja do edycji zdjęć. Jej wielkimi atutami są łatwość, z jaką pozwala ona na poprawienie jasności, kontrastu, ostrości i nasycenie barw oraz doskonała opcja autokorekty.

Pobierz:

Photoshop Express (Android, iOS)

Photoshop to program, który nie wymaga wprowadzenia. Wersja Express to świetne narzędzie do edycji zdjęć na telefonach komórkowych, które jest dostępne zarówno dla Androida i iOS. Najbardziej wymagający mogą spróbować też najnowszego produktu firmy Adobe, Photoshop Touch.

Pobierz:

Aviary Photo Editor (Android, iOS)

Aviary Photo Editor jest przyjaznym edytorem zdjęć. Wyśmienicie pomaga w kadrowaniu i obracaniu fotek.  Posiada też opcje korekcji ostrości, jasności, wybielania zębów oraz usuwania efektu czerwonych oczu. Oferuje również darmowe efekty, podobne do tych z Instagramu i iOSa.

Pobierz:

Magisto Video Editor (Android, iOS)

Instagram pozwala też nagrywać filmy. Dlaczego nie podrasować ich w najlepszym edytorze wideo dla urządzeń mobilnych? Magisto oferuje zaawansowane opcje edycji, stabilizację obrazu, automatyczne przejścia między różnymi ujęciami i wiele więcej.

Pobierz:

Obiektywy, efekty specjalne i filtry

Z 19 wbudowanymi filtrami, Instagram wypada blado w porównaniu do niektórych aplikacji, które oferują ich 50 lub więcej. Konkurencja kusi nie tylko filtrami, ale również efektami specjalnymi i symulowaniem znanych obiektywów (np. rybie oko lub aparatów typu Lomo).

InstaFishEye (Android, iOS)

Obiektywy telefonów komórkowych mają pole widzenia podobne do ludzkiego. Na jego wirtualne poszerzenie pozwala InstaFishEye, która symuluje obiektyw znany jako rybie oko. Efekt ten przydaje się podczas fotografowania architektury i sportów ekstremalnych.

Pobierz:

Slow Shutter Cam (iOS)

Domyślnie, telefony komórkowe robią zdjęcia tak szybko, jak tylko to możliwe. Co robić, jeśli potrzebujesz dłuższej ekspozycji? Pobierzj Slow Shutter Cam na iOS. Aplikacja pozwoli Ci złapać więcej światła lub stworzyć znany efekt smug samochodowych reflektorów.

Pobierz:

NightCap (iOS)

Większość smartfonów słabo radzi sobie z robieniem zdjęć przy słabym świetle, np. o zmierzchu. NightCap dla iOS pomaga rozwiązać ten problem, przechwytując 15 razy więcej światła niż zwykle.

Pobierz:

PicsPlay (Android, iOS)

Brakuje Ci filtrów? PicsPlay ma ich 200! Poza filtrami, oferuje też efekty tilt – shift, narzędzia do rysowania, dodawanie tekstu i ciekawą funkcję Time Matrix.

Pobierz:

Pragniesz większej kontroli podczas robienia zdjęć?

Obsługa aplikacji Instagram jest bardzo prosta: dotknij ekranu, aby skorygować ostrość i naciśnij przycisk, aby wykonać zdjęcie. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż obsługa typu point-and-shoot, istnieją aplikacje, które dadzą Ci większe pole manewru oraz pozwolą wykazać się umiejętnościami.

VSCO Cam™ (iOS)

Jeżeli istnieje aplikacja potrafiąca wycisnąć z iPhone ostatnie soki, to z pewnością jest to VSCO Cam™. Umożliwia ona drobne korekty ekspozycji, temperatury i ostrości przy pomocy bardzo intuicyjnego interfejsu. Daje to doskonałe rezultaty

Pobierz:

.

Camera ZOOM FX (Android)

Camera ZOOM FX to bardzo rozbudowana aplikacja dla Androida i iOS. Daje ona ogromne możliwości konfiguracji sterowania, opcję balansu bieli, zdjęć nocnych, stabilizację, timer, aktywację głosową, itp. Ilość funkcji robi wrażenie.

Pobierz:

Vignette (Android, iOS)

Z kolei Vignette jest aplikacją bardzo minimalistyczną o niezwykle prostym interfejsie. O jej wyjątkowości stanowi możliwość symulacji aż 70 starych aparatów i obiektywów typu vintage (np. LOMO, Diana, Holga).

Pobierz:

Camera FV-5 (Android)

Camera FV -5 jest najlepszym symulatorem lustrzanek cyfrowych (DSLR). Wszystkie wskaźniki są rozmieszczone tak, że mamy wrażenie robienia zdjęcia aparatem marki Nikon lub Canon. Naturalnie, program umożliwia pełną regulację wszystkich ustawień.

Pobierz:

Kadrowanie i tworzenie kolaży

Równie ważne jak robienie zdjęć, jest ich kadrowanie. Natomiast dobrym sposobem na wizualne podsumowanie danego wydarzenia lub historii, jest stworzenie kolażu.

Photo Grid (Android)

Jeśli lubisz kolaże, Photo Grid to program dla Ciebie. Posiada on imponującą liczbę szablonów i rodzajów tła (ponad 100), pozwala obracać zdjęcia i układać je w dowolny sposób. Posiada również ponad 20 unikatowych filtrów.

Pobierz:

Moldiv Collage (iOS)

Moldiv Collage to aplikacja na iOS z wieloma szablonami i wzorami (w sumie 160), filtrami (36) oraz narzędziami do dekorowania zdjęć i dodawania tekstu (ponad 250 czcionek!). W najnowszej wersji, można w jeden obraz połączyć aż do 9 zdjęć.

Pobierz:

PicFrame (Android, iOS)

PicFrame – dostępny dla Androida i iOS – to kolejny świetny edytor zdjęć. Oferuje on 73 niestandardowe ramki i wiele ciekawych efektów. Zdjęcia można wyeksportować w wysokiej rozdzielczości lub dzielić się nimi na portalach społecznościowych bezpośrednio z aplikacji.

Pobierz:

Crop n’ Square (Android)

Crop  n’ Square specjalizuje się w przycinaniu zdjęć do kształtu kwadratu. Dzięki temu, będą one gotowe do wgrania do Instagramu. Narzędzie to jest niezwykle łatwe w użyciu i skuteczne. Pozwala także ustawić kolor tła zdjęć, gdy jego dodanie będzie konieczne.

Pobierz:

Dodaj naklejki i tekst

Na uwagę zasługują także aplikacje, które specjalizują się w dodawaniu naklejek, tekstów, rysunków, ramek i tekstur. Pozwalają one dodać mdłym zdjęciom odrobinę uroku i humoru.

Afterlight (iOS)

Afterlight znajduje się w połowie drogi między edytorami zdjęć a programami do ich dekoracji. Jego 56 filtrów, 66 tekstur i 75 ramek tchnie w Twe zdjęcia nowego ducha.

Pobierz:

LINE Camera (Android, iOS)

W Azji, a szczególnie w Japonii, dodawanie zdjęciom zabawnych naklejek jest już tradycją. LINE Camera zawiera aż 700 naklejek i 100 ramek oraz pędzle do malowania i narzędzia dodawania tekstu. To trzeba zobaczyć!

Pobierz:

Overgram (iOS)

Overgram to 10 wspaniałych czcionek, które możemy dodać do naszych zdjęć. Teksty stworzone przy ich pomocy możemy obracać i powiększać. Aplikacja godna uwagi wszystkich fanów dobrej typografii.

Pobierz:

Aviary Stickers (Android)

Aplikacja ta przyda się użytkownikom programu Aviary Photo Editor, który opisaliśmy wcześniej. Aviary Stickers to zestaw zabawnych akcentów, które możesz dodać do swoich zdjęć. Kogo nie rozbawią starodawne okulary czy fajka?

Pobierz:

Wynik: teraz zrobisz ze swymi fotkami jeszcze więcej niż do tej pory!

Jak widać, istnieje ogromna liczba specjalistycznych aplikacji do robienia i obróbki zdjęć. Naszą listę 20 aplikacji łatwo moglibyśmy wydłużyć, ale skupiliśmy się tylko na najlepszych pozycjach.  Liczymy, że dzięki nim, Twoje instagramowe zdjęcia zdobędą jeszcze więcej uznania.

A Ty jakich aplikacji używasz z Instagramem?

Autorem zdjęcia, które otwiera ten artykuł jest Phil Hearing (PhotKing).

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji