Nowy Tablet Android: najciekawsze aplikacje do słuchania muzyki

Nowy Tablet Android: najciekawsze aplikacje do słuchania muzyki

Masz nowy tablet z Androidem i zastanawiasz się, co możesz z nim zrobić? W naszym cyklu artykułów podpowiadamy, jak w ciekawy sposób wykorzystać nowe mobilne urządzenie!

W tym odcinku, pokażemy jak słuchać na nim muzyki. Prawie każdy uwielbia słuchać muzyki, a w dzisiejszych czasach jest to możliwe na wiele sposobów. Możemy korzystać z smartfona, komputera, zestawów stereo, kina domowego i właśnie tabletu. Ponadto mogą być to pliki zgromadzone w pamięci urządzenia, jak i usługi do streamingu – jak na przykład Spotify.

Tablet może okazać się niezwykle przydatny gdy chcemy posłuchać muzyki na tarasie, w ogrodzie, gdy zorganizujemy jakąś imprezę. Zarówno sam może służyć jako głośnik, jak i może być naszym centrum dowodzenia do sterowania muzyką z komputera czy zewnętrznych głośników. Tablet z Androidem może stać się idealnym narzędziem do słuchania muzyki zarówno ze zgromadzonych plików, stramingu ale może być też właśnie pilotem.

Nie wiesz czy masz tablet z systemem Android? Sprawdź to w naszym poradniku.

Spotify: streaming muzyki na tablet

Spotify to jeden z najprostszych sposobów na cieszenie się muzyką na tablecie, w dodatku pozwala na dostęp do olbrzymiego katalogu muzyki zupełnie za darmo. Jeśli już korzystaliście ze Spotify na komputerze lub smartfonie, to możecie korzystać z tego samego konta na nowym urządzeniu. W przeciwnym razie należy utworzyć nowe. Aplikacja w trybie darmowym pozwala na słuchanie i tworzenie list utworów, przesłuchiwania albumów i pojedynczych piosenek. Odtwarzane są jednak reklamy i nie ma trybu offline, to jednak drobiazgi w stosunku do możliwości jakie oferuje Spotify.

Pobierz Spotify dla Android

TuneIn Radio: świat radia na tablecie

Jednym z najlepszych sposobów na odkrywanie nowych zespołów i cieszenie się muzyką jest słuchanie radia. Ten stary wynalazek, wciąż istnieje w dobie internetu, a dzięki TuneIn Radio można się cieszyć 70 tysiącami stacji z całego świata. To część radiostacji nadających regularnie w eterze, jak i typowe rozgłośnie internetowe. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pobierz TuneIn Radio dla Android

Poweramp Music Player: Odtwarzacz MP3 dla tabletu

Jeśli masz wiele plików MP3 i przeniesiesz je do tabletu, to potrzebujesz dedykowanego odtwarzacza, aby cieszyć się najlepszą jakością dźwięku.  Poweramp Music Player oferuje szereg możliwości dostosowania dźwięków do różnych gatunków muzycznych, zawiera świetny korektor i oferuje przystępny interfejs, wyświetlający okładki albumu i wiele innych opcji. To świetne narzędzie do zarządzania swoją przenośną kolekcją muzyki.

Pobierz Poweramp Music Player dla Android

Foobar2000 controller: Zarządzaj muzyką z komputera na tablecie

Tablety nie zagwarantują nam niestety rewelacyjnej jakości dźwięku, dlatego warto skorzystać z zewnętrznych głośników, na przykład tych podłączonych do komputera. Ale podczas imprezy, czy pobytu na balkonie, nie będziemy co chwila biegać do klawiatury, aby zmienić utwór. Możemy skorzystać z aplikacji do tabletu z Androidem, która będzie sterować naszym odtwarzaczem w komputerze. Jeśli korzystasz z Foobar2000 na PC, to możesz bez problemu przekształcić tablet w pilota zdalnego sterowania. Cała procedura jest prosta, choć wymaga zainstalowania dodatkowego oprogramowania w systemie Windows.

Pobierz Foobar2000 controller dla Android

Spotimote: steruj Spotify na komputerze

Jeśli lubicie Spotify, ale chcecie korzystać z niego na komputerze, a nie tablecie, to możecie również za pomocą androidowego urządzenia nim sterować. Spotimote pozwala na pełną kontrolę Spotify z poziomu tabletu. Podobnie jak Foobar2000 wymaga instalacji dodatkowych plików na komputerze, ale w zamian możemy cieszyć się milionami utworów w niezwykle wygodny sposób.
Pobierz Spotimote dla Android

Tablet jako twój muzyczny niezbędnik

Tablet jest doskonałym narzędziem, które możemy wykorzystać do słuchania muzyki w domu, podróży, ogrodzie. Może okazać się nie oceniony podczas imprezy, także do sterowania komputerem z daleka. Każdy znajdzie swój własny sposób na wykorzystanie tabletu przy odtwarzaniu muzyki.

Na tym jednak korzyści z posiadania tabletu się nie kończą. Obok zgromadzonej muzyki zapewne macie też setki, jak nie tysiące cyfrowych zdjęć na waszym twardym dysku. W następnej części naszego poradnika poradzimy jak przekształcić tablet w fotograficzny album!

Zobacz również Nowy Tablet Android: jak oglądać filmy i seriale telewizyjne?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji