Jak wysłać aplikację z komputera na telefon lub tablet Android

Sklep Google Play umożliwia wysyłanie aplikacji lub gry z komputera prosto na nasze urządzenie z Androidem. Nie wszyscy o tym wiedzą, a jest to bardzo przydatne, bo kiedy znajdziemy ciekawą aplikację przeglądając internet na komputerze, nie musimy sięgać po telefon z Androidem, otwierać Google Play i wpisywać ręcznie nazwy danej aplikacji.

To kolejna część naszego poradnika Podstawy Google Play.

1. Pobierz z Softonic

Kliknij przycisk Download pod nazwą wybranej gry lub aplikacji w Softonic, na przykład Mini Golf MatchUp. Ten krok przekieruje Cię do Google Play. Jeśli już jesteś na stronie Sklepu Play, pomiń ten krok.

wyslij aplikacje z google play na pc do androida

2. Zaloguj się do Google Play

Zaloguj się swoim kontem Google do Sklepu Play. Kliknij przycisk Zaloguj w prawym górnym rogu ekranu. Tylko wtedy strona Google Play będzie wiedzieć na jaki telefon ma wysłać aplikację.

wyslij aplikacje z google play na pc do androida

Uwaga, aby wysyłanie aplikacji na telefon lub tablet mogło działać, musisz choć raz zalogować się do Google Play ze swojego urządzenia. Jeśli tego jeszcze nie robiłeś, zrób to właśnie teraz. Kolejnym razem nie będziesz musiał ponownie wykonywać tego kroku.

3. Kliknij Zainstaluj

Na stronie aplikacji tuż koło ikonki kliknij zielony przycisk Zainstaluj.

wyslij aplikacje z google play na pc do androida

4. Wybierz urządzenie, na którym chcesz zainstalować aplikację

Jeśli masz więcej niż jedno urządzenie z Androidem, na przykład smarfona i tablet, wybierz to, na które chcesz wysłać daną aplikację. Wybierz je z listy na dole okienka, które Ci się pokaże i kliknij Zainstaluj.

wyslij aplikacje z google play na pc do androida

5. Zaczekaj aż aplikacja się pobierze i zainstaluje

Sprawdź też, czy telefon lub tablet jest w zasięgu WiFi lub czy przypadkiem nie wyłączyłeś połączenia z WiFi. Inaczej aplikacja nie pobierze się na nasze urządzenie. wyslij aplikacje z google play na pc do androida

To wszystko. Zajrzyj na komórkę lub tablet z Androidem i zobacz, jak aplikacja się pobiera i instaluje. Oczywiście w tym czasie możesz wysłać sobie kolejne aplikacje do zainstalowania.

Poradnik Google Play:

Wczytywanie komentarzy