Reklama

Artykuł

Najlepsze gry mobilne 2014 roku

Najlepsze gry mobilne 2014 roku
Maria Baeta

Maria Baeta

  • Zaktualizowany:

Po najlepszych aplikacjach przyszedł czas na gry. Nasz zespół ekspertów wybrał pięć najlepszych gier mobilnych na system Android i iOS! Zobacz, która gra jest najlepsza w 2014 roku. Telefony i tablety doczekały się GTA San Andreas, Bioschock, kolejnej odsłony FIFA, a także niezwykle popularnej gry o Kim Kardashian. Nasz zespół przetestował setki gier i zdecydował się wyłonić 5 finalistów. Poniżej prezentujemy najlepsze gry mobilne w 2014 roku.

Zwycięzca

Threes!: najlepszy bez dwóch zdań

Nasi eksperci byli zgodni – Threes to najlepsza gra roku. Całe Jury było nią zachwycone ze względu na jej unikalność. Threes było pierwszą grą, w której dodawało się do siebie kolejne liczby. Następnie pojawiły się klony takie jak 2048. Je również pokochaliśmy, ale to Threes wygrywa.

Pobierz Threes! na Androida

Pobierz Threes! na iPhone’a

Pozostali finaliści

Monument Valley: bajkowa gra

Są ładne gry i jest Monument Valley. Ta gra logiczna przykuwa uwagę jak prawdziwe dzieło sztuki. Zachwycił cały nas zespół. Obok kolorowych, pięknych grafik, mamy też głęboką rozgrywkę, która pozwala przetestować nasz intelekt. Wypróbujcie tę bajkową historię i wybierzcie się w podróż do tego fantastycznego świata.

Pobierz Monument Valley na Androida

Pobierz Monument Valley na iOS-a

Flappy Bird: fenomen roku

Mimo że powstał w 2013 roku to hitem stał się w 2014. Mówili o niej wszyscy, choć jest dość prosta. Legenda urosła jeszcze bardziej, gdy twórca postanowił ją usunąć z App Store’a i Google Play. Szybko pojawiły się setki, a nawet tysiące podobnych gier oraz różnorodne parodie oryginału. Tytuł ten z pewnością zasługuje na podium.

Pobierz Flappy Bird

Pobierz podobne gry

Botanicula: niezapomniana przygoda

Botanicula została wydana w 2012 roku na PC i Maca. To przygodowa gra w klasycznym stylu, która zachwyciła nas swoją historią i sympatycznymi bohaterami. W tym roku pojawiła się wersja mobilna, a twórcom udało się odtworzyć czar oryginału na ekranach dotykowych.

Pobierz Botanicula na Androida

Pobierz Botanicula dla iOS-a

Angry Birds Go!: następca Mario Kart

2014 jest szczególnym rokiem dla serii Andgry Birds. Co prawda wcześniej już mieliśmy Bad Piiges, ale dopiero w tym roku pojawiło się więcej gatunków gier związanych z Angry Birds. Mamy RPG Epic, grę akcji Transformers oraz szaleńce wyścigi w Angry Birds Go! To Mario Kart naszych czasów, przeznaczony na urządzenia mobilne!

Pobierz Angry Birds Go! na Androida

Pobierz Angry Birds Go! na iOS-a

Stare formaty, nowe gry

To najlepsze gry mobilne 2014 roku według naszych ekpsertów. Jak widać, mechanizm większości z nich jest klasyczny – gry logiczne, przygodówki, wyścigi, ale dodają nowe elementy do tych gatunków i oryginalny styl wizualny.A jakie są wasze ulubione gry mobilne 2014 roku?

Zobacz także:

Najlepsze gry komputerowe 2014

Najlepsze aplikacje 2014 – kryteria wyboru

Maria Baeta

Maria Baeta

Najnowsze od Maria Baeta

Editorial Guidelines