Najbardziej oczekiwane gry 2013 roku

Najbardziej oczekiwane gry 2013 roku

Rok 2012 był naprawdę ciekawy pod względem wydanych gier. Wiele produkcji na pewno wejdzie do kanonu dzieł kultowych, a rozczarowań było raczej mało. Za to zdecydowanie na plus zaskoczyły produkcje od niezależnych twórców, takie jak Slender, czy Hotline Miami.

A jakie gry mogą przyspieszyć bicie naszych serc w nowym roku 2013? Za czym będziemy stali w kolejkach i która gra rozgrzeje łącze internetowe do białości? Oto co mówią nasi koledzy z innych redakcji Softonic: Daniel (Włochy), Rutger (Holandia) i Jon (Wielka Brytana/USA).

Daniel (Włochy)

FIFA 14 i PES 2014

Ta sama stara śpiewka? Jeśli nie jesteście fanami piłki nożnej, ani Daniel - Softonic Włochyżadnej z wymienionych gier to ciągłe zestawianie tych gier może być dla Was śmiertelnie nudne. Jednak dla każdego fana futbolu, ten pojedynek to święta wojna! W tym roku, podobnie jak od kilku ładnych lat, FIFA okazała się bezsprzecznym zwycięzcą. Sprzedaż gry od EA Sports była osiem razy większa niż wyniki Konami i PES! Trzeba jednak przyznać – PES 2013 w końcu nadrobił trochę straty do odwiecznego rywala, a wiele elementów zostało znacznie poprawionych. To wciąż jednak trochę za mało, żeby strącić serię FIFA z piedestału… Może uda się w tym roku?


Crysis 3

Świetna grafika i  dobrze zaprojektowane poziomy jakoś nigdy nie były w stanie przykuć mojej uwagi do tej gry na dłużej. Jednak na Gamescom 2012 miałem okazję zagrać w to cudo w trybie multiplayer i muszę przyznać, że trzeba było mnie siłą odciągać od konsoli! Jeśli twórcy nie zepsują trybu single player, to Crysis 3 będzie jednym z większych przebojów roku 2013!

Rutger (Holandia)

GTA V

Rutger - Softonic HolandiaOczywiście – nie jestem jedyną osobą która czeka na Grand Theft Auto 5. Pamiętam, że gdy Rockstar Games pokazało światu drugi trailer gry, ich strona była tak przeciążona, iż nie działała przez kilka godzin. Oznacza to, że na te produkcję czeka dosłownie armia zniecierpliwionych graczy! Nic dziwnego, jej twórcy obiecują nam bowiem, że będzie to największa i najlepsza gra z serii. Świat przedstawiony w GTA V ma być większy niż w GTA: San Andreas, GTA IV i Red Dead Redemption razem wziętych. W dodatku, pojawienie się trzech głównych bohaterów, zamiast jednego może naprawdę zrewolucjonizować rozgrywkę. Nie mogę się doczekać!

Total War: Rome II

Godziny, a raczej dni spędzone nad grami z tej serii sprawiły, że zawaliłem w szkole kilka ważnych egzaminów. Szczególnie zapadła mi w pamięci właśnie pierwsza część Total War: Rome. Świetna jak na tamte czasy grafika i niesamowicie wprost wciągająca rozgrywka sprawiły, że tęsknię za tą produkcją do dzisiaj. Niestety, na nową grę trzeba będzie poczekać co najmniej do października 2013.

The Cave

Macie prawo być zaskoczeni – The Cave to nie wysokobudżetowa produkcja z ekstra realistyczną grafiką, z rzeszą fanów odliczających dni do premiery. Na pewno jednak warto zwrócić na nią uwagę. Szczególnie, jeśli lubicie ładne platformówki, gdzie na równi ze zręcznymi palcami liczą się umiejętność logicznego myślenia. Gra, której premiera zapowiada jest na styczeń, pozwoli poprowadzić trzech bohaterów (do wyboru z siedmiu) do wyjścia z olbrzymiej jaskini, najeżonej przeszkodami i pułapkami. Koniecznie obejrzyjcie trailer, na pewno się Wam spodoba!

Jonathan (Wielka Brytania/Stany Zjednoczone)


Sir, you are being haunted


Jon - Softonic Wielka Brytania/Stany ZjednoczoneOto kolejna gra, której twórcy znaleźli pieniądze na jej wydanie na Kickstarterze. Nic dziwnego, że produkcja uzyskała  ponad dwa razy więcej funduszy niż zakładali jej autorzy, bo zapowiada się ciekawie. Zadaniem graczy będzie wydostać się z tajemniczej wyspy, na której grasują zbuntowane roboty starające się nas upolować. Nie jest to jednak klasyczny shooter. Nasz bohater musi przetrwać używając głównie podstępu, a nie shotguna. Dodatkowym atutem jest klimatyczna grafika i lokacje.

Sim City

Twórcy tej kultowej gry zapowiadają, że kolejna część będzie najpełniejszym i najbardziej szczegółowym symulatorem miasta jaki kiedykolwiek powstał. Sądząc po trailerach i materiałach jakie dostarcza nam wydawca, jestem skłonny w to uwierzyć. Wszystko wygląda naprawdę imponująco, a poziom zaawansowania symulacji i liczba detali jest oszałamiająca. Nie mogę się doczekać!

A Wy na jakie gry czekacie?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji