Reklama

Artykuł

Digg – kolejny pretendent do spadku po Google Reader

Paweł Kański

Opublikowany

Wiecie już na pewno, że Google Reader odchodzi na zasłużona emeryturę. Najpopularniejsze czytnik RSS przestanie działać pierwszego lipca, pozostawiając po sobie rzeszę zasmuconych ex-użytkownków. Na szczęście konkurencja nie śpi i nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem “zastępstwa” dla Google Reader. Kilka dni temu pisaliśmy o Feedly, teraz pojawiła się zapowiedź kolejnej aplikacji – Digg.

Digg Reader

Digg ma rozpocząć swoje działanie jeszcze zanim Google Reader przestanie działać. Już 26 czerwca ma ruszyć pełna parą, a jego odpowiednik z Mountain View przestanie działać 1 lipca. Internetowa aplikacja ma się wyróżniać wyjątkową prostotą. Na jednym ze zdjęć, które trafiło do sieci widać, że interfejs podzielony jest na dwie części. Po lewej znajduje się kolumna ze źródłami, a po prawej ich treść.

Dlaczego Digg może być ważnym graczem na rynku? Digg to znany, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, serwis do dzielenia się interesującą treścią. W Polsce jego odpowiednikiem jest Wykop.pl. Można z tego powodu przypuszczać, że przejmie on całkiem sporo użytkowników Readera.

Powiązane artykuły:

Powiązane aplikacje:

Źródło

Również może Cię zainteresować