Farming Simulator 15 – co wiemy przed premierą

Farming Simulator 15 – co wiemy przed premierą

Farming Simulator 15 to jedna z najciekawszych nadchodzących premier tej jesieni. Data wydania gry się zbliża, a jednocześnie coraz częściej pojawiają się nowe informacje oraz materiały na temat kolejnej odsłony tego popularnego symulatora farmy.

Postanowiłam zebrać wszystkie dane razem i podsumować, co już wiemy na temat nadchodzącej gry. Jakich nowości możemy oczekiwać w rozgrywce i jak będzie prezentować się ulepszona grafika rolniczych krajobrazów?

Kiedy będzie premiera?

Data premiery Farming Simulator 2015 to jedna z najważniejszych informacji. Producenci gry, firma Giants Software, potwierdzili już oficjalnie, że ukaże się ona 30 października 2014 roku.

Posiadacze konsol będą musieli poczekać na początek przyszłego roku – na razie nie ma konkretnej daty publikacji innych wersji tego tytułu. Gra na pewno zostanie wydana na PlayStation 4, Playstation 3, Xbox One i Xbox 360.

Nowości w grze

Główne założenie gry nie uległo zmianie. W symulatorze farmy 15 ponownie wcielimy się w rolników, którzy muszą prowadzić swoje gospodarstwo przy użyciu wyspecjalizowanych maszyn. Musisz dbać o plony, zwierzęta, a na dodatek starać się osiągnąć sukces finansowy na rynku. Nic więc nie zmieniło się od czasu poprzednich części.

Ale producenci zapowiadają, że nowa wersja będzie sporym krokiem naprzód, przede wszystkim jeśli chodzi o grafikę, ale także i elementy rozgrywki. Oto niektóre z zapowiadanych zmian:

– Nowy silnik graficzny, który pozwolił uzyskać fotorealistyczne efekty maszyn i krajobrazów. Widać to dobrze zarówno na opublikowanych zrzutach ekranu jak i filmach.

Dwa otwarte światy do eksploracji, w tym jeden z chłodnym klimatem zlokalizowany w Skandynawii, który będzie charakteryzował się innymi typami roślinności i dużą ilością lasów.

Dodatkowe aktywności w grze, które nie pojawiły się nigdy wcześniej, na przykład wycinka lasu. Dostaniesz do dyspozycji ręczne piły, podnośniki i inne urządzenia do cięcia i przewozu drewna, które pomogą ci w transporcie bali do tartaku.

Nowe licencjonowane maszyny do wyboru, należące do takich marek jak: Case IH, Deutz-Fahr, Ponsse, Lamborghini czy New Holland. Większość z nich będzie stworzonych zupełnie od nowa na potrzeby tegorocznej edycji gry. W sumie ma pojawić się ponad 100 rolniczych maszyn 40 licencjonowanych marek.

Myjnia dla pojazdów gospodarczych, w której można wypucować wszystkie maszyny.

– Tak jak w poprzedniej odsłonie, dostępny będzie tryb online z możliwością gry dla maksymalnie 15 graczy.

– Nowy interfejs

Wideo z gry (trailery)

Do czasu publikacji artykułu opublikowano pięć filmów wideo z gry. Pierwszy z nich pojawił się podczas targów E3 i pokazywał nową aktywność, jaką jest wycinka lasu.

Drugie wideo to trailer do gry, prezentujący efekty nowego silnika graficznego i animacje. Możecie je obejrzeć poniżej.


Trzecie wideo pokazuje jak będzie wyglądać sadzenie roślin.

Czwarte i piąte wideo pokazuje natomiast proces obróbki drewna oraz koszenie plonów.

Zrzuty ekranu (screenshoty)

Do tej pory pojawiło się 9 oficjalnych zrzutów ekranu. Widać wyraźnie, że grafika w grze zyskała na detalach i można naprawdę mówić o fotorealistycznych efektach. Wszystkie screenshoty możesz zobaczyć w naszej galerii.

Wymagania sprzętowe

Gra wydana zostanie w pierwszej kolejności na system Windows. Minimalne wymagania to:

System: Windows Vista/ Windows 7/ Windows 8

Procesor: AMD/Intel 2.0 Ghz

Pamięć: 2 GB RAM

Grafika: 512 MB pamięci wideo

Miejsce na twardym dysku: 3 GB wolnego miejsca na dysku

Cena

Cyfrową wersję gry możesz już kupić na Steam. W chwili pisania artykułu symulator farmy jest w promocji i kosztuje 26,99 euro, to jest około 112 zł. Cena standardowa to 29,99 euro, czyli około 125 zł.

Na premierę gry musimy jeszcze trochę poczekać, ale trzeba przyznać, że emocje rosną. Aby umilić sobie ten czas, polecamy przypomnieć sobie poprzednie wersje gry na rozgrzewkę:

Pobierz Farming Simulator 2013

Zobacz także:
Symulatory, na jakie jeszcze czekamy w 2014 roku

Czy znasz już wszystkie symulatory autobusów?

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji