Reklama

Artykuł

Uczcij 80-lecie LEGO grając w gry przygodowe

Gosia Mikowska

Gosia Mikowska

  • Zaktualizowany:

Gry Lego pobierzKlocki LEGO to zabawka, o której od wielu pokoleń marzą zarówno dzieci jak i dorośli. Dzisiaj mija dokładnie 80 lat od czasu założenia tej duńskiej firmy produkującej najsłynniejsze klocki na świecie, które współcześnie można też zobaczyć w grach i aplikacjach komputerowych.

Z tej okazji powstał ciekawy film animowany 3D opowiadający o niezwykłej historii LEGO. Dowiesz się z niego kim z zawodu był założyciel firmy i z jak wieloma kłopotami musiał się uporać, zanim osiągnął sukces.

Filmik jest co prawda po angielsku, ale zachęcam wszystkich do jego obejrzenia. Przygotowałam także zestawienie najpopularniejszych gier i programów czerpiących inspiracje z klocków LEGO.

Założyciel LEGO na pewno nie przypuszczał, że w przyszłości jego klocki zostaną przeniesione w świat komputerów. A takich programów powstało już bardzo wiele. Poniżej przygotowałam ich krótkie zestawienie.

Jeśli jesteś już trochę za duży, żeby bawić się klockami, proponuję uczcić 80-lecie LEGO grając w gry LEGO 🙂

Gry LEGO na PC

Gry pobierz Lego Star Wars LEGO Star Wars i LEGO Star Wars II (Original Trilogy)

LEGO Star Wars pozwoli Ci przenieść się w świat kultowych Gwiezdnych Wojen i rozegrać je w aranżacji z klocków LEGO. Jest to seria gier przygodowych zawierających dużą dawkę humoru.

Gra Lego Batman LEGO Batman i LEGO Batman 2

Jeśli wolisz bardziej mroczne klimaty, wybierz grę LEGO Batman, która przeniesie Cię do pełnego przestępców Gotham City. Oprócz Batmana odnajdziesz tam wiele innych postaci z komiksów takich jak Joker, Robin, Catwoman czy Superman.

Gra Lego Indiana Jones LEGO Indiana Jones

Indiana Jones to bohater, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Gra pozwoli Ci na nowo przeżyć przygody Indiany Jonesa znane z filmowych hitów.

Gra Lego Harry Potter LEGO Harry Potter lata 1-4 i LEGO Harry Potter lata 5-7

Gry LEGO o Harrym Potterze odtwarzają kolejne lata spędzone przez czarodzieja w szkole magii Hogwart. Rozgrywka nawiązuje do wydarzeń znanych z książek i filmów o tym bohaterze.

Gry LEGO na komórki

Gra Lego Batman Java LEGO Batman na Java

LEGO Batman to gra akcji dla wszystkich posiadaczy telefonów z Java. Tu także zmierzysz się z czarnymi charakterami, którzy nie dadzą Ci wytchnienia.

Inne programy LEGO

Digital Designer LEGO Digital Designer

Jest to świetny program, który pozwoli Ci zbudować na ekranie komputera dowolną konstrukcję z klocków LEGO. Możesz stworzyć dosłownie wszystko.

Lego Photo LEGO Photo na iPhone

Dzięki tej aplikacji zamienisz każde zdjęcie na kompozycję z klocków LEGO. Szczególnie ciekawe efekty przynosi przerabianie portretów.

Lego Star Wars gra Wygaszacz ekranu LEGO Star Wars

Ten program to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy z klockami LEGO nie chcą się rozstawać nawet podczas przerw w pracy na komputerze.

A Ty pamiętasz jeszcze klocki LEGO z dzieciństwa czy raczej już z gier?

Gosia Mikowska

Gosia Mikowska

Najnowsze od Gosia Mikowska

Editorial Guidelines