Subiektywnie: najlepszy gry na Java

Subiektywnie: najlepszy gry na Java

Przyjmijmy: Java nie jest dobrą platformą i na pewno już nigdy nie będzie. Jest brzydka, przestarzała i niewydajna. W dalszym ciągu jednak jest bardzo popularna w Polsce (i nie tylko!). Jest to zasługą głównie niskiej ceny telefonów i prostoty obsługi. Sam byłem przez długi czas użytkownikiem Nokii z Java, co do dziś całkiem miło wspominam. Dlatego właśnie przygotowałem krótką listę ciekawych gier na Java, które powinien sprawdzić każdy szanujący się gracz.

Po szczegóły zapraszam do wpisu!

Quake Plus 3D na Java

Quake Plus 3D – tak jest! W kultowego FPSa można zagrać także na Java! Nie jest to dokładna kopia produkcji, którą znacie z PC, ale i tak gra się w nią przyjemnie. Do sterowania używamy klawiszy numerycznych 2, 4, 6 i 8.  Przyciskiem 5 strzelamy. Jeśli chcemy wychylić się zza rogu musimy wciskać 1 lub 3. Broń zmieniamy “*”, a “#” służy nam do zbierania i używania specjalnych przedmiotów.

Pobierz Quake Plus 3D

Super Mario Bros

Skoro już jesteśmy przy produkcjach kultowych – czy jest coś bardziej klasycznego niż Mario Bros? Chyba nie! Super Mario Bros to wierny klon gry z Gameboya, więc urządzenia stworzonego specjalnie do gier. Przeprowadzka na platformę Java wyszła grze na dobre, a dzięki łatwemu sterowaniu grę można “męczyć” godzinami…

Pobierz Super Mario Bros

Pool - bilard na Java

Teraz coś dla fanów gier barowych i prawdziwych dżentelmenów. Pool, jak sama nazwa wskazuje to świetny symulator gry w bilard. Grafika jest kolorowa i czytelna, a zasady wszyscy chyba znają? To produkcja nie tylko dla fanów bilarda, ale także dla tych, którzy nigdy nie mieli z nim do czynienia. Wciąga prawie tak bardzo jak w realu!

Pobierz Pool

Zuma's Revenge na Java

Zuma’s Revenge to dla odmiany gra w której równie ważne co zwinne palce jest umiejętność myślenia. Zasada jest prosta: połącz co najmniej trzy kulki tego samego koloru, żeby je zniszczyć. Dzięki temu, że gra nie wymaga świetnej grafiki jest idealną rozrywką na telefony z platformą Java.

Pobierz Zuma’s Revenge

Sid Meier's Civilization IV: Defenders of the Gates na Java

Sid Meier’s Civilization IV: Defenders of the Gates to natomiast ewenement na rynku gier na Java. Jest to jedna z nielicznych, lub nawet jedyna produkcja tower defence na starsze telefony. Oparta na pomyśle kultowej gry strategicznej Civilization sprawdza się całkiem nieźle, chodź daleko jej do oryginału. Ja w każdym bądź razie bawiłem się świetnie podczas jej testów.

Pobierz Sid Meier’s Civilization IV: Defenders of the Gates

Boombakas na Java

Jeśli jesteśmy już przy klonach kultowych gier, warto wspomnieć o Boombakas. To gra, która ma chyba najładniejszą grafikę jaką kiedykolwiek widziałem na Java. Sama rozgrywka przypomina świetnego Bombermana, znanego ze starszych konsol firmy Nintendo. Gra jest całkiem fajna, a warto ją sprawdzić nie tylko z powodu wyglądu!

Pobierz Boombakas

WRC 3D FIA World Rally Championship na Java

Na koniec coś dla fanów prędkości i sportowych samochodów. WRC 3D FIA World Rally Championship to ładnie wykonana gra w której przyjdzie Wam ścigać się rajdowymi furami w kilku ciekawych sceneriach ulokowanych na całym świecie. Duży plus: sterowanie za pomocą trzech tylko przycisków.

Pobierz WRC 3D FIA World Rally Championship

Na pewno lista dobrych gier powinna być zdecydowanie dłuższa, ale ja wybrałem akurat te, które zapadły mi szczególnie w pamięć. Jeśli macie swoje własne typy, zachęcam do podzielenia się nimi z nami w komentarzach 🙂
Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji