The Witcher 3 Wild Hunt i inne nadchodzące gry o Wiedźminie

The Witcher 3 Wild Hunt i inne nadchodzące gry o Wiedźminie

Gra Wiedźmin 3 Dziki Gon nadchodzi wielkimi krokami. Premiera zapowiedziana jest na 24 lutego 2015, a z biegiem czasu będzie pojawiać się coraz więcej materiałów wideo i screenshotów, dzięki którym zobaczymy wygląd ostatecznej wersji tej długo wyczekiwanej gry.

The Witcher 3 to jednak nie jedyna gra o Wiedźminie, nad którą aktualnie pracuje polskie studio CD Projekt RED,. Ze względu na popularność bohatera i całej sagi powstaną także inne produkcje związane z przygodami Geralta z Rivii.

Dla lepszej orientacji, poniżej przygotowałam listę nowych gier o Wiedźminie, jakie zostaną wydane w najbliższym czasie. Trzeba przyznać, że fani książek Sapkowskiego nie mogą narzekać. Chociaż na razie ciężko przewidzieć, czy wszystkie tytuły będą naprawdę udane. Zobaczymy.

Oto co pojawi się w ciągu najbliższych kilku miesięcy:

Wiedźmin 3 Dziki Gon (ang. The Witcher 3 Wild Hunt)

W pierwszej kolejności wymieniam oczywiście główny nadchodzący hit, a więc trzecią część serii o Wiedźminie.

W grze po raz kolejny będzie można wcielić się w Geralta z Rivii, ale tym razem świat do eksploracji będzie całkowicie otwarty. Mapa obejmuje obszar prawie czterdziestokrotnie większy niż w drugiej części gry. Przygody Wiedźmina będą rozwijać się wokół kilku osobnych wątków, a oprócz tego zostanie udostępnionych mnóstwo zadań pobocznych. Poza tym dokonywane wybory okażą się znacząco wpływać na dalszy rozwój historii. Zapowiada się więc, że rozgrywka będzie bardzo zróżnicowana i pełna niespodzianek, co pozwoli spędzić przy grze długie godziny.


The Witcher 3 Dziki Gon wygląda też bardzo obiecująco pod kątem wizualnym, co udowadniają opublikowane już materiały. Między innymi udoskonalono silnik graficzny (REDenginge 3), przebudowano sztuczną inteligencję przeciwników i poprawiono animację głównego bohatera.

Gra dostępna będzie na komputery PC. Premiera 24 lutego 2015.

The Witcher Battle Arena

The Witcher Battle Arena przygotowywana jest na platformy mobilne. Będzie to gra strategiczna typu MOBA, w której może uczestniczyć online kilku graczy jednocześnie.


Akcja toczyć się będzie w świecie Wiedźmina, ale co ciekawe, na razie zabraknie w nim Geralta z Rivii. Jego postać zostanie dodana później, póki co do wyboru jest 8 innych postaci, z których każda posiada odrębne umiejętności. Twoim zadaniem będzie pokonywać przeciwników w walce. Batalie da się toczyć w dwóch odmiennych trybach. Można grać z innymi przez internet lub offline z botami. Sterowanie dostosowane zostało do urządzeń mobilnych.

Gra dostępna będzie jako free to play, czyli za darmo, ale z mikropłatnościami. Producenci podkreślają jednak, że wszystkie elementy będzie można odblokować w trakcie rozgrywki. Płatne dodatki absolutnie nie wpłyną na zabawę, a jedynie pozwolą zaoszczędzić czas.

Gra pojawi się na iOS-a, Androida i Windows Phone’a. Premiera jest zaplanowana na rok 2014. A tymczasem możecie zapisać się na testowanie beta wersji!

The Witcher Adventure Game

The Witcher Adventure Game to cyfrowy odpowiednik gry planszowej zatytułowanej Wiedźmin Gra Przygodowa. Jest to jedna i ta sama gra, w którą można zagrać albo w tradycyjnej formie przy stole, albo też, jeśli komuś wygodniej, na komputerze czy telefonie.

gra-planszowa

The Witcher Adventure Game przeznaczone jest dla 4 graczy. Jak to w grach planszowych bywa, na początku wybieramy sobie postać. Może to być Geralt, Jaskier, Triss Merigold lub Yarpen Zigrin. Każdy z bohaterów może dojść do celu w inny sposób, wykorzystując swoje specyficzne zdolności. Przed ekipą czeka wiele przygód i zadań, a w formowaniu historii pomagają karty do gry oraz specjalne kostki. W wersji cyfrowej są one oczywiście wirtualne.

Gra dostępna będzie na PC, Maca, Androida oraz iOS-a. Premierę zapowiedziano na grudzień 2014 roku. W tym przypadku też możecie zapisać się jako beta testerzy poprzez serwis gog.com.

Inne wydawnictwa

Gra Planszowa

Gry o Wiedźminie na komputery i platformy cyfrowe to jeszcze nie wszystko. W tym samym czasie przygotowywana jest wspomniana już wcześniej gra planszowa Wiedźmin Gra Przygodowa. Będzie to niewątpliwie wydawnictwo dla koneserów, które pozwoli najbardziej zagorzałym fanom sagi przenieść się w świat książek Sapkowskiego, korzystając wyłącznie z własnej wyobraźni.

Komiksy

CD Projekt jest też odpowiedzialne za serię komiksów o Wiedźminie, które można kupić w wydawnictwie Dark Horse Comics. Są one dostępne w wersji cyfrowej, gotowej do czytania na Androidzie i iOS-ie. Do tej pory wydano 5 części, które można kupić osobno lub wszystkie razem w niższej cenie.

wiedzmin-3

Jak widać, The Witcher 3 Wild Hunt to jedynie wisienka na torcie wielu innych wydawnictw o Wiedźminie przygotowywanych przez CD Projekt. Nam pozostaje się cieszyć, że świetna książkowa saga Sapkowskiego zyskuje naprawdę ciekawe adaptacje w świecie cyfrowym.

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji