Reklama

Saga Angry Birds – pobierz i graj we wszystkie części

Saga Angry Birds – pobierz i graj we wszystkie części

Seria Angry Birds coraz bardziej się rozrasta. Czy myślisz, że znasz wszystkie wydania tej popularnej sagi? Zapoznaj się z nimi w tym artykule i zacznij swoją rozgrywkę.

Czy uważasz się za eksperta w Angry Birds? Jeśli tak, to sprawdź, czy pamiętasz wszystkie gry, jakie wymieniliśmy. Jeśli nie, to jest to dobry moment, aby się z nimi zapoznać, pobrać i oczywiście spróbować w nich swoich sił.

Angry Birds

Szaleństwo zaczęło się pod koniec 2009 roku wraz z premierą gry zatytułowanej po prostu Angry Birds. Fińskie studio Rovio było zaskoczone jej popularnością, ponieważ wcześniej wyprodukowali ponad 30 tytułów, które przeszły zupełnie niezauważone.

Oryginalne Angry Birds zostało pobrane ponad ogromną liczbę razy w różnych wersjach. Jest to swoisty rekord, ponieważ około 25% z tych pobrań dotyczyło płatnych wersji.

Początkowo Angry Birds było przeznaczone tylko na telefony, jednakże niedługo potem powstała wersja na komputery.

Pobierz Angry Birds dla iPhone’a

Pobierz Angry Birds dla Androida

Pobierz Angry Birds dla Windows Phone

Pobierz Angry Birds dla Symbiana

Pobierz Angry Birds dla telefonów z Javą

Pobierz Angry Birds dla Windowsa

Pobierz Angry Birds dla Maca

Zagraj w Angry Birds w wersji online

Angry Birds Seasons

Zwykła wersja Angry Birds mogłaby być zbyt powtarzalna i nudna, więc druga część serii Angry Birds przybrała nazwę Seasons. Dzięki temu nasze ulubione ptaki nadal wykonywały te same czynności, jednak sceneria gry została osadzona w popularnych świętach, takich jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Halloween.

A ty, które „święta” lubisz najbardziej w Angry Birds?

Pobierz Angry Birds Seasons dla iPhone’a

Pobierz Angry Birds Seasons dla Androida

Pobierz Angry Birds Seasons dla Windows Phone

Pobierz Angry Birds Seasons dla Symbiana

Pobierz Angry Birds Seasons dla telefonów z Javą

Pobierz Angry Birds Seasons dla Windowsa

Pobierz Angry Birds Seasons dla Maca

Angry Birds Rio

Kiedy wytwórnia filmowa 20th Century Fox stworzyła film animowany z sympatycznymi ptakami w roli głównej pod tytułem Rio, sprzymierzyła się z fińskim studiem i tak powstała gra Angry Birds Rio. Akcja filmu i gry toczy się w Rio de Janeiro. Angry Birds tym razem nie atakują złowrogich świń, tylko ratują zaprzyjaźnione ptaki, które zostały uwięzione w klatkach.

Mimo że rozgrywka w Angry Birds Rio jest taka sama jak w poprzednich częściach, to gra zrobiła duży krok naprzód.

Pobierz Angry Birds Rio dla iPhone’a

Pobierz Angry Birds Rio dla Androida

Pobierz Angry Birds Rio dla Symbiana

Pobierz Angry Birds Rio dla Windowsa

Pobierz Angry Birds Rio dla Maca

Angry Birds Space

Podczas gdy Angry Birds Rio wyróżniło się ulepszoną grafiką, to Angry Birds Space przyniosło nowe możliwości samej rozgrywki. Oczywiście nadal spotkasz potyczki ptaków ze świniami, jednak toczą się one teraz w kosmosie i trzeba dodatkowo wziąć pod uwagę działanie pola grawitacyjnego.

Angry Birds Space było próbą wprowadzenia nowej jakości do tej serii.

Pobierz Angry Birds Space dla iPhone’a

Pobierz Angry Birds Space dla Androida

Pobierz Angry Birds Space dla Windows Phone

Pobierz Angry Birds Space dla Windowsa

Pobierz Angry Birds Space dla Windowsa 8

Pobierz Angry Birds Space dla Maca

Angry Birds Star Wars

Miliony osób, które do tej pory z pewnych przyczyn nie grały jeszcze w żadną odsłonę Angry Birds, tym razem mogły nie znaleźć odpowiedniej wymówki. Gra została bowiem przeniesiona do świata Star Wars.

Dodatkowo, Angry Birds Star Wars nie odbiega znacząco od poprzednich gier, a kontynuują jedynie świetny zamysł wprowadzenia rozgrywki do kosmosu. Najlepszą cechą jest jednak całkowita adaptacja wszechświata Star Wars.

Pobierz Angry Birds Star Wars dla iPhone’a

Pobierz Angry Birds Star Wars dla Androida

Pobierz Angry Birds Star Wars dla Windows Phone

Pobierz Angry Birds Star Wars dla Blackberry

Pobierz Angry Birds Star Wars dla Windowsa

Pobierz Angry Birds Star Wars dla Windowsa 8

Pobierz Angry Birds Star Wars dla Maca

Zagraj w Angry Birds Star Wars w wersji online

Bad Piggies

Trzeba przyznać, że ptaki z Angry Birds są bardzo charyzmatycznymi postaciami, jednakże ich przeciwnicy, czyli zielone świnie, również mają coś w sobie i wcale mocno nie odbiegają charyzmą od głównych bohaterów. Właśnie dla tych fanów, którzy mają takie podejście, Rovio stworzyło grę Bad Piggies, w której wcielisz się w przeciwną stronę konfliktu.

Bad Piggies zmieniają rodzaj rozgrywki, tworząc coś w rodzaju gry logicznej, w której musisz wykorzystać swoje umiejętności logicznego myślenia, aby skonstruować przedziwne pojazdy. To właśnie nimi zielone świnie ruszą w poszukiwaniu ptasich jaj.

Pobierz Bad Piggies dla iPhone’a

Pobierz Bad Piggies dla Androida

Pobierz Bad Piggies dla Windowsa

Pobierz Bad Piggies dla Maca

Angry Birds Friends

Gra Angry Birds Friends prezentuje naturalną drogę rozwoju serii. Następuje tu bowiem powrót do korzeni serii, ale z naciskiem na interakcje ze swoimi znajomymi.

Dzięki Angry Birds Friends możesz grać w Angry Birds rywalizując z przyjaciółmi.

Pobierz Angry Birds Friends dla iPhone’a

Pobierz Angry Birds Friends dla Androida

Angry Birds Star Wars II

Sukces, jaki przyniosło Angry Birds Star Wars, zaprocentował następną częścią tej sagi. W pierwszej części gry można było się cieszyć oryginalnymi postaciami (Luke’em, Leią, Hanem Solo czy Darthem Vaderem). Tym razem odkryjesz nowe wersje ptaków w stylu Anakina, Dartha Maula, Mace’a Windu i innych bohaterów.

Niedawno rozpoczęto filmowanie nowej trylogii Gwiezdnych Wojen, więc nie zdziw się, jeśli w niedługim czasie zobaczysz Angry Birds Star Wars III.

Pobierz Angry Birds Star Wars II dla iPhone’a

Pobierz Angry Birds Star Wars II dla Androida

Pobierz Angry Birds Star Wars II dla Windows Phone

Angry Birds Go!

Chociaż Bad Piggies zostały oznaczone jako pierwsza gra z całej serii, która posiadała zmienioną rozgrywkę, to tak naprawdę stało się to dopiero w Angry Birds Go! W końcu nie znaleziono tu miejsca na wystrzeliwanie ptaków, a czerwone ptaki i ich wrogowie na chwilę zapomnieli o wzajemnych animozjach i zmierzyli się ramię w ramię w wyścigach gokartów.

Angry Birds Go! to naprawdę świetna gra w stylu Mario Kart. Wygrana zależy od talentu, szczęścia i użycia odpowiednich mocy postaci w odpowiednim czasie.

Pobierz Angry Birds Go! dla iPhone’a

Pobierz Angry Birds Go! dla Androida

Pobierz Angry Birds Go! dla Windows Phone

Angry Birds Epic

Tym sposobem, bardzo szybko przeszliśmy do innych czasów. Angry Birds Epic przeniosło nasze ptaki do średniowiecza (co chyba wyszło im na dobre), aby kontynuować swoje odwieczne spory ze świniami.

Jeśli Mario Kart był świetną inspiracją dla wydania Angry Birds Go!, to tutaj takim natchnieniem do przeniesienia gry w realia RPG było Final Fantasy. Rozgrywka ponownie została uproszczona, co jednak nie oznacza, że musisz wciąż powtarzać te same ruchy, aby pokonać wrogów. Zdolności do tworzenia nowych obiektów zostały bowiem zaczerpnięte rodem z gier RPG.

Pobierz Angry Birds Epic dla iPhone’a

Pobierz Angry Birds Epic dla Androida

Pobierz Angry Birds Epic dla Windows Phone

Angry Birds Stella

Tworząc tę wersję gry, Rovio chyba zapomniało o swoich początkach i oryginalnej wersji Angry Birds. Jedyną rzeczą, która jest tutaj w jakikolwiek podobna do oryginału to wystrzeliwanie ptaków z procy.

Władanie nad grą przejmują teraz kobiety, a właściwie różowy ptak o imieniu Stella. Posiada ona niespotykane dotąd moce, a jej dream team stanie twarzą w twarz w nowych misjach przeciwko bandzie zielonych świń. Co ciekawe, są one prowadzone przez starego przyjaciela Stelli, który przeszedł na ciemną stronę mocy.

Pobierz Angry Birds Stella dla iPhone’a

Pobierz Angry Birds Stella dla Androida

A także..

Saga Angry Birds nie kończy się jednak na klasycznej grze. Pierwszymi gadżetami, jakie można było spotkać w prawdziwym świecie, były pluszaki w kształcie bohaterów całej serii. Po nich nadeszły obudowy na telefony w kształcie ptaków, aby ostatecznie doprowadzić do kampanii reklamowej, w której użyto ptaków i świń w naturalnych rozmiarach. Istnieje także prawdziwy park rozrywki, który przybrał barwy Angry Birds, i cieszy swoich fińskich fanów.

Ponadto ptaki zrobiły duży krok w stronę rzeczywistości dzięki Telepods, czyli fizycznym lalkom. Teraz możesz je wprowadzić do swojej gry w Angry Birds.

Aktualizacja artykułu Radka Grabarka opublikowanego 3 maja 2013 roku.

Zobacz także:

Angry Birds Epic: 8 wskazówek jak przejść grę

Angry Birds Stella: 6 porad, które pomogą ci przejść wszystkie poziomy

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama