Reklama

Artykuł

Najlepsze darmowe aplikacje do edycji zdjęć na iPhonie

Pier Francesco Piccolomini

Opublikowany

Zarówno iPhone, jak i iPad potrafią robić wspaniałe zdjęcia. Czasem chcemy jednak z nich wykrzesać więcej i poddać je edycji. Jaką aplikację do tego wybrać? Pytanie o odpowiedni program jest ważne, ponieważ w Apple App Store znajdziemy setki narzędzi do edycji zdjęć dla systemu iOS. My postanowiliśmy wybrać cztery, które uważamy za najlepsze. Po pierwsze są darmowe, po drugie oferują spore możliwości oraz ciekawe dodatki w postaci filtrów. Wypróbujcie je i wybierzcie najlepszą aplikację do swoich potrzeb. Oto nasze zestawienie kieszonkowych edytorów do zdjęć dla iPhone’a i iPada.

Photo Editor by Aviary: zdjęcie to dopiero początek

Aviary będzie lubiany przez wszystkich, którzy cenią kreatywność. Początkowo aplikacja była zestawem narzędzi internetowych dostępnych z poziomu przeglądarki dla projektantów, grafików, filmowców i muzyków. Ten innowacyjny pomysł się nie sprawdził, a twórcy stworzyli aplikację do edycji zdjęć na iOS. Ta podąża ścieżką wyznaczoną przez swoich poprzedników i oferuje niezwykle szeroką paletę narzędzi do edycji. Dzięki funkcji Splash możemy robić zdjęcia czarno-białe z wyróżniającymi się kolorowymi elementami. Blemish to funkcja, która pozwala na korekcję niedoskonałości na przykład na naszej skórze. Lista podobnych przydatnych narzędzi jest bardzo długa. Aplikacja pozwala na wygodną edycję zdjęć przy wykorzystaniu licznych funkcji.

Najlepsze darmowe aplikacje do edycji zdjęć na iPhonie

Pobierz Aviary dla iPhone’a i iPada

Snapseed: najbardziej kompleksowy

Jeśli choć trochę zainteresujecie się fotografią mobilną, to napotkacie na Snapspeed od Google. Jest to nieuniknione z dwóch powodów – aplikacja jest naprawdę dobrze wykonana, a po drugie jest darmowa. Narzędzia, które oferuje, są zaawansowane, a jednocześnie wiele opcji może działać w sposób automatyczny. Możemy też przejść do całkowicie ręcznej modyfikacji obrazu, bazując na szeregu narzędzi. Możemy na przykład uzyskać bardziej błękitne niebo, pozostawiając chmury bez większych zmian.Co ważne Snapspeed wspiera zdjęcia do 20,25 megapikseli od iPada 3 i iPhone’a 5 oraz pliki RAW. Dlatego to program niezastąpiony do profesjonalnej edycji zdjęć na smartfonie lub tablecie.

Pobierz Snapseed dla iPhone’a i iPada

Fojo – Creative Photography: bogaty w funkcje, ale prosty

Ładny, prosty wygląd oraz porządny zestaw narzędzi – tym wyróżnia się Fojo. Aplikacja ma funkcję bardziej zaawansowane, jak możliwość ustawienia balansu bieli, edycji kolorów, a także histogramy dla zdjęć ze szczegółowymi informacjami o ostrości ie ekspozycji. W trybie edycji zauważymy, że pasek narzędzi ma aż 16 narzędzi. Niektóre narzędzia Fojo są dość oryginalne i świeże, a filtry oferują wysoką jakość. W porównaniu do Snapseed narzędzi jest jednak mniej, ale są one bardziej przystępne. Dlatego Fojo będzie dobry dla osób, które nie są aż tak zaznajomione z edycją zdjęć.

Pobierz Fojo dla iPhone’a i iPada

VSCO Cam: elegancja i profesjonalne filtry

VSCO Cam jest tym wśród aplikacji fotograficznych, czym Vogue dla magazynów modowych. VSCO Cam określany jest jako najlepsza aplikacja do edycji zdjęć w świecie iPhone’a i także na wszystkich mobilnych urządzeniach. Interfejs aplikacji jest elegancki, minimalistyczny i funkcjonalny. Filtry są dodatkowo objaśnione. Podstawa aplikacji jest darmowa, choć niektóre dodatki można dokupić. Jakość narzędzi jest bardzo wysoka, a ich liczba, podobnie jak w Fojo, wynosi 16. Bardzo ciekawą funkcją VSCO Cam jest możliwość edycji cieni na zdjęciu. To rzadka opcja nawet w zaawansowanych aplikacjach. VSCO Cam posiada też własną społeczność, gdzie możemy oglądać zdjęcia innych użytkowników. Poziom tych fotografii jest naprawdę wysoki. Warto dołączyć do grona twórczych mobilnych artystów!

Pobierz VSCO Cam dla iPhone’a i iPada

Darmowe nie znaczy gorsze

Smartfony stały się dziś prawdziwymi aparatami. Aplikacji fotograficznych w App Store przybywa w zawrotnym tempie. Trudno jest jednak znaleźć coś wartościowego. Te cztery aplikacje przeszły jednak bardzo rygorystyczną selekcję i powinny sprawić wam radość podczas ich używania.

Zobacz także:

Trzy innowacyjne aplikacje na iOS, które tchną życie w pocztę e-mail!

Polskie aplikacje do kupowania i czytania ebooków na Android oraz iOS

Również może Cię zainteresować