Reklama

Artykuł

Nowy komputer z Windows – co na nim zainstalować?

Paweł Kański

Paweł Kański

  • Zaktualizowany:

10-programów-na-nowy-komputer-onsoftware

Jeśli właśnie staliście się szczęśliwymi posiadaczami nowego komputera to pewnie zastanawiacie się, jakie programy warto na nim zainstalować? Jak wiadomo nowy komputer bez odpowiednich narzędzi wygląda strasznie “goło”. A przecież potrzebna jest przeglądarka internetowa, odtwarzacz wideo, muzyki, komunikator, antywirus… Chyba najlepiej będzie jeśli sami zobaczycie, co ja bym Wam polecił jako obowiązkowe oprogramowanie na nowy komputer!

Download Google Chrome Dobra przeglądarka to podstawa jest i basta! Mimo, że sam jestem użytkownikiem Firefoxa, to wszystkim innym polecam Google Chrome. Jest to szybka, prosta i minimalistyczna przeglądarka doskonała dla większości użytkowników, zarówno zaawansowanych jak i początkujących. Zobacz dlaczego nie polecam Mozilla Firefox.
Download Avast Antivirus Avast! to według naszych testów najlepszy z dostępnych obecnie na rynku darmowych antywirusów. Wyróżnia się wysoką wykrywalnością niebezpieczeństw – przyda się podczas badania głębin internetu…
Download VLC Player VLC Player to mój faworyt jeśli chodzi o odtwarzacz video. Jest darmowy i lekki, a do tego potrafi obsłużyć większość typów plików video. Obsługuje różne rodzaje napisów, nie potrzebuje też instalacji osobnych kodeków. Bardzo wygodny!
Download Logo Skype to lider komunikacji VoIP. Nie jest to co prawda rozwiązanie idealne, ale za to darmowe! Jakość rozmów czasem odbiega od telefonicznej jakości, ale wciąż wielu Polaków (i nie tylko) wybiera właśnie Skype.
Download WTW Bezsprzecznym liderem w dziedzinie komunikatorów jest wciąż Gadu-Gadu. Tylko czy słusznie? Moim zdaniem nie, dlatego polecamy Wam inny program tego typu – WTW. Jest prosty i schludny, oczywiście obsługuje protokół GG.
Download Winamp Winamp to program, który towarzyszy mi od początku mojej przygody z komputerem, czyli mniej więcej od roku 1997. Nigdy się na nim nie zawiodłem, a wprowadzane w nim zmiany są zazwyczaj trafione (np. obsługa video). Największe zalety: prosty korektor oraz łatwa w obsłudze playlista.
Download uTorrent Jeśli chcesz pobierać dużo treści z internetu, to uTorrent jest niezbędny. Wyjątkowo lekki i prosty w użyciu z ciekawą i prężną społecznością, dzięki której łatwiej znaleźć legalne treści.
Download LibreOffice Kompletny i w dodatku darmowy pakiet biurowy, który z powodzeniem może zastąpić produkty Microsoft Office. Jeśli jesteś uczniem, studentem lub nawet przedsiębiorcą, to LibreOffice ułatwi Ci wiele zadań.
Download 7 Zip Dobry program do archiwizacji danych jest niezbędny większości z nas. Spakowanie załączników przed wysłaniem ich mailem, lub rozpakowanie archiwum z grą to podstawowe zadanie jakim sprosta 7Zip. Oczywiście, za darmo!
Download Photoscape Photoscape to program, który umożliwia edycję zdjęć i grafiki. Nie jest on rozbudowany tak jak płatny Photoshop, ale jak na bezpłatny program posiada wiele interesujących i przydatnych funkcji. Do domowego użytku – w sam raz.

Na pewno i Wy macie swoje typy. Co instalujecie na swoim komputerze w pierwszej kolejności?

Paweł Kański

Paweł Kański

Najnowsze od Paweł Kański

Editorial Guidelines