Reklama

Artykuł

Czym są VPN i dlaczego warto z nich korzystać

Czym są VPN i dlaczego warto z nich korzystać
Sponsored Content

Sponsored Content

  • Zaktualizowany:
Oświadczenie: Nasz zespół zawsze szuka rzeczy, które naszym zdaniem będą wartościowe dla naszych czytelników. Otrzymaliśmy wynagrodzenie za opublikowanie tego artykułu.

Jeśli korzystasz sporo z Internetu, prawdopodobnie już słyszałeś o VPN. W krótkim czasie VPN przestały być postrzegane jako mało znane programy, za to stały się niezwykle przydatnymi narzędziami, które mogą zapewnić każdemu wolność surfowania po sieci z pełną swobodą i bezpieczeństwem, bez konieczności korzystania z szerokiej wiedzy technicznej.

Chcesz dowiedzieć się więcej, czym dokładnie jest VPN i jak z niej korzystać? Cóż, czytaj dalej. Opowiemy o tym, czym są VPN i dlaczego powinieneś zacząć ich używać od dzisiaj.

Co to jest VPN?

Zwykle, gdy uzyskujemy dostęp do strony internetowej z komputera lub telefonu komórkowego, nasze urządzenie wysyła różne instrukcje za pośrednictwem routera, szukając dostępu do danej strony internetowej. Te instrukcje skierowane są do dostawcy usług internetowych, który następnie kieruje je przed wysłaniem wyniku (strony internetowej) z powrotem do naszego urządzenia. Co się stanie, jeśli dodamy pośrednika między dwoma etapami? Dzieje się tak, gdy w grę wchodzi VPN, nazwana tak w skrócie od Virtual Private Network.

Wirtualne sieci prywatne dodają jeszcze jeden krok do Twojego połączenia, działając jak tunel między wszystkimi zamówieniami wysyłanymi do routera lub modemu a przeglądarką. Ten etap pośredni wykonany przez VPN szyfruje wszystkie Twoje informacje, dzięki czemu jest znacznie bezpieczniejszy.

W ten sposób użycie VPN zapobiega zmianie danych wysyłanych i odbieranych przez użytkownika, zapewniając bardziej niezawodne i bezinwazyjne połączenie.

Kolejną wielką zaletą VPN jest to, że może symulować połączenia w różnych krajach na całym świecie. Załóżmy na przykład, że znajdujesz się w Hiszpanii i łączysz się z VPN z serwerem w Stanach Zjednoczonych: oznacza to, że wszystkie odwiedzane przez Ciebie odczytają to, że znajdujesz się w Stanach Zjednoczonych.

Korzystanie z VPN jest bardzo proste – pobierasz i instalujesz je na komputerze lub telefonie. Potem wystarczy się zarejestrować i połączyć. Od tego momentu zaszyfruje wszystko, co robisz w Internecie.

Dlaczego potrzebuję VPN?

Szyfrowane dane i połączenia z różnych krajów są bardzo dobre. Teraz sprawdźmy jak te korzyści przekładają się na codzienne użytkowanie. Przedstawiamy cztery bardzo praktyczne zastosowania dla sieci VPN:

  1. Bądź bezpieczny w sieciach publicznychKawiarnie, hotele, biblioteki, centra nauki – istnieje dzisiaj wiele miejsc, w których można swobodnie surfować bez konieczności podawania danych osobowych. To dobre rozwiązanie, ale otwiera też drzwi dla cyberataków i zagrożeń. Korzystanie z VPN w sieciach publicznych jest niezbędne.W miejscach publicznych, VPN będzie działać jak dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, aby uniknąć hakerów uzyskujących dostęp do Twoich danych. Oczywiście, powinieneś nadal utrzymywać pewne środki bezpieczeństwa, gdy korzystasz z Internetu przez otwarte sieci, ale dodanie VPN zwiększy Twoje bezpieczeństwo.

  1. Praca na odległośćJeśli masz zawód, który pozwala ci pracować w domu (lub gdziekolwiek indziej), dobrym pomysłem jest zainstalowanie VPN. Mimo że generalnie możesz uzyskać dostęp do różnych usług firmy i serwerów, dodanie polaczenia przez VPN jest dobrym sposobem zabezpieczenia wszystkiego, co robisz. Dzięki sieci VPN unikniesz narażenia wrażliwych danych firmy podczas wszelkich transakcji.

  1. Zakupy i bankowość onlineJeśli regularnie kupujesz rzeczy online lub dokonujesz transakcji bankowych online, aktywacja VPN to świetny pomysł. Wszystkie te procesy przenoszą bardzo wrażliwe dane, takie jak numery rachunków lub inne dane osobowe. Sieć VPN minimalizuje ryzyko przejęcia tych danych przez hakera.Kolejna zaleta korzystania z VPN podczas zakupów online to możliwość przeglądania sklepów, które nie pochodzą z Twojego kraju. Możesz np. znaleźć produkt, którego szukasz, po niższej cenie.

  1. Ograniczenia dotyczące lokalizacji geograficznejKorzystanie z VPN pozwala odwiedzać witryny objęte restrykcjami w Twoim kraju. W niektórych krajach, szczególnie w Chinach, powszechna jest cenzura. Dzięki VPN możesz odwiedzać ocenzurowane strony internetowe bez ograniczeń.Ponadto dzięki sieci VPN możesz korzystać z usług i treści, które mogą być dostępne tylko w niektórych częściach świata. Na przykład europejskie biblioteki Netflix lub HBO różnią się od bibliotek amerykańskich. Korzystanie z VPN z IP z różnych krajów daje dostęp do treści niedostępnych w inny sposób.

Gdzie można pobrać niezawodne VPN

Istnieje wiele różnych VPN, dostępnych za darmo lub z dodatkowymi funkcjami, które są płatne. My polecamy Panda VPN, uruchomioną niedawno przez renomowanego programistę antywirusowego Panda.

DOWNLOAD PANDA VPN

Korzystanie z Panda VPN jest bardzo proste: wystarczy zainstalować go za pomocą poniższego linku i postępować zgodnie z instrukcjami. Utwórz konto Panda (jeśli jeszcze go nie masz), uzyskaj do niego dostęp, aktywuj VPN i ciesz się wszystkimi zaletami nawigacji bez ograniczeń z dodatkowym poziomem bezpieczeństwa.

Darmowa wersja, Panda VPN FREE, oferuje dostęp z jednego urządzenia, codzienny limit transferu 150 MB i jedną domyślną lokalizację.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do szerszej oferty VPN, powinieneś wypróbować Panda VPN Premium. Panda VPN Premium umożliwia dostęp do sieci z wielu różnych lokalizacji, ma nieograniczony transfer danych i może być używana na maksymalnie pięciu różnych urządzeniach.

Ponadto Panda VPN Pro zawiera również program antywirusowy zawierający gwarancję Panda.

Sponsored Content

Sponsored Content

Najnowsze od Sponsored Content

Editorial Guidelines