Twój weekend z grami: Dead Rising 3, The Wolf Among Us i Retry

Twój weekend z grami: Dead Rising 3, The Wolf Among Us i Retry

Weekend zbliża się wielkimi krokami. Pora na odpoczynek, relaks i zabawę. Ponieważ dziś Halloween, to pewnie już macie jakieś plany. Jednak w wolnej chwili zawsze możecie sobie nieco pograć! Jak co tydzień mamy dla was kilka propozycji.

W tym tygodniu polecamy idealny na Halloween Dead Rising 3, The Wolf Among Us dla fanów fantasy i kryminałów oraz Retry dla tych, którym Flappy Bird zaszło zbyt za skórę.

Dead Rising 3

Dzisiaj Halloween. Ale co to za Halloween bez dobrych, starych, gnijących zombiaków. Dlatego polecamy wam grę Dead Rising 3. W tytule tym mamy do czynienia z typową masakrą nieumarłych w otwartym świecie. Akcja Dead Rising 3 rozgrywa się 16 lat po wybuchu epidemii, który został przedstawiony w pierwszej części. Rządowi udało się opanować sytuację dzięki specjalnym chipom. Oczywiście, coś musiało pójść nie tak – wadliwy chip z Zombrexem spowodował nawrót wirusa, który rozprzestrzenił się wśród ludzi w ciągu ledwie kilku godzin. Twoim zadaniem jest uciec wraz z innymi ocalałymi z zainfekowanego miasta, po drodze masakrując tyle nieumarłych, ile tylko się da. Gotowi na zombie apokalipsę?

Pobierz Dead Rising 3 na Windowsa

The Wolf Among Us

The Wolf Among Us to z kolei klimatyczny kryminał osadzony na styku rzeczywistego świata i fantasy. Przywitajcie więc bajkowe postacie, jak chociażby królewnę Śnieżkę, której udało się przeżyć aż do dzisiejszych czasów. Nie jest to jednak dobry czas dla bajkowych istot. Ktoś nie waha się ich pozbywać, i to permanentnie. Rozgrywka ma sporo implementacji z The Walking Dead, a więc rozbudowane drzewa dialogów oraz tryb podejmowania decyzji, które realnie wpływają na akcję i fabułę. Komiksowe postacie, wartka akcja, trudne dylematy do rozwiązania – brzmi zachęcająco, prawda?

Pobierz The Wolf Among Us: Android, iOSWindows

Retry

Oderwijmy się na chwilę od zombie i stworów z bajek i wyluzujmy przy grze od Rovio. Retry to tytuł, który nawiązuje do sukcesu Flappy Bird. Stworzona na podobną, 8-bitową modłę, jest niemal tak samo trudna, jak pierwowzór. Retry to gra zręcznościowa, w której mechanika rozgrywki opiera się na tap-to-fly. Oznacza to, że musimy dotykać ekranu, aby samolot wznosił się w powietrzu. Oczywiście przy okazji omijamy przeszkody i próbujemy dolecieć, jak najdalej się da. Oprócz tego trzeba opanować sztukę wykonywania pętli w powietrzu. Zadanie utrudnia wiatr, który może ponieść nas za bardzo do góry. W trakcie rozgrywki możemy odblokowywać dodatkowe punkty lądowania. Oznacza to, że po niepowodzeniu zaczniemy rozgrywkę od tego punktu zamiast od początku poziomu. Jest to znaczne ułatwienie w stosunku do Flappy Bird. Nie dajcie się jednak zwieść, gra nie należy do łatwych.

Pobierz Retry: AndroidiOS

Zobacz także:

Twój weekend z grami: Angry Birds Transformers, Middle-earth: Shadow of Mordor i Touchgrind BMX

Twój weekend z grami: Hellraid: The Escape, Traps ‘n Gemstones oraz Diamond Digger Saga

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji