Jak zbudować dom w Minecrafcie

Jak zbudować dom w Minecrafcie

Minecraft to gra, która opiera się na dość prostym koncepcie: musisz zbudować schronienie i je obronić. Ale jak zbudować dom w Minecrafcie?

Dla wielu Minecraft stanowi zagadkę. Niemal wszyscy o nim słyszeli, ale nie każdy wie, jak się w niego gra i właściwie dlaczego ma aż tylu fanów. Istnieje mnóstwo przewodników, które wyjaśniają jak stworzyć zaawansowane procesy i złożone mechanizmy w grze. Pomyśleliśmy jednak, że warto zacząć od podstaw i wyjaśnić, dlaczego tak ważne jest zbudowanie domu w Minecrafcie.

Znajdź schronienie

Wyobraź sobie Minecrafta jako trójwymiarowy, gigantyczny wszechświat, ze zmieniającymi się porami dnia. Dopóki świeci słońce, jesteś bezpieczny. Lecz gdy zapadanie noc? Potwory z lasu wyruszą na łowy.

Dlatego też wybudowanie domu to pierwsza czynność, jaką należy wykonać zaraz po rozpoczęciu gry. Aby osiągnąć progres w grze, musisz przede wszystkim zapewnić sobie bezpieczeństwo. Minecraft posiada wiele trybów gry – oprócz trybu Survival, w którym ścigasz się z czasem, jest też między innymi tryb Creative.

W trybie tym znajdziesz wszystkie materiały i zasoby dostępne w grze oraz sposoby ich najlepszego wykorzystania. Dlatego też polecamy rozpoczęcie przygody z Minecraftem od tego właśnie trybu, ponieważ nie ma w nim wrogów i możesz bez przeszkód nauczyć się budować konkretne obiekty.

Przygotuj materiały do budowy

Otwórz swój ekwipunek i zacznij przeglądać klocki. Masz do wyboru różne rodzaje materiałów, narzędzi i minerałów. Crafting to czynność, która pozwala połączyć proste obiekty w celu uzyskania tych bardziej złożonych.

Jesteś w trybie Creative więc posiadasz wszystko, co niezbędne, aby zbudować posty dom. Możesz korzystać z wybranych materiałów bez ograniczeń.

Kiedy grasz w trybie Survival, nie masz czasu myśleć o estetyce domu – najważniejsze, to wykopać dziurę w ziemi i spędzić noc w ciemności.

Teraz, kiedy nikt cię nie goni, możesz zacząć budowę. Potrzebujesz następujących materiałów: drewno albo zwykłe szkło, drzwi (drewniane lub metalowe), łóżko, pochodnie, schody lub drabinę. Tyle wystarczy, aby powstało proste schronienie.

Te materiały potrzebne będą również wszystkim, którzy chcą rozpocząć zabawę w trybie Survival. W tym celu musisz znaleźć niezbędne surowce, a resztę wytworzyć samodzielnie w piecu.

Połóż fundamenty

Najpierw należy wybrać miejsce na mapie, w którym chcemy postawić nasz dom. Gdy już znajdziesz odpowiednią lokalizację, czas przystąpić do pracy. Usuń chwasty i wyrównaj teren, a następnie zacznij budowę.

Nie próbuj na początku budować z rozmachem – naucz się, jak szybko postawić schronienie. Ta umiejętność z pewnością przyda się trybie survival, w którym zbyt duży dom oznacza utratę cennych minut.

Dobry dom powinien mieć kształt prostokąta – wystarczy 12×8 bloków. Użyj drewna, aby wyznaczyć obszar, następnie zbuduj ściany i podłogę. Postaw ściany o wysokości 5 bloków. Tyle wystarczy, aby nie czuć się niczym w norze.

Podłogę możesz zbudować z drewna, cegieł lub kamienia. Drewno z pewnością wpłynie dobrze na twoje samopoczucie, gdyż posiada o wiele bardziej żywy kolor od kamienia, i jest idealne do stawiania zamków. Pospiesz się, gdyż noc już zapada i najwyższa pora zbudować dach, również drewniany.

Wstaje świt, czas wracać do pracy

Możemy zabrać się za wykończenie swojej budowli. Wstaw okna, drzwi i schody, aby móc dostać się na dach. Na pewno zastanawiasz się, czy faktycznie potrzebujesz drzwi i okien w grze, w której wszystko się buduje w przeciągu sekund. Odpowiedź brzmi: tak.

Okna wpuszczają światło do twojego domu, ale także pozwalają ci wypatrywać potworów na zewnątrz. Drzwi natomiast przydają się w niebezpiecznych sytuacjach, kiedy musisz szybko znaleźć się w środku. Po ich zamknięciu, creepery (kostkowe zielone zombie) i inne potwory już cię nie dopadną. O wiele szybciej jest więc po prostu zamknąć za sobą drzwi, niż zburzyć i odbudować za sobą ścianę w trakcie ucieczki.

Nigdy nie ufaj creeperowi, powiedział pewien mędrzec w Minecrafcie. Wybuduj schody w swoim domu, by móc dostać się na dach. Ze względów praktycznych wystarczy w tym celu przystawiona do ściany drabina.

Będąc na dachu, należy pamiętać o zamontowaniu barierek. W ten sposób stworzysz balkon przydatny do obserwowania pozycji wroga oraz cieszenia się zapierającym dech w piersi krajobrazem.

Przygotuj pochodnie i ciesz się nowym domem

Już gotowe! Dom jest wspaniały i możesz bez strachu zmierzyć się z niebezpieczeństwami nocy. Nie zapomnij jeszcze tylko zapalić pochodni. Oto, jak może wyglądać twój dom po niecałych 30 minutach zabawy w trybie Creative.

Przypominamy, że niniejszy artykuł nie jest skierowany do zaawansowanych użytkowników, lecz do graczy rozpoczynających dopiero swą przygodę w Minecrafcie. Znajdziecie tu elementy akcji, survivalu i zarządzania zasobami, ale koniec końców Minecraft sprowadza się do bycia samotnym poszukiwaczem przygód, który pod koniec dnia spieszy, aby znaleźć schronienie.

Czytaj również:

8 najlepszych modów do Minecrafta, które można zainstalować od zaraz

Minecraft dla rodziców: 7 wskazówek, jak cieszyć się grą razem z dziećmi

Zdjęcia: źródło

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji