Najlepszy płatny program antywirusowy – druga część testu Softonic

Najlepszy płatny program antywirusowy – druga część testu Softonic

programy do wirusówPo tym, jak przeprowadziliśmy testy na najlepszy darmowy program antywirusowy, nadszedł czas, by przyjrzeć się także aplikacjom komercyjnym, które wymagają opłat za licencję.

Porównaliśmy skuteczność działania i wydajność 6 popularnych programów: BitDefender, G Data, Kaspersky, McAfee, ESET NOD32 oraz Norton.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, który z komercyjnych antywirusów wypadł najlepiej w testach i jakie są najciekawsze funkcje oferowane przez te aplikacje, obejrzyj poniższy film i przeczytaj szczegóły w artykule.

Podobnie jak w pierwszej części naszego testu, do analizy wybraliśmy programy popularne wśród naszych użytkowników, które cieszą się świetną opinią. Wykluczyliśmy za to płatne wersje darmowych antywirusów oraz rozbudowane pakiety bezpieczeństwa, składające się z wielu aplikacji.

W naszym teście przebadaliśmy następujące programy:

BitDefender Antivirus 2013

BitDefender to program stworzony w Rumunii, który może pochwalić się niezwykle skuteczną technologią wykrywania wirusów. Jego futurystyczny interfejs daje wrażenie nowoczesności i jest bardzo wygodny w użyciu.

pobierz bitdefender

G Data 2013

G Data to popularny niemiecki program antywirusowy. Wykrywając szkodliwe oprogramowanie korzysta z dwóch baz danych, BitDefender oraz avast!. Dzięki temu najskuteczniej wykrywa zagrożenie ze wszystkich testowanych przez nas programów.

Niestety taki podwójny sposób wyszukiwania zdecydowanie obciąża zasoby komputera, przez co G Data okazał się jednocześnie najwolniejszym antywirusem.

pobierz G dataKaspersky Anti-Virus 2013

W naszym zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć antywirusa Kaspersky. Jego wersja z 2013 roku prezentuje nowy, klarowny interfejs i oferuje kompletny zestaw funkcji do ochrony komputera.
pobierz kaspersky

McAfee AntiVirus Plus 2013

McAfee to znany i popularny antywirus, którego nazwa wielu osobom od razu kojarzy się z bezpieczeństwem komputera. Czy jednak tak jest w rzeczywistości? Według naszych testów skuteczność McAfee niestety nie jest najlepsza.

pobierz mcafee

ESET NOD32 Antivirus 5

ESET NOD32 to program antywirusowy od naszych słowackich sąsiadów. Okazał się najszybszy ze wszystkich testowanych przez nas aplikacji.

pobierz nod32

Norton Antivirus 2013

Norton to najbardziej kompletny antywirus, który pozwala na szczegółową personalizację ustawień. Ten program posiada zestaw użytecznych funkcji, dzięki którym zdecydowanie wyprzedza konkurencję. Nawet jego instalacja jest prosta i szybka.

pobierz norton

Jak testowaliśmy programy

Do testów wykorzystaliśmy najnowsze wersje wszystkich sześciu wymienionych wyżej  programów. W naszych próbach wsparliśmy się danymi pochodzącymi z portalu Virus Bulletin. Jest to niezależna firma, która co dwa miesiące przeprowadza wnikliwe analizy skuteczności antywirusów.

Szczegółowe rezultaty

Poniższa tabela przedstawia szczegółowe wyniki naszych testów.

najlepsze antywirusy

Najlepszy pod kątem wykrywalności wirusów okazuje się się G Data. Tuż za nim znajduje się BitDefender oraz Kaspersky. To trzy najbezpieczniejsze antywirusy.

Jeśli chodzi o prędkość działania, najszybszy jest zdecydowanie ESET NOD32, potem McAfee, a następnie BidDefender. Te trzy progamy są najszybsze.

Po podsumowaniu punktów, ogłaszamy ostateczny wynik:

1 miejsce – Norton

2 miejsce – Kaspersky

3 miejsce – BitDefender

4 miejsce – ESET NOD32

5 miejsce – McAfee

6 miejsce – G-Data

antywirusy komercyjne płatne

Zobacz też pierwszą część naszego testu:

Najlepszy darmowy program antywirusowy – wielki test Softonic

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji