Skype w przeglądarce – wystarczy się zalogować

Skype w przeglądarce – wystarczy się zalogować

Skype ogłosił wydanie nowego produktu, a raczej starego produktu w nowej formie. Chodzi o program Skype, który już wkrótce może być dostępny dla każdego użytkownika z poziomu przeglądarki internetowej, np. Firefox czy Chrome.

By móc skorzystać ze Skype’a w przeglądarce internetowej, wystarczy odwiedzić stronę Skype.com i zalogować się do niej, korzystając z linku „Zaloguj się”. Po podaniu nazwy użytkownika i hasła powinniśmy zobaczyć panel kontaktów i opcji połączeń. Niestety, nowe opcje nie są jeszcze dostępne dla wszystkich użytkowników. Na razie otrzymała je mała grupa posiadaczy kont Skype i nowi użytkownicy, którzy dopiero je utworzą. Usługa będzie dostępna dla wszystkich osób w przeciągu najbliższych miesięcy.

Skype w przeglądarce

Funkcja ta dostępna będzie dla posiadaczy przeglądarek Internet Explorer, Chrome, Firefox oraz Safari. Niestety, jeśli korzystacie z przeglądarki od Microsoftu, konieczne będzie zainstalowanie w IE specjalnego dodatku Skype. To dlatego, ponieważ Internet Explorer nie wspiera jeszcze standardu WebRTC, tak jak inne nowoczesne programy.

Źródło: Skype

Zobacz także:

Skype otwiera zapisy na testy programu do automatycznych tłumaczeń rozmów – Skype Translator

Skype dla Windows Phone z nowymi funkcjami, wyprzedza Androida i iOS-a

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji