Reklama

Artykuł

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Podróże i transport

Najlepsze aplikacje 2014 roku z działu Podróże i transport
zuzanna.blaszkiewicz

zuzanna.blaszkiewicz

  • Zaktualizowany:

W redakcji Softonic zdecydowaliśmy przyjrzeć się najlepszym aplikacjom wydanym w 2014 roku według wybranych kategorii. W każdej z nich wybraliśmy 5, które przedstawiam w naszej serii artykułów. Teraz czas na aplikacje z dział Podróze i transport..

W naszym wyborze znalazły się nie tylko aplikacje wydane w tym roku, ale także te, które dostały dużą i znaczącą aktualizację, było o nich głośno lub z innego znaczącego powodu.

W tym roku wygrywa CityMapper! Dlaczego i jakie inne aplikacje zdetronizował? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj nasz artykuł.

CityMapper

Ta w pełni zintegrowana aplikacja transportu miejskiego w Londynie zrobiła naprawdę duże wrażenie w tym roku. Wygrała nawet nagrodę Best Overall Mobile App (dla najlepszej aplikacji mobilnej ogółem) podczas lutowych targów Mobile World Congress. Aplikacja zapewnia niemal perfekcyjną obsługę transportu publicznego, dając ci wiele opcji dotarcia z punktu A do punktu B. Jest aktualizowana w czasie rzeczywistym na podstawie danych podawanych z oficjalnej bazy danych transportu publicznego. Kiedy już raz jej użyjesz, to nie będziesz chciał z niej z pewnością zrezygnować.

Tylko w tym roku CityMapper dodał ponad 10 nowych miast do swojej bazy obsługiwanych metropolii. W tej chwili lista wygląda tak: San Francisco, Boston, Nowy York, Waszyngton, Chicago, London, Barcelona, Madryt, Mediolan, Paryż, Rzym, Berlin, Meksyk oraz Tokio. Sposób, w jaki CityMapper wybiera nowe miasta, nie jest wprost proporcjonalny do liczby mieszkańców. Użytkownicy mają bowiem możliwość głosowania na miasto, jakie chcieliby zobaczyć w swojej aplikacji, i to właśnie w ten sposób dobierane są kolejne lokacje. Jeśli chcesz, aby i twoje miasto się tu znalazło, możesz odwiedzić stronę internetową CityMappera i wziąć udział w głosowaniu.


Pobierz CityMapper: Android | iOS

Maps.ME

Ideą Maps.ME jest przywrócenie tradycyjnej papierowej mapy w wydaniu na smartfona. Od samego początku Maps.ME był jednym z głównych kandydatów do miana najlepszej aplikacji w tej kategorii. Programy, które pozwalają na pobranie i użytkowanie map offline, odnoszą w tym roku wielki sukces. Dzięki temu użytkownicy, którzy podróżują, mogą swobodnie przemierzać nieznane miasta bez konieczności posiadania WiFi lub wykorzystywania drogiego roamingu danych.

Zaletami aplikacji jest przede wszystkim liczba dostępnych terenów, prędkość działania oraz duża szczegółowość.

Pobierz Maps.ME: Android | Blackberry | iOS

Mapy Google

Mapy Google znowu zyskały nowy wygląd dla iOS-a i Androida, wprowadzając całą masę nowych funkcji. Opcja „Explore” pozwala zintegrować mapy z takimi aplikacjami jak Yelp czy Foursqaure, przedstawiając różne miejsce w pobliżu, w których możesz coś zjeść, napić się i miło spędzić czas. Mapy Google zintegrowały się również z takimi aplikacjami jak Opern Table czy Uber, abyś mógł dokonać rezerwacji stolika w restauracji lub zamówić taksówkę bezpośrednio z aplikacji. Mapy Google stały się bardziej rozbudowane niż kiedykolwiek wcześniej.

Pobierz Mapy Google: Android | iOS

Uber

W tym roku ta aplikacja osobistej taksówki została w znaczący sposób rozszerzona. Powiększono jej działalność do ponad 100 miast w 40 krajach z całego świata. Uber stał się w zasadzie synonimem słowa „taxi” w 2014 roku. Reklamował się jako „niedroga alternatywa” dla zwykłej taksówki. Uber dorobił się dość sporej rzeszy swoistych rzeczników, przestrzegających przed masą regulacji, jakie muszą spełnić kierowcy prawdziwych taksówek w miastach, w których Uber próbuje walczyć z „systemem”. Jednak bez względu na to aplikacja kroczy ścieżką sukcesu, ciągle coś ulepszając. Dodano m.in. lokalizację samochodów w czasie rzeczywistym oraz nową funkcję zwaną UberPool do tzw. carpoolingu, czyli wspólnych przejazdów.

Pobierz Uber: Android | iOS | Windows Phone

Airbnb

Podobnie jak Uber, Airbnb zyskało w tym roku naprawdę duży rozgłos z kilku powodów. Taka usługa rezerwacji noclegów pozwoliła ludziom wynająć swoje mieszkania lub domy dla turystów. Na aplikację spadła fala krytyki w wielu miastach z powodu obejścia przepisów podatkowych. Jednakże nie zatrzymało to rozwoju usługi w tym roku. Aplikacja zyskała duży wzrost użytkowników pomimo wszystkich swoich kontrowersji.

Oprócz tego Airbnb posiada odświeżony wygląd i nowe logo, co było kolejnym punktem zapalnym w mediach. Pomimo medialnego szumu aplikacja i jej usługi są ciągle aktualizowane, dzięki czemu staje się przyjaźniejsza dla użytkowników i bezpieczniejsze dla osób wynajmujących.

Pobierz Airbnb: Android | iOS | Windows Phone

Bezpośredniość to klucz do zwycięstwa w 2015 roku

Wygoda oraz bezpośredniość to klucze do sukcesu aplikacji z działu Podróże i transportu. Ludzie potrzebują czegoś prostego w obsłudze i działającego natychmiast. Potrzebujesz taksówki? Wezwij przejazd z Uberem. Chcesz wrócić do domu? Z CityMapperem będzie to dużo łatwiejsze. W obu przypadkach wystarczy jeden przycisk, aby określić, gdzie chcesz się dostać.

Aby znaleźć się na podobnej liście aplikacji do podróżowania i transportu w 2015 roku, aplikacje muszą oferować coś szybkiego i niesamowitego w połączeniu z niemal natychmiastowym wykonaniem usługi.

Zobacz także:

Najlepsze aplikacje 2014 z działu Rozrywka i styl życia

Najlepsze aplikacje 2014 roku – kryteria wyboru

zuzanna.blaszkiewicz

zuzanna.blaszkiewicz

Najnowsze od zuzanna.blaszkiewicz

Editorial Guidelines