Reklama

Tips & Tricks

Jak dodawać przypomnienia w Evernote?

Radek Grabarek

Opublikowany

evernote logoEvernote to wspaniały, nowoczesny notatnik. Bogactwo funkcji oraz dostępność na PC, Mac, Android, iOS, Windows Phone i BlackBerry sprawiają, że Evernote to bardzo uniwersalna aplikacja. Do niedawana brakowało jej jednej pożytecznej funkcji – przypomnień. To się jednak właśnie zmieniło. Oto nasz mały przewodnik – jak dodać przypomnienia i alarmy w aplikacji Evernote na Android.

Evernote to notatnik doskonały!  Możemy dodawać notatki w wielu różnych formatach – zwykłe tekstowe, głosowe, możemy załączać zdjęcia lub zapisywać całe strony internetowe. Możemy także zrobić zdjęcie odręcznym notatkom, które zostaną przetworzone przez mechanizm rozpoznawania pisma,

Jak dodawać przypomnienia w Evernote?

i wyszukiwać tekst na tak dodanych zdjęciach! Dodane notatki możemy organizować w notatniki i dodawać tagi. Wszystko to jest synchronizowane z serwerami Evernote i dostępne przez stronę WWW lub aplikacje na dane platformy. Po jakimś czasie bez Evernote nie można już żyć! Dzięki przypomnieniom i alarmom, Evernote sprawia, że właściwie możemy pozbyć się prostych aplikacji z listami zadań do zrobienia. Z Evernote wszystko mamy w jednym miejscu!

Jak dodawać przypomnienia w Evernote na Android?

Zaczynamy od stworzenia nowej notatki. Wpisujemy jej tytuł i dodajemy samą jej treść. Przypomnienie może składać się także z samego tytułu. Następnie klikamy w ikonkę budzika, a z menu, które się pojawi, wybieramy Set Date.

jak dodawać powiadomienia w Evernote

Teraz mamy możliwość wybrania daty i godziny, kiedy nasz telefon z Android przypomni nam o danej rzeczy. Klikamy w napis Today, aby ustawić dzień lub w napis z godziną, aby wybrać konkretny czas. Niestety, menu wyboru daty i czasu, które nam się pokazuje, nie jest najwygodniejsze. Istnieje jednak prostszy sposób.

jak dodawać powiadomienia w Evernote - ustawienia data i czas

Wystarczy przytrzymać pomarańczową lub niebieską kreskę i przesunąć ją w prawo lub lewo aby wybrać odpowiednią porę dnia lub nocy. Evernote ładną animacją poruszającego się słońca lub księżyca pokazuje jak zmienia się wybierana pora dnia.

reminders evernote androidreminders evernote android

Podobnie ciekawy mechanizm umożliwia nam wygodną zmianę dnia przypomnienia. Wystarczy tylko kręcić wirtualnym kółkiem zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

jak dodawać powiadomienia w Evernote - wybór dnia

Tak dodane powiadomienia będą się pokazywać na samej górze listy naszych notatek w Evernote. Możemy je schować lub sortować wedle daty tak, jak na zrzucie poniżej.

jak dodawać powiadomienia w Evernote - sortowanie

Jedyną wadą przypomnień w Evernote jest to, że w tej chwili (16 07 2013) nie działają jeszcze w aplikacji na Windows PC.

Jak Wam się podobają przypomnienia w Evernote?

Również może Cię zainteresować