Reklama

Artykuł

Najlepsze aplikacje 2014 z działu Zdjęcia i wideo

Najlepsze aplikacje 2014 z działu Zdjęcia i wideo
Pier Francesco Piccolomini

Pier Francesco Piccolomini

  • Zaktualizowany:

Eksperci Softonic z 20 aplikacji wybrali 5 najlepszych w kategorii Foto i Wideo. Poznajcie najlepsze z aplikacji, które pozwolą wam tworzyć wspaniałe zdjęcia i
filmy.

W 2014 roku na łamach Softonic przetestowaliśmy ponad 10 tysięcy nowych aplikacji. Są wśród nich zarówno te rewelacyjne, jak i gorsze. Postanowiliśmy to wszystko jeszcze raz zebrać, przeanalizować i wybrać najlepsze. W tym celu nasze jury wybrało 20 aplikacji w kategorii Foto i Wideo, a następnie poddało je głosowaniu. W ten sposób wybraliśmy 5 najlepszych.

Rok 2014 był bardzo udany dla fanów fotografii. Zobaczyliśmy mnóstwo świetnych programów, które pozwalają na tworzenie unikalnych zdjęć, filmów poklatkowych i oczywiście dzielenie się nimi w mediach społecznościowych. Oto rezultaty naszej analizy:

Nowy król od Instagrama: Hyperlapse

Numerem jeden jest Hyperlapse – niezależna aplikacja dla iPhone’a stworzona przez twórców Instagram. Dzięki niej możemy utworzyć film typu time-lapse, czyli wielokrotnie przyśpieszony. Wystarczy dobry pomysł i możemy stworzyć rewelacyjne filmiki.

Efekty świetnie wychodzą z zatłoczonych miejsc i tam, gdzie akcja wymaga przyśpieszenia, aby była bardziej spektakularna. A wszystko to pod szyldem wielkiego hitu, jakim jest Instagram.

Pobierz Hyperlapse na iPhone’a

Facetune: tysiące twarzy

Rok 2014 to także rok Selfie. Facetune pozwala nam stworzyć fantastyczne zdjęcia samych siebie.

Facetune to aplikacja mobilna służąca do retuszu twarzy. Pozwala ona poprawić swój wygląd na zdjęciach. Teraz nawet na fotkach zrobionych telefonem można wyglądać jak gwiazda filmowa.

Aplikacja zawiera pokaźny zestaw narzędzi, pozwalających na retusz zdjęć. Efektów uzyskanych za pomocą Facetune nie powstydziłby się nawet profesjonalny program fotograficzny. Dlatego zasłużenie aplikacja trafia na drugie miejsce tuż za Hyperlapse.

Pobierz Facetune na iPhone’a

Pobierz Facetune na iPada

Pobierz Facetune na Androida

Pobierz Facetune na Windows Phone’a

Adobe Lightroom: uniwersalnie perfekcyjny

Lightroom to kompleksowa platforma do edycji i przechowywania zdjęć. Oprócz wersji na komputery Mac i Windows użytkownicy mają też wersję na iPada, która jest idealnym uzupełnieniem i poręcznym narzędziem, gdy znajdujemy się z dala od komputera.

Dziś Lightroom wydaje się być kluczowym rozwiązaniem dla fotografów zarówno tych zaawansowanych, jak i pół-profesjonalistów. Szczególnie, że w przyszłym roku Apple kończy wsparcie i rozwój Aperture.

Lightroom w połączeniu z całym ekosystem oprogramowania Adobe jest tu niezastąpiony i deklasuje konkurencje. Jeśli zaawansowana edycja zdjęć, to właśnie z Lightroom, także w wersji mobilnej.

Pobierz Lightroom na Maca

Pobierz Lightroom na iPada

Pobierz Lightroom na Windowsa

Emulsio: mistrzowska stabilizacja

Ta aplikacja zdobyła tytuł Best of Show na Macworld/iWorld 2014. Jest niezwykle ciekawa, ponieważ oferuje wyjątkową stabilizację obrazu.

Aplikację Emulsio wystarczy zainstalować na naszym iPhonie i po prostu używać. Efekty stabilizacji obrazu podczas kręcenia filmów są niesamowite.

Wreszcie filmy kręcone z ręki są stabilne. Narzędzie daje efekty jak prawdziwie profesjonalny sprzęt.

Pobierz Emulsio na iPhone’a i iPada

FotoSwipe: wymiana zdjęć też jest ważna

FotoSwipe służy do udostępniania zdjęć natychmiastowo z jednego telefonu na drugi, niezależnie czy jest to iPhone czy Android.

Twórcy stworzyli aplikację, która sprawia, że wystarczy przeciągnąć wybrane zdjęcie z ekranu jednego telefonu, aby pojawiło się na drugim telefonie.

To świetne rozwiązanie do szybkiej wymiany zdjęć pomiędzy bliskimi. Działanie iście magiczne.

Pobierz FotoSwipe dla iPhone’a

Pobierz FotoSwipe dla Androida

Złoty rok dla fotografów i filmowców

Od wielu lat miłośnicy fotografii są rozpieszczani przez twórców aplikacji dla smartfonów, komputerów Mac i PC. Jakość aplikacji i zdjęć robionych telefonami stale rośnie. W 2014 roku doczekaliśmy się szczególnie ciekawych propozycji. W 2015 roku spodziewamy się kolejnych ciekawych nowości, szczególnie jeśli chodzi o przechowywanie i udostępnianie zdjęć.

Zobacz także:

Najlepsze aplikacje 2014 roku – kryteria wyboru

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Podróże i transport

Pier Francesco Piccolomini

Pier Francesco Piccolomini

Najnowsze od Pier Francesco Piccolomini

Editorial Guidelines