Reklama

Hamachi – sposób na grę online z przyjaciółmi w Minecrafta, Borderlands i nie tylko

Hamachi – sposób na grę online z przyjaciółmi w Minecrafta, Borderlands i nie tylko

Czy można zagrać w Minecrafta lub Borderlands 2 wraz z przyjaciółmi bez konieczności szukania odpowiednich serwerów? Rozwiązaniem może być program LogMeIn Hamachi. Oto jak za jego pomocą szybko stworzyć sieć lokalną dla wielu komputerów:

Aby zagrać w Minecrafta w trybie wieloosobowym, nie potrzeba nawet serwera, który normalnie służy jako pomost pomiędzy wszystkimi graczami. LogMeIn Hamachi wraz z Comodo Unite to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań dla graczy, którzy chcą stworzyć sieć LAN bez serwera. Umożliwia on utworzenie zabezpieczonego połączenia dla wielu graczy bez konieczności ustawiania dużej liczby skomplikowanych parametrów.

Przedstawiamy zatem prostą procedurę, wzbogaconą stosownymi zrzutami ekranu, która umożliwi skonfigurowanie LogMeIn Hamachi.

1. Pobierz i zainstaluj Hamachi

Aby stworzyć odpowiednią sieć, która pozwoli rozpocząć rozgrywkę w trybie wieloosobowym w takie gry jak Minecraft czy Age of Empires, musisz na początek pobrać klienta Hamachi, który jest dostępny dla systemów Windows oraz Mac.

Kiedy pobierzesz już odpowiedni plik, zainstaluj program.

Instalacja Hamachi

2. Aktywuj Hamachi

Aby podłączyć się do sieci Hamachi, naciśnij niebieski przycisku On / Off .

Jeszcze przed utworzeniem sieci lokalnej, masz możliwość nadania nazwy swojemu komputerowi Mac lub PC. Pozwoli ci to na odróżnienie własnego urządzenia wśród innych podłączonych graczy.

rejestracja klienta hamachi

3. Jeśli tworzysz sieć, uruchom nowe połączenie VPN

Jeśli jesteś graczem, który tworzy nową sieć (czyli jej administratorem), musisz przejść jeszcze dodatkowe kroki. Naciśnij Create a new network, aby uruchomić nowe połączenie VPN.

Na ekranie pojawi się nowe okno, w którym musisz uzupełnić wszystkie pola. W Network ID wpisujesz nazwę swojej sieci lokalnej. W polu Password oraz Confirm Password musisz jeszcze wpisać hasło, które zabezpieczy twoje połączenie VPN. Na koniec naciśnij Create, aby potwierdzić wszystkie pola.

Tworzenie VPN Hamachi

Oto okienko programu, w którym zobaczysz nowo założoną sieć lokalną. Będzie ona utworzona przez jednego z przyszłych graczy, który zyska status jej administratora.

ConnectSoftonic VPN

4. Zaloguj się do utworzonej sieci

Połączenie już działa i każdy z użytkowników może się do niego podłączyć. Aby to zrobić, musi znać zarówno Network ID jak i hasło. Po ich wpisaniu wystarczy nacisnąć Join.

Dołączanie do sieci Hamachi

Kiedy już wszyscy dołączą do tej samej sieci, można rozpocząć rozgrywkę w swoją ulubioną grę, taką jak Borderlands 2, Minecraft lub Age of Empires. Od tego momentu możesz się cieszyć wszystkimi zaletami trybu gry wieloosobowej.

VPN Hamachi

5. Po zakończeniu gry usuń stworzoną sieć VPN

Kiedy gra dobiegnie końca, administrator musi skasować stworzoną wcześniej sieć VPN. Wystarczy ją wybrać i kliknąć pozycję Delete network. Dzięki małej liczbie parametrów do ustawienia możesz w łatwy sposób przywracać swoją sieć za każdym razem, kiedy będziesz chciał zagrać ponownie w trybie wieloosobowym.

kasowanie sieci hamachiJeśli masz dość niestabilnych i trudnych do skonfigurowania serwerów, warto skorzystać z programu Hamachi. Wystarczy kilka prostych kroków, aby stać się częścią nowej sieci lokalnej i zaprosić swoich przyjaciół do gry.

Zobacz także:

8 najlepszych modów do Minecrafta, które warto zainstalować od zaraz

Minecraft: 11 najlepszych paczek modów, edycja 2014

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama