Reklama

Jak za pomocą Firefoxa oglądać filmy w serwisie YouTube w 60 klatkach na sekundę

Jak za pomocą Firefoxa oglądać filmy w serwisie YouTube w 60 klatkach na sekundę

Filmy w 60 klatkach na sekundę oficjalnie mogą być oglądane wyłącznie w przeglądarce Google Chrome, ale dzięki prostej sztuczce można oglądać je również w Firefoxie.

Wszystkie filmy, w których wiele się, dzieje mają jedną wspólną cechę: są rozmazane. Przy prędkości 60 klatek na sekundę ruch jest dużo bardziej naturalny i lepiej widać wszystkie szczegóły.

W 30vs60 możesz porównać filmy nagrane w 30 i w 60 klatkach na sekundę

Firefox już posiada technologię odtwarzania filmów HD z prędkością 60 klatek na sekundę, ale żeby ją włączyć, należy zmienić ustawienia.

1. Otwórz zaawansowane ustawienia Firefox (about:config)

W pasku adresu Firefox wpisz about:config i potwierdź, że wiesz, co robisz. Pojawi się tabela z wieloma wierszami i kolumnami, lecz na razie nic w niej nie zmieniaj.

2. Zmień wartość w media.mediasource.enabled na „true”

W polu wyszukiwania wpisz media.mediasource.enabled, a kiedy takie ustawienie zostanie znalezione, zmień jego wartość na true (prawda). Możesz to zrobić, klikając je dwukrotnie lub używając menu kontekstowego.

Kiedy ustawisz wartość na true, zmiany są natychmiast widoczne, nie trzeba restartować przeglądarki

3. Dodaj frazę „60 fps” przy wyszukiwaniu filmów

Obecnie YouTube nie posiada jeszcze filtru dla filmów w 60 klatkach na sekundę, więc najlepszym wyjściem jest dodanie takiej frazy w pasku wyszukiwania.

Już teraz w serwisie YouTube są tysiące filmów w 60 klatkach na sekundę. Większość z nich to gry

4. Wybierz jakość 1080p60 lub 720p60

Kiedy już otworzysz film, kliknij ikonę koła zębatego i wybierz jedną z dwóch opcji jakości w 60 klatkach na sekundę. Daj przeglądarce chwilę, aby załadować film w wersji HD.

Minecraft w 60 klatkach na sekundę. Wygląda prawie jak sama gra (źródło)

Problem będzie poprawiony w przyszłych wersjach Firefoxa

Wsparcie dla filmów w 60 klatkach na sekundę w przeglądarce Firefox jest póki co eksperymentalne. Ustawienie to jest domyślnie włączone w Firefox Nightly i Firefox Aurora, a w przyszłości ma tak być również w stabilnych wersjach Firefox.

Zobacz także:

Premiery listopada: Assassin’s Creed Unity, PES 2015 i Call of Duty: Advanced Warfare, czyli miesiąc pełen świetnych gier!

YouTube: 9 sztuczek, które ułatwią ci korzystanie z tego serwisu

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama