Reklama

Artykuł

Bubble Witch 2 Saga: 7 wskazówek, aby ukończyć wszystkie poziomy

Maria Baeta

Opublikowany

Graj bez limitów w nową grę studia King – oto najlepsze triki!

Bubble Witch 2 Saga (dostępna na AndroidaiOS-a i przez Facebooka) to sequel popularnej Bubble Witch Saga – jednej z najlepszych gier od twórców z King. Jej mechanika jest ekstremalnie prosta, jak to zazwyczaj ma miejsce w grach casualowych, a sam tytuł jest jednocześnie absurdalnie wciągający.

Bubble Witch 2 Saga: 7 wskazówek, aby ukończyć wszystkie poziomy

Po kilku godzinach spędzonych w świecie Bubble Witch 2 Saga mogę śmiało wyjawić triki, dzięki którym uzyskacie znakomite wyniki bez konieczności wydawania zbyt wielu pieniędzy!

Przyjrzyj się dokładnie trasie kulki

W Bubble Witch 2 Saga system celowania jest bardzo dokładny. Po wskazaniu na kulkę, ta wystrzelona będzie kontynuować lot po trasie, której początek jest zaznaczony przerywaną linią.

Przyjrzyj się dokładnie ścieżce, zwłaszcza jeśli zależy ci, aby kulka się odbiła. Celując milimetr w prawo lub w lewo, możesz sprawić, że kulka poleci nie do końca tak, jak sobie tego życzysz.

Celuj najwyżej, jak się da

Gdy tylko jest ku temu sposobność, staraj się mierzyć w jak najwyżej ulokowane kulki. Przełamując ich strukturę, sprawisz, że kulki z niższych obszarów również znikną z planszy.

Dzięki tej strategii przejdziesz do kolejnych poziomów przy mniejszej ilości rund, co pozwoli Ci zgromadzić o wiele więcej punktów.

W każdym zagraniu zastanów się nad wyborem kul

Przy każdym strzale masz dwie możliwości – dwie kulki w tym samym  lub różnym kolorze. W drugim przypadku przeanalizuj dokładnie każdy ruch i upewnij się, czy lepiej wykorzystać domyślną kulkę, czy lepiej wybrać drugą za pomocą kliknięcia.

Bardzo często dobre zagranie zależy jedynie od tego, czy z głową wybierzesz odpowiednią kombinację kolorów.

Eliminuj kule w każdym zagraniu

Przy każdym rzucie staraj się stworzyć kombinację kul. Pamiętaj, że jeśli wykonasz serię bardzo dobrych rzutów, uzyskasz dużo lepsze wyniki. Ponadto pojawią się również pająki – jeśli kulka się z nimi zderzy, znów otrzymujesz więcej punktów, a czasem możesz w ten sposób odblokować tryb, w którym w każdej grze otrzymasz ich podwójną liczbę.

Używaj power-upów tylko w beznadziejnych sytuacjach

Za każdym razem, gdy w Bubble Witch 2 Saga odblokujesz jakiś power-up, otrzymasz specjalną moc. Pamiętaj jednak, żeby nie używać jej zbyt pochopnie. Lepiej poczekać, aż naprawdę okaże się ona potrzebna.

Pierwsze poziomy gry są naprawdę bardzo proste, zwłaszcza, jeśli podążysz za naszymi wskazówkami. Odłóż więc na bok wszystkie bonusy i poczekaj, aż staną się niezbędne na bardziej zaawansowanych planszach. Czekają cię bowiem takie poziomy, które będziesz powtarzać w nieskończoność, tracąc nadzieję na powodzenie.

Przykład – użyj power-upu free color, kiedy brakuje możliwości stworzenia kombinacji kolorów i masz przed sobą małą ilość rzutów przed końcem poziomu.

Ta strategia dotyczy również wydawania waluty. Kiedy rozpoczynasz grę, dysponujesz setką monet. Pierwszym odruchem jest chęć wydania dużej ich części na życia lub moce. Nie rób tego!

Przyjmuj różne strategie w zależności od celów na danym poziomie

Wszystkie dotychczasowe porady i triki można śmiało zastosować na wszystkich poziomach Bubble Witch 2 Saga. Niemniej gra posiada trzy rodzaje poziomów, z których każdy ma inne cele. Przyjrzyj się zatem następującym wskazówkom, które pomogą Ci poradzić sobie z konkretnymi typami zadań.

Pusty ekran

Na planszach, gdzie twoim celem jest pozbyć się wszystkich kulek, pojawiają się również podświetlone kulki na górze ekranu.

Dlatego też na tych poziomach nie musisz obsesyjnie strącać innych kulek. Skup się natomiast na tym, aby trafić w te podświetlone, gdyż wówczas otrzymasz dużo więcej punktów i mniej się napracujesz.

Ratowanie zwierząt

W tego rodzaju planszach musisz się skupić na eliminowaniu kulek w taki sposób, aby uwolnić otoczone przez nie zwierzęta. Resztą nie musisz się przejmować, chyba że jest szansa na wygenerowanie combosów lub reakcji łańcuchowych.

Uwolnienie duszka

Na tych planszach, podobnie jak w przypadku zwierząt, mamy do czynienia z uwiezionym duchem. Twoim celem jest zniszczenie kulek i oczyszczenie mu drogi ucieczki. Czeka na ciebie jednak dodatkowa trudność, gdyż struktura więżąca ducha obraca się w zależności od twoich ruchów.

W tym wypadku dobrze jest więc wykorzystać rzut z odbiciem, gdyż nawet jeśli nie uda Ci się przerwać struktury kulek, możesz spróbować strategicznie je obrócić, aby ustawiły się w dogodnej dla ciebie pozycji.

Graj na różnych urządzeniach (niemal) bez limitów

Podobnie jak inne gry od studio King również Bubble Witch 2 Saga daje możliwość synchronizacji postępu naszej gry między urządzeniami. Wystarczy połączyć się z grą za pomocą konta na Facebooku.

Piękno tego systemu polega na tym, że zapisywany jest jedynie postęp gry, ale nie liczba żyć. Dlatego jeśli nie dysponujesz już życiami, grając na swoim smartfonie, wystarczy przesiąść się na Facebookową wersję gry, gdzie wciąż będziesz mieć cały pasek życia.

Podsumowując, jeśli używasz Facebooka na komputerze, a posiadasz jeszcze tablet i smartfon, to w sumie będziesz mieć do dyspozycji aż 15 żyć!

Graj i odkrywaj nowe strategie

W tym artykule przedstawiliśmy podstawowe wskazówki, jak zbyt szybko i niepotrzebnie nie stracić żyć lub złota. Z pewnością w czasie gry odkryjesz jeszcze wiele ciekawych sposobów na osiągnięcie wysokich rezultatów – może się z nami podzielisz?

Zobacz także:

Również może Cię zainteresować