Pierwsze zrzuty ekranu prezentujące nowy Microsoft Office

Pierwsze zrzuty ekranu prezentujące nowy Microsoft Office

Serwis The Verge opublikował dziś zrzuty ekranu przedstawiające nowa, niewydaną jeszcze wersję pakietu biurowego Microsoft Office. Jednocześnie informuje o pojawieniu się czegoś, co funkcjonalnością przypomina Asystenta Office, czyli postać irytującego spinacza biurowego. Był on częścią pakietu Office przez 10 lat, został usunięty w Office 2007.

Nowa funkcja nazywa się Tell Me i jest dostępna już w internetowych wersjach pakietu Office. To wirtualny asystent, który oferuje pomoc na temat pracy z programami zestawu Microsoftu. Dzięki niemu można w szybki sposób dowiedzieć się, jak wykonać potrzebną nam czynność.

Zrzuty ekranu prezentują się naprawdę świetnie. Widać, że Microsoft na prośbę użytkowników przygotował nowy motyw kolorystyczny, wprowadzając ciemniejszą i bardziej elegancką szarość. Nieźle współgra to z kolorowymi zakładkami opcji. Oprócz tego na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło. Ważnym miejscem scalającym wszystkie narzędzia wciąż jest wstążka, czyli górny pasek z opcjami.

Power Point nowy OfficaWord w nowym OfficeMS Word - nowy OfficeMicrosoft Office - nowy WordExcel - nowy Officenowy OfficeOneNote - nowy Office

Nowy Microsoft Office może nazywać się Office 16, chociaż nie ma na ten temat żadnych oficjalnych informacji. Z pewnością jednak prace nad nową wersją popularnego pakietu już trwają.

Źródło: The Verge

Zobacz także:

Microsoft zaprasza 30 września na konferencję. Pokażą system Windows 9

Microsoft przez przypadek ujawnił logo systemu Windows 9

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze


Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji