Ktoś ukradł Twojego smartfona? Zlokalizuj go dzięki tym aplikacjom

Ktoś ukradł Twojego smartfona? Zlokalizuj go dzięki tym aplikacjom

Nie możesz sobie przypomnieć, gdzie zostawiłeś swojego smartfona? A może ktoś Ci go ukradł? Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby odnaleźć swój telefon.

Za każdym razem, gdy masz przy sobie swojego smartfona, twoje wszelkie ruchy są rejestrowane. Ale jeśli to cię przeraża, pamiętaj, że ma to także pozytywne strony, ponieważ kiedy zgubisz swój telefon lub ktoś ci go ukradnie, szanse na jego odnalezienie są bardzo duże.

Zarówno iOS, jak i Android oferują usługę lokalizowania telefonów oraz ich blokowania, usuwania danych, a nawet wydawania dźwięku. Niemniej warto poznać zewnętrzne aplikacje i usługi, które znacząco wzmocnią twoją linię obrony przed utratą lub kradzieżą telefonu.

Bezpieczeństwa nigdy za wiele…

Lookout Security & Antivirus

Lookout to pakiet bezpieczeństwa, który zawiera usługę lokalizacji straconego urządzenia, tworzy automatyczną kopię zapasową kontaktów oraz daje możliwość zadzwonienia na twój smartfon z przeglądarki internetowej.

Jeśli nie pamiętasz, gdzie zostawiłeś swój telefon, możesz uruchomić alarm, który pomoże ci go odnaleźć. W wersji Premium programu możesz również tworzyć kopie zapasowe zdjęć oraz otrzymywać powiadomienie e-mailem, jeżeli lokalizacja twojego telefonu odbiega od normy, co może wskazywać na kradzież. Lookout w wersji Premium może kontrolować nawet do trzech urządzeń.

Lookout

Pobierz Lookout na iPhone’a i iPada

Pobierz Lookout na Androida

Android Lost

Android LostBardzo interesującą cechą tej aplikacji jest to, że nie zużywa ona baterii. Nie musisz również nieustannie sprawdzać lokalizacji telefonu, ponieważ Android Lost umożliwia robienie tego zdalnie przez Internet.

Android Lost posiada mnóstwo funkcji: możesz uruchomić dzwonek alarmu, aktywować GPS, nawet jeśli telefon jest wyłączony (bardzo przydatne), zlokalizować zgubiony telefon na mapie, zablokować lub zresetować ukradzione urządzenie z Androidem i wiele innych opcji.

Możesz wszystko załatwić, wysyłając SMS na swój telefon. Na tej stronie znajdziesz listę poleceń, które możesz wydać za pośrednictwem wiadomości tekstowej.

Aplikacja ta należy do najbardziej kompleksowych i interesujących programów w swojej kategorii, zwłaszcza że pomaga rozwiązać jeden z najbardziej irytujących problemów, czyli ogromne zużycie baterii.

Android Lost

Pobierz Android Lost na Androida

Prey Anti Theft

Prey Anti TheftAplikacja ta cieszy się znakomitą reputacją i jest szczególnie ceniona za swoją solidność.

Usługa ta jest całkowicie darmowa, geolokalizuje do trzech urządzeń, robi zdjęcia, aktywuje alarm, wyświetla ostrzegawczą wiadomość na ekranie urządzenia (przydatną w przypadku, gdy twój telefon wpadnie w ręce uczciwej osoby) i pobiera informacje na temat sieci, z którymi łączy się telefon, dzięki czemu można precyzyjnie określić jego położenie.

Jeśli zdecydujesz się na aplikację w wersji Pro, otrzymasz raporty na żądanie, a wszystkie informacje znajdujące się na twoim telefonie zostaną zaszyfrowane protokołem SSL.

Prey

Pobierz Prey Anti Theft na iPhone’a i iPada

Pobierz Prey Anti Theft na Androida

Wheres My Droid

Wheres My DroidKolejny program o świetnej renomie. Oprócz klasycznych narzędzi oferowanych przez typowe aplikacje bezpieczeństwa, Wheres My Droid chroni hasłem twoje aplikacje, informuje cię, gdy karta SIM została zastąpiona inną i ukrywa otrzymywane wiadomości.

Jednak najlepsze funkcje dostępne są tylko dla użytkowników konta Pro. Należy do nich możliwość robienia zdjęć, zdalnego blokowania telefonu oraz karty SD, usuwania danych czy blokowania deinstalacji.

Niektóre antywirusowe aplikacje na Androida identyfikowane są jako złośliwe oprogramowanie. Jeśli przydarzy ci się taka sytuacja z Wheres My Droid, poinformuj o tym developerów, którzy skontaktują się z producentem programu.

Wheres My Droid

Pobierz Wheres My Droid na Androida

FREE Lost Phone Tracker – Lookout PlanB

plan bTen program różni się od wymienionych już aplikacji, ponieważ jako jedyny pozwala odzyskać zgubiony lub ukradziony telefon bez konieczności wcześniejszej instalacji.

Jeśli zgubisz telefon, przejdź do Google Play Store za pomocą swojego konta Google, aby zdalnie zainstalować aplikację na swoim telefonie. Następnie aplikacja dostarczy na twoją skrzynkę e-mail informacje na temat lokalizacji zaginionego urządzenia.

Aby następnie otrzymywać powiadomienia na temat zmiany położenia twojego urządzenia, wystarczy z dowolnego telefonu wysłać na niego SMS o treści locate.

Funkcja ta działa na Androidzie od wersji 2.0 do 2.3, a na niektórych telefonach może także aktywować GPS, jeśli jest wyłączony. Aplikacja pozwala zlokalizować telefon z bardzo dużą dokładnością.

plan b

Pobierz FREE Lost Phone Tracker – Lookout plan B na Androida

Marco Polo

Marco PoloTa aplikacja nie chroni twojego telefonu przed złoczyńcami, tylko przed twoim roztrzepaniem!

To bardzo proste. Jeśli za nic w świecie nie możesz sobie przypomnieć, gdzie zostawiłeś telefon, zawołaj go… a on odpowie. Słowo kluczowe, które musisz wypowiedzieć, brzmi „Marco”, a twój Android lub iPhone odpowie „Polo”. Surrealistyczne i zabawne rozwiązanie!

Aby aplikacja działała, mikrofon musi być zawsze aktywny. W panelu sterowania znajdziesz przełącznik, który go włączy. Nie trudno się domyślić, że wymaga to pewnego zużycia baterii.

Czułość aplikacji nie jest jednak perfekcyjna, a ponieważ telefon „czuje” ten dźwięk, musisz mieć mocne płuca. Teoretycznie możesz spersonalizować słowo, które Marco Polo wychwytuje, niemniej w praktyce podczas testów nie przyniosło to dobrych rezultatów.

Marco Polo

Pobierz Marco Polo na iPhone’a i iPada

Pobierz Marco Polo na Androida

Nie czekaj do jutra

Mimo że istnieją aplikacje takie jak PlanB, które pozwalają ci odnaleźć telefon bez konieczności wcześniejszej instalacji odpowiedniego programu, lepiej nie czekać i zadbać o ochronę swojego iPhone’a, iPada i Androida już dzisiaj.

Nasze kochane smartfony są częstymi obiektami westchnień rożnych złodziejaszków, dlatego koniecznie musimy zadbać o ich bezpieczeństwo, a w niektórych przypadkach musimy chronić je przed nami samymi. Jeśli nieopatrznie zostawisz gdzieś telefon lub wyślizgnie ci się z kieszeni (mnie to spotkało!), to dzięki którejkolwiek z przedstawionych aplikacji odnajdziesz go bez najmniejszych problemów. Zatem oszczędź sobie zmartwień i bólu głowy, a także niepotrzebnych wydatków!

Zainstaluj jedną z zaprezentowanych aplikacji… i zapomnij o niej do czasu, kiedy okaże się potrzebna.

Zobacz także:

Śpij spokojnie, czyli lista najlepszych aplikacji do… snu!

7 kreatywnych zastosowań GPS-u w twoim smartfonie

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji