Reklama

Przełomowy październik dla Windowsa 8

Przełomowy październik dla Windowsa 8

Październik był bardzo dobrym miesiącem dla całego ekosystemu Windows. Pierwszy raz w historii liczba użytkowników Windows XP była niższa niż tych, którzy korzystają z Windowsa 8 i Windowsa 8.1. To wynik tego, że posiadacze starych komputerów przerzucają się na nowsze urządzenia obsługiwane przez nowszą wersję systemu operacyjnego od Microsoftu.

To naprawdę bardzo ważne, bo użytkownicy Windows XP narażają siebie i innych uczestników sieci na niebezpieczeństwo. Popularny „ikspek” nie jest już wspierany przez Microsoft, co oznacza, że nie dostaje już najważniejszych aktualizacji bezpieczeństwa. Sprawia to, że jest podatny na wiele zagrożeń, m.in. wirusy.

Systemy operacyjne w grudniu

Najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie wciąż pozostaje Windows 7 razem z Windowsem Vista. Co ciekawe, w ciągu ostatniego miesiąca udział w rynku tych platform wzrósł o kilka procent.

Biorąc pod uwagę wszystkie te dane, można śmiało powiedzieć, że Windows 8 wciąż jest porażką dla Microsoftu. Mimo powolnych zmian na lepsze „ósemka” jest mało popularna. Na dowód powinien wystarczyć fakt, że przy obecnym tempie wzrostu dopiero pod koniec roku osiągnie on najwyższe pokrycie rynku, jakie kiedykolwiek posiadał Windows Vista. To właśnie ten system uznawany jest przez wszystkich za synonim spektakularnej porażki Microsoftu.

Źródło: Arstechnica

Zobacz także:

Windows 10 i Windows Phone 10 – już w styczniu dowiemy się wszystkiego?

Plotki: Microsoft wysyła już Windows Phone 10 do swoich partnerów

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama