Reklama

Nowy tablet Android: zamień go w cyfrowy fotoalbum

Nowy tablet Android: zamień go w cyfrowy fotoalbum

Twój tablet z systemem Android ma olbrzymie możliwości. Podpowiadamy jak je w pełni wykorzystać. W kolejnym odcinku naszego nowego cyklu przedstawiamy, jak wykorzystać go do przeglądania zdjęć.

Kiedy zdecydowaliście się przejść z fotografii analogowej do cyfrowej? Było to pewnie dość dawno temu. Niemniej jednak, zapewne wciąż z przyjemnością przeglądacie pożółkłe zdjęcia w starych albumach fotograficznych. W pewnym sensie przypominają one te, zrobione dzięki aplikacji Instagram.

A co ze zdjęciami z ostatnich kilku lat? Zdjęcia, które zrobiliśmy aparatami cyfrowymi lub komórkami zalegają zapomniane w zakamarkach naszych twardych dysków. Czy i im nie należy się chwila uwagi?

Tablet jest doskonałym narzędziem do ponownego odkrycia naszych cyfrowych wspomnień oraz pokazania ich znajomym i rodzinie. W tym artykule pokażemy, jak zaimportować zdjęcia na urządzenia z Androidem oraz jak tworzyć i przeglądać albumy na tablecie. Zacznijmy od utworzenia folderu ze zdjęciami korzystając z programu QuickPic.

Nie wiesz, czy Twój tablet ma zainstalowanego Androida? Przeczytaj nasz artykuł, w którym wyjaśniamy, jak rozpoznać system operacyjny Twojego tabletu!

1. Zainstaluj QuickPic i utwórz album

Najpierw pobierz i zainstaluj aplikację QuickPic. Jest to alternatywna przeglądarka zdjęć dla tej fabrycznie zainstalowanej na Twoim tablecie. Teraz otwórz aplikację, naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz opcję Add.

QuickPic

W nowym ekranie, wybierz, gdzie chcesz utworzyć nowy folder i kliknij New na dole. My stworzyliśmy go w root > mnt > sdcard > Pictures (jak widać w górnej części zdjęcia).

QuickPic

Nazwij albumu zdjęć, np., “Holidays Myanmar 2013”, i naciśnij OK.

QuickPic

Zobaczysz teraz swój nowy folder wśród tych, które wcześniej utworzono na Twoim tablecie.

QuickPic

2 . Połącz komputer i tablet przy pomocy AirDroid

Istnieje kilka sposobów na połączenie komputera z tabletem. Można to zrobić za pomocą kabla USB lub użyć aplikacji AirDroid, która oszczędzi nam zabawy z kablami. Jest ona prosta w obsłudze i działa zarówno na PC, jak i Mac.

Zacznij od pobrania i zainstalowania AirDroid na tablecie. Teraz otwórz aplikację i dotknij Sign-in lub Register (1). Jeśli chcesz zarejestrować się, korzystając ze swojego adresu e-mail, dotknij Register (2), wypełnij wszystkie pola i naciśnij Register ponownie (3). Alternatywnie, możesz zalogować się przy pomocy swojego konta Google, Facebook lub Twitter.

AirDroidNastępnie, na swoim PC, przejdź na stronę web.airdroid.com.

AirDroid

Sięgnij znów po tablet, otwórz AirDroid i dotknij Scan QR Code. Przybliż tablet do ekranu i zeskanuj kod aparatem.

AirDroid

Jeśli tablet i komputer połączą się, zobaczysz informację o tym z prawej strony aplikacji AirDroid (patrz obrazek poniżej). Wszystko gotowe, aby skopiować zdjęcia na tablet!

AirDroid

3. Prześlij zdjęcia na tablet

Teraz musimy skopiować zdjęcia z komputera na tablet. Na komputerze, wejdź na stronę web.airdroid.com i kliknij Files.

AirDroid

W nowym oknie znajdź utworzony na tablecie folder. Następnie kliknij Upload w prawym górnym rogu, aby rozpocząć przesyłanie zdjęć.

AirDroid

Teraz, na komputerze, wybierz zdjęcia, które chcesz przesłać na tablet i przeciągnąć je do okna przeglądarki.

AirDroid

4. Przejrzyj swoje zdjęcia

Po stworzeniu albumu i zapełnieniu go zdjęciami, jesteście gotowi, by zobaczyć je na tablecie! Uruchom QuickPic ponownie i otwórz folder z fotkami (w naszym przypadku “Holidays Myanmar 2013”).

QuickPic

Aplikacja QuickPic pozwala na przeglądanie zdjęć pojedynczo lub jako pokaz slajdów. Aby skorzystać z tej drugiej funkcji, dotknij przycisk Play w prawym górnym rogu.

QuickPic

QuickPic automatycznie pokaże wszystkie zdjęcia z wybranego folderu po kolei.

Podziel się swymi wspomnieniami z innymi!

W tym odcinku naszego przewodnika dla nowych użytkowników tabletów z Androidem, przedstawiliśmy, jak proste jest przesyłanie cyfrowych zdjęć z komputera na tablet.Teraz możesz nie tylko odświeżyć swe wspomnienia, ale i podzielić się nimi z innymi.

Ale to jeszcze nie wszystko, co potrafią tablety z Androidem. W kolejnej części cyklu dowiesz się, jak wykorzystać go do opieki nad dzieckiem.

Gorąco zapraszamy do lektury kolejnych części naszego przewodnika!

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama