Reklama

Tips & Tricks

Sztuczki Windows: Jak automatycznie aktualizować sterowniki?

admin

Opublikowany

System Windows skrywa wiele tajemnic i praktycznych rozwiązań, o których przeciętny użytkownik nie ma pojęcia. W tym tygodniu wyjaśnimy wam, jak automatycznie aktualizować wszystkie sterowniki na komputerze.

Sterowniki to te programy, które pozwalają systemowi operacyjnemu komputera poprawnie komunikować się z urządzeniami peryferyjnymi. Drukarka, klawiatura, myszka – wszystkie te urządzenia muszą bezproblemowo komunikować się i współpracować z naszym Windowsem.

Sztuczki Windows: Jak automatycznie aktualizować sterowniki?

Z biegiem czasu sterowniki naszych urządzeń stają się przestarzałe i zaczynają stwarzać problemy. Jest tak dlatego, ponieważ nie uwzględniają one aktualizacji naszego systemu operacyjnego lub ich twórcy odkrywają w nich błędy. Aby uniknąć kłopotów, radzimy regularnie aktualizować sterowniki. Gwarantujemy, że to całkiem proste!

Sterowniki

Żółty wykrzyknik w Menedżerze urządzeń systemu Windows, zazwyczaj oznacza, że powinniśmy zaktualizować sterowniki.

Istnieją różne sposoby, na zaktualizowanie sterowników:

  1. Możemy skorzystać z programów Driver BoosterDriver Genius,
  2. Można pobrać sterowniki z oficjalnej strony producenta – tak często robi się w przypadku kart graficznych,
  3. Windows może wykonać za nas całą pracę.

W tym artykule skupimy się na tym trzecim sposobie.

Jak zaktualizować sterowniki w Windows 8?

Wraz z pojawieniem się najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows 8 – problemy ze sterownikami nie są tak uciążliwe dla użytkowników, jak kiedyś. O ile korzystamy z w miarę popularnych sterowników, Windows Update sam zadba o wszystko. Wystarczy, że w Windows Update zaznaczymy opcję automatycznych aktualizacji.

Windows 8 sterowniki

Windows Update jest też odpowiedzialny za aktualizację większości sterowników

Jak zaktualizować sterowniki w Windows Vista, 7 i 8?

Aby automatycznie zaktualizować sterowniki, przejdź do Panel sterowania > Sprzęt i urządzenia > Menedżer urządzeń. Znajdziesz tam poniższe okienko.

MenedżerWybierz urządzenie, które chcesz zaktualizować, klikając jego nazwę prawym przyciskiem myszy. Wybierz opcję Aktualizuj oprogramowanie sterownika. Następnie kliknij Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika. System Windows znajdzie, pobierze i zainstaluje odpowiednie sterowniki dla Ciebie.

Aktualizacja sterownika

System Windows automatycznie aktualizuje sterowniki

Jeśli wcześnie sami pobraliście sterownik, możecie wybrać drugą opcję, tzn. Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika.

Wyszukiwanie sterownikaJeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z nowym sterownikiem, możemy przywrócić jego wcześniejsza wersję. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na wybrane urządzenie, przejdź do Właściwości i kliknij kartę Sterowniki. Następnie kliknij przycisk Przywróć sterownik.

Przywracanie sterownika

A Ty, jak aktualizujesz sterowniki?

Zobacz także:

Również może Cię zainteresować