Nowy Tablet Android: jak oglądać filmy i seriale telewizyjne?

Nowy Tablet Android: jak oglądać filmy i seriale telewizyjne?

Masz nowy tablet z Androidem i zastanawiasz się, co możesz z nim zrobić? W naszym cyklu artykułów podpowiadamy, jak w ciekawy sposób wykorzystać urządzenie i czerpać z niego maksimum przyjemności.

W tym odcinku pokażemy, jak można oglądać na Androidzie filmy i seriale z polskich kanałów telewizyjnych. Prezentujemy 3 aplikacje, które pozwalają na oglądanie materiałów wideo w ramach usługi VOD (Video on Demand), to znaczy wtedy, kiedy jest nam wygodnie, niezależnie od czasu emisji na antenie.

Zaletą tabletów jest to, że są lekkie i mobilne, a jednocześnie mają znacznie większy ekran niż telefony. Dzięki temu świetnie nadają się do oglądania filmów i telewizji na kanapie w domu, w podróży, czy gdziekolwiek na mieście, kiedy akurat potrzebujemy czegoś dla zabicia czasu. Warto więc mieć na naszym Androidzie nie tylko coś do czytania, ale także do oglądania.

Ipla

Aplikacja Ipla oferuje dostęp do produkcji pochodzących przede wszystkim z ramówki telewizji Polsat oraz pokrewnych jej kanałów tematycznych, takich jak Polsat Biznes, Polsat Cafe czy Superstacja, ale nie tylko. Wszystko zależy od tego, czy korzystamy z aplikacji bezpłatnie, czy też wykupimy dodatkowe, płatne pakiety. Pozwalają one na oglądanie kanałów filmowych czy sportowych takich jak Filmbox, Kino Polska, Eurosport czy Polsat Sport.

Całe szczęście ilość dostępnych za darmo materiałów jest ogromna, a dominują przede wszystkim popularne seriale znane z Polsatu czy TVP, takie jak M jak miłość, Barwy Szczęścia, Klan czy Świat według Kiepskich. Można też obejrzeć wiele programów publicystycznych, rozrywkowych i dokumentalnych. Brakuje natomiast pełnometrażowych filmów.

Jeśli nie mamy płatnego konta, z IPLA korzysta się dosyć ciężko ze względu na przytłaczającą ilość reklam oraz kiepską jakość obrazu. Bez opłat nie da się też zapisać materiałów w pamięci Androida. Mimo to, ze względu na różnorodność oferowanych wideo, na pewno każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie do obejrzenia na ekranie tabletu.

Aplikacja Ipla jest dostępna na Android oraz inne platformy:

jak ogladac seriale na tablecie

TVN Player

TVN Player to aplikacja od konkurencyjnej dla Polsatu telewizji TVN oraz należących do tej sieci kanałów tematycznych, takich jak TVN24, TVN Style czy TVN Turbo. Zarówno aplikacja jak i oferowane w niej materiały są darmowe. Nie znajdziemy tu żadnych innych, nie związanych z TVN programów.

TVN Player pozwala obejrzeć ogromną ilość różnego rodzaju seriali, programów rozrywkowych i motoryzacyjnych, programów związanych z modą, wiadomości, a także programów dla dzieci.

To co pozytywnie wyróżnia TVN Player jest spora liczba pełnometrażowych filmów do wyboru. Są to przede wszystkim polskie produkcje, ale można też znaleźć ambitne, zagraniczne tytuły, na przykład cykl filmów Woodego Allena.

TVN Player dostępny jest na Android oraz na Windows 8:

tvn-na-android

TVP.PL

Aplikacja TVP.PL, jak sama nazwa wskazuje, oferuje programy telewizji publicznejJej interfejs podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich jest informacyjna i znajdziemy w niej artykuły dotyczące najnowszych wydarzeń w różnych kategoriach tematycznych. Dopiero w drugiej zakładce, zatytułowanej VOD, możemy przeglądać materiały wideo udostępnione przez Telewizję Polską.

Podobnie, jak w omówionych powyżej aplikacjach, możemy tu obejrzeć seriale, filmy dokumentalne, programy publicystyczne i filmy dla dzieci.

W aplikacji TVP.PL zdecydowanie brakuje programów rozrywkowych oraz filmów. Natomiast dużym plusem jest fakt, że nie ma w niej reklam.

Aplikacja TVP.PL dostępna jest na różne platformy:

tvp-pl-na-android

Tablet idealny do oglądania seriali

W dzisiejszych zabieganych czasach nie każdy ma możliwość usiąść spokojnie na kanapie i pooglądać ulubiony serial lub wiadomości. Na szczęście posiadając tablet z Androidem możemy sami wybrać kiedy i co oglądamy, dzięki czemu nie musimy rezygnować z ulubionych programów.

Korzyści z posiadania tabletu nie kończą się na tym! W przyszłym tygodniu pokażemy wam jak wykorzystać naszego Androida w roli książki kucharskiej.

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji