Reklama

Co zrobić, żeby bateria w Androidzie działała dłużej

Co zrobić, żeby bateria w Androidzie działała dłużej

Smartfony stały się częścią naszej codzienności. Jednak mają poważną słabość – krótki czas działania baterii. Można jednak temu zaradzić na kilka sposobów i wydłużyć działanie telefonu.

Baterie w klasycznych telefonach wystarczają na tydzień, a nawet dłużej. W przypadku smartfonów często mają problemy z wytrzymaniem całego dnia pracy. Cały czas musimy pamiętać o ładowarce lub powerbanku, w przeciwnym razie zostaje nam stresowanie się niskim poziomem baterii. Są jednak sposoby, aby oszczędzić energię urządzenia. Kilka trików pozwoli na znaczne spowolnienie spadku baterii w trakcie dnia.

Wyłącz Wi-Fi, Bluetooth i GPS, gdy z nich nie korzystasz

Transfer danych, GPS, Wi-Fi, Bluetooth i wszelkie inne połączenia pochłaniają sporo energii. Warto je wyłączyć w momencie, kiedy z nich nie korzystamy. W końcu nie musimy mieć cały czas włączonego Bluetootha czy GPS-u.

Zarządzać nimi możemy często z poziomu paska powiadomień lub systemowych widgetów. Te powinny być standardowo dostępne w naszym smartfonie. Możemy też skorzystać z innych opcji.

Android bluetooth, wi-fiPower Toggles to jedno z takich rozwiązań, które zawsze mam pod ręką i którym mogę szybko wyłączyć lub włączyć niezbędne połączenia.

Rozpoznaj zasobożerne aplikacje

Niektóre aplikacje zużywają dużo energii i to w najmniej oczekiwanych momentach. Warto się upewnić i je zidentyfikować. Informacje o tym powinniśmy znaleźć w Ustawieniach > Bateria. Takich aplikacji, jeśli nie są potrzebne, należy się pozbyć lub ograniczyć korzystanie z nich.

Wyłącz automatyczne aktualizację Facebooka, Twittera i Poczty

Ciągłe aktualizowanie facebooka, Twittera, czytnika RSS czy poczty e-mail w tle zużywa szczególnie dużo energii. Możemy w ustawieniach zmienić okres odświeżania tych aplikacji lub całkowicie zrezygnować z automatycznego sprawdzania. Wtedy ręcznie będziesz pobierać nowe informacje, gdy uruchomisz aplikację.

Android zużycie baterii

Także inne automatyczne funkcje aplikacji mogą drenować baterię. Na przykład na Facebooku jest to automatyczne odtwarzanie wideo.

Wyłącz widgety i zbędne animacje

Widgety lub animowane tapety wyglądają ładnie i dają szybki dostęp do ważnych informacji. Jednocześnie bardzo skracają żywotność akumulatora. Jeśli więc chcemy cieszyć się telefonem przez cały dzień, zrezygnujmy z nich i poświęćmy chwilę na wejście w aplikację i przeczytanie najświeższych informacji.

Zrezygnuj z automatycznego ustawiania jasności

Automatyczne ustawienie jasności jest bardzo wygodne. Telefon sam dostosowuje się do warunków, niestety drenuje to baterię. Dlatego najlepiej ustawić jasność na minimum i tylko gdy zachodzi taka potrzeba, rozjaśniać ekran ręcznie.

Android automatyczne ustawienie jasności

Ręcznie ustaw operatora

Gdy zasięg sieci jest słaby, a dzieje się to zwykle poza miastem, telefon szybciej się rozładowuje. Wszystko przez ciągłe wyszukiwanie operatora. Zamiast korzystać z automatycznego wyboru operatora, wybierz go manualnie z listy. A w momencie gdy nie masz absolutnie zasięgu, przejdź na tryb samolotowy.

Skorzystaj z trybu oszczędzania baterii

Wiele telefonów z Androidem posiada stworzone przez producenta tryby oszczędzania energii. Skorzystaj z nich, gdy zachodzi taka potrzeba, lub użyj specjalnie do tego przeznaczonych aplikacji. Programy takie jak Du Battery Saver & Widgets oraz wiele innych pomogą oszczędzić baterię i zarządzać wszystkimi zbędnymi funkcjami, które ją drenują.

Korzystaj z aktualnych aplikacji

Często starsze wersje aplikacji zużywają więcej energii niż nowsze wersje. Staraj się je na bieżąco aktualizować. Programiści cały czas pracują nad optymalizacją kodów aplikacji, tak by były wydajniejsze i mniej zasobożerne.

Zobacz także:

Jak zmienić domyślne dzwonki i dźwięki systemowe w telefonach z systemem Android

Aplikacje, dzięki którym spersonalizujesz swój telefon z systemem Android

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama