Jak zainstalować Windows 8 z pendrive USB

Windows 8 logo pendrive usbPremiera Windows 8 zbliża dużymi krokami. Jednak jeszcze przed premierą możemy wypróbować Windows 8 Consumer Preview, czyli wersję przypominającą otwartą betę. Do testów dostępna jest też odmiana Windows 8 64-bit.

Ta wersja beta Windows 8 dystrybuowana jest w postaci pliku ISO. Aby zainstalować Windows 8 potrzebujemy więc napędu optycznego. Co jednak zrobić kiedy akurat nasz komputer (lub tablet) takiego napędu nie posiada lub pod ręką nie mamy płyty DVD aby wypalić na niej Windows 8? Płyta nie jest na szczęście potrzebna, wystarczy pendrive USB! W czterech bardzo prostych krokach pokażemy Wam jak zainstalować Windows 8 z pendrive USB.

1. Instalacja Windows 8 z pendrive USB – potrzebne narzędzia

Oczywiście nie obejdzie się bez pliku ISO z Windows 8. Następnie potrzebujemy programu do stworzenia bootowalnego dysku USB. W tym celu wykorzystamy darmowy Windows 7 USB DVD Download Tool.

Jak zainstalować Windows 8 z pendrive USB krok 1

Uruchamiamy Windows 7 USB DVD Download Tool i wskazujemy plik ISO z Windows 8.

2. Aby stworzyć bootowalny nośnik Windows 8 wybieramy pendrive USB

Jak zainstalować Windows 8 z pendrive USB - krok 2

3. Wybieramy odpowiednio duży pendrive USB

Jak zainstalować Windows 8 z pendrive USB - krok 3

4. Czekamy na stworzenie bootowalnego pendrive USB z Windows 8

Jak zainstalować Windows 8 z pendrive USB - krok 4Teraz wystarczy uruchomić ponownie komputer z włożonym pendrivem USB i zacząć instalację Windows 8. Należy jednak pamiętać, że aby zainstalować Windows 8 z bootowalnego pendrive USB, musimy w opcjach BIOS-u naszego komputer mieć ustawioną odpowiednią kolejność nośników rozruchowych.

Jeśli nie chcemy kasować już zainstalowanego na naszym komputerze systemu operacyjnego, a mimo wszystko chcielibyśmy przetestować Windows 8 to warto przeczytać nasz poradnik:

Jak zainstalować Windows 8 w maszynie wirtualnej.

via OnSoftware DE.

Wczytywanie komentarzy