Wybór Sama: najlepsza przeglądarka internetowa na Androida

Wybór Sama: najlepsza przeglądarka internetowa na Androida

Jaka jest najlepsza przeglądarka internetowa dostępna na Androida? Jeśli czujesz się ograniczony przez domyślną przeglądarkę na swoim smartfonie, nadszedł czas, aby przerzucić się na alternatywne rozwiązanie. Nie musisz w tym celu instalować wszystkich dostępnych na rynku aplikacji przeglądarek, aby znaleźć tę jedyną! Żeby oszczędzić twój czas, przetestowałem zarówno te cieszące się największą popularnością, jak i nowości – a oto wyniki mojego porównania.

Jedna rzecz nie ulega wątpliwości – Chrome nie jest najlepszą przeglądarką na Androida. Dość długo byłem jej zwolennikiem, ale nie trzeba wiele by zauważyć, że Chrome zwyczajnie nie wytrzymuje już konkurencji. Nawet na PC miewa pewne problemy, a w porównaniu z nowinkami na smartfonach wypada po prostu blado. Przestarzały design, kiepska ergonomia, brak opcji personalizacji, wątpliwe bezpieczeństwo… Na chwilę obecną Chrome dosłownie stoi nad przepaścią.

W moim małym śledztwie skupiłem się na praktycznym aspekcie i ogólnej użyteczności mobilnych przeglądarek. Po długim namyśle ogłaszam werdykt…

Najlepsza aplikacja

Dolphin Browser

dolphin browserDolphin Browser na Androida gwarantuje zapierające dech w piersi doświadczenie. Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, ta przeglądarka naprawdę oferuje dla każdego coś miłego. Jest szybka jak błyskawica, gdyż opiera się na technologii, która czyni ją dziesięciokrotnie wydajniejszą w porównaniu z domyślną przeglądarką twojego telefonu. Bez wdawania się w niepotrzebne szczegóły natury technicznej powiem tylko, że Dolphin Browser jest dużo efektywniejsza i dużo bardziej responsywna niż jakakolwiek inna przeglądarka konkurencji.

Dolphin Browser oferuje mnóstwo rozszerzeń, dzięki którym możesz spersonalizować swoją przeglądarkę i dostosować ją do swoich zwyczajów, dodając przydatne opcje. Mój faworyt? Rozszerzenie Dolphin Float otwierające linki bez opuszczania aplikacji, z której właśnie korzystasz. Po prostu genialne!

Ponadto możesz również spersonalizować wygląd swojej przeglądarki, wybierając jeden z wielu dostępnych tematów graficznych lub zmieniając tło.

Dolphin Browser

Po lewej stronie znajduje się menu z rozszerzeniami. Po prawej ekran z tematami do wyboru

Dolphin Browser nie ustępuje również w kwestiach bezpieczeństwa. Aplikacja umożliwia sceptykom korzystanie z anonimowego silnika wyszukiwania DuckDuckGo, używania głównego hasła czy usuwania historii po zamknięciu aplikacji.

Aplikacja ta jest naszpikowana dobrymi rozwiązaniami, takimi jak na przykład nawigacja za pomocą gestów dotykowych czy tryb nocny, który zmienia wygląd odwiedzanych stron, żeby zredukować zmęczenie oczu. Ponadto jeśli zainstalujesz rozszerzenie Dolphin Connect na Chrome, Safari czy Firefox, będziesz w stanie przesłać otwarte strony z telefonu na komputer w zaledwie trzech kliknięciach.

Dodaj do tego eksperymentalne wsparcie dla Flasha i dostajesz prawdziwego Rolls-Royce’a wśród przeglądarek na Androida.

Pobierz Dolphin Browser

Wschodzące gwiazdy

Dolphin Browser jest znakomitą przeglądarką, ale już goni ją konkurencja. Poniższe aplikacje wydają się wytrzymywać to starcie dzięki unikalnemu designowi i innowacyjnym funkcjom. Przyjrzyjmy się teraz rywalom o największym potencjale.

CM Browser

CM BrowserTo kolejna znakomita przeglądarka na Androida. Twórcy Clean Master skupili się na bezpieczeństwie i łatwości korzystania z aplikacji. Przeglądarka jest super szybka, lekka, prosta w obsłudze i stanowi znakomitą alternatywę dla Dolphin Browser. Podsumowując, jest to konkurencja, której należy się pilnie przyglądać.

Pobierz CM Browser

Javelin Browser

Javelin Browser Javelin Browser jest chyba najbardziej innowacyjną przeglądarką w tym porównaniu. Aplikacja szczyci się zestawem przydatnych funkcji i dobrych pomysłów ułatwiających codzienne przeglądanie internetu. Tryb pełnoekranowy, blokowanie reklam, podpowiedzi, które umożliwiają otwieranie linków w tle – to wszystko sprawia, że Javelin jest doskonałą przeglądarką.

Pobierz Javelin Browser

Firefox

FirefoxDzięki ulepszonej funkcji synchronizacji wersje Firefoxa na Androida i PC świetnie dają sobie radę. O ile Firefox na Androida nie olśniewa oryginalnością funkcji czy designu, o tyle Mozilla wciąż ma szansę się wybić, jeśli przeniesie na mobilną przeglądarkę rozwiązania z wersji na PC. Jakby nie patrzeć, Firefox to czempion w swej klasie na systemie Windowsa!

Pobierz Firefox

Na ten moment, aby mieć pod ręką najlepszą przeglądarkę na Androida, polecam pobrać Dolphin Browser. W końcu twój smartfon zasługuje na to, co najlepsze! Jeśli jednak preferujesz inną przeglądarkę, nie wahaj się i podziel się z nami swym wyborem, zostawiając komentarz.

Teraz gdy już znasz zwycięzcę wśród przeglądarek na Androida, dowiedz się, która działa najlepiej na Windowsie!

Zobacz także:

Wybór Sama: najlepsze aplikacje do SMS-ów i MMS-ów na Androida

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji