Co nowego w Mozilla Firefox 20?

Co nowego w Mozilla Firefox 20?

Przeglądarka Mozilla Firefox DownloadMozilla Firefox może pochwalić się już wersją z numerkiem 20. W porównaniu do poprzednich aktualizacji, które dla przeciętnego użytkownika Firefoksa nie wnosiły zbyt wiele ciekawych i zauważalnych nowości, zmiany w Mozilla Firefox 20 powinien zauważyć każdy.

Mozilla Firefox 20 wprowadza nowy sposób wyświetlania informacji o pobieranym pliku. Do tej pory, kiedy zaczęliśmy pobierać jakiś plik z internetu, wyskakiwało nam osobne okienko. Było to mało wygodne. Wielu zaawansowanych użytkowników instalowało rozszerzenia takie jak Download Statusbar, aby nie musieć przełączać się między okienkami i wszystkie niezbędne informacje o pobieranym pliku mieć od razu przed oczami.

Co nowego w Mozilla Firefox 20 - pobieranieW Mozilla Firefox 20 wprowadzono nowego managera pobierania, który wyświetla się w postaci małej ikonki na pasku narzędzi nawigacyjnych. Kiedy go klikniemy zobaczymy pasek postępu pobieranego pliku wraz z informacją ile jeszcze danych mamy do pobrania i ile orientacyjnie zajmie to czasu.

Co nowego w Mozilla Firefox 20 tryb prywatny w nowym oknieDrugą najważniejszą nowością w Mozilla Firefox 20 jest zmiana w sposobie działania “trybu prywatnego”. Do tej pory po wciśnięciu Ctrl+Shift+P lub wybraniu odpowiedniej opcji z menu przeglądarki włączaliśmy tryb prywatny – wszystkie okna i karty chowały się, a my zastawaliśmy z jedną nową, czystą kartą. Mozilla Firefox 20 wprowadza, tak jak Google Chrome ma od dawna, możliwość otwarcia po prostu nowego okna w Trybie Prywatnym.

Z innych zmian, wprowadzono w Mozilla Firefox 20 wsparcie dla kodeka h.264 w systemach Windows Vista, 7 i 8 w filmikach, które wykorzystują tag video języka HTML5. Do tej pory przeglądarka wspierała tylko klipy wideo w formatach VP8 (czyli WebM) i Ogg Theora.

Powiązane aplikacje:

Warto zobaczyć:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji