Apple Watch zaprezentowany, na co pozwoli jego system?

Apple Watch zaprezentowany, na co pozwoli jego system?

Apple zaprezentowało dzisiaj swój inteligentny zegarek, którym chce powalczyć chociażby z urządzeniami obsługiwanymi przez Android Wear. To, co jednak najbardziej interesujące w Apple Watch, to nawet nie sam hardware, ale właśnie oprogramowanie. Apple postawiło na zupełnie nowy system mobilny.

Można było się spodziewać, że Apple spróbuje zaadaptować iOS do mniejszego zegarka. Jednak nic z tych rzeczy. Apple Watch ma zupełnie nowy system, który oczywiście będzie kompatybilny z iOS-em.

Nowe oprogramowanie ma całkowicie odmienny interfejs, wykorzystujący zarówno gesty (przesuwanie ekranu w prawo lub lewo, “tapnięcia”, przyciskanie), jak i wspierający fizyczne kontroler. Ważniejsze są jednak możliwości, jakie daje Apple Watch.

System będzie obsługiwał szereg aplikacji, jak chociażby Facebooka, Twittera czy Pinterest. Za jego pomocą nie tylko sprawdzimy czas, ale również mapy, uruchomimy nawigację, wybierzemy i odtworzymy muzykę, zadzwonimy, przeczytamy wiadomości, przejrzymy zdjęcia. System będzie również zintegrowany z Siri. Co ciekawe, specjalnie dla tego systemu powstała aplikacja, którą można nazwać “digital touch” – cyfrowy dotyk. Za jej pomocą będzie można komunikować się z innym posiadaczem zegarka, na przykład poprzez narysowanie na ekranie znaku zapytania.

By uczynić system jeszcze lepszym, deweloperzy otrzymają specjalne narzędzie w postaci WatchKit, dzięki któremu będą mogli, na przykład poprawić system powiadomień.

AppleWatch będzie posiadać również szereg narzędzi i funkcji dedykowanych fitnessowi i zdrowiu.

Zapowiada się ostra rywalizacja w sektorze “technologii do ubierania”.

Zobacz także:

iOS 8 – trafi do nas 17 września

Apple Pay – nowy system płatności za pomocą iPhone’a

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji