Reklama

Aplikacje, które zmotywują cię do utrzymania dobrej kondycji

Aplikacje, które zmotywują cię do utrzymania dobrej kondycji

Najtrudniejsze w uprawianiu sportu jest utrzymanie odpowiedniej motywacji. Na szczęście nasze smartfony wraz z niezbędnymi aplikacjami są w stanie nam w tym pomóc.

Po urlopie lub świętach spoglądamy na wagę i widzimy, że coś jest jednak nie tak i wypadałoby to zmienić. Myślimy o powrocie do ćwiczeń i uprawiania sportu. Zwykle jednak ochota na to szybko nam przechodzi, a jeśli już trenujemy, to ciężko nam monitorować progres.

Jednak wystarczą nam smartfony, aby aktywnie śledzić postępy naszych treningów, a przede wszystkim, żeby zmotywować nas do działania. Wybraliśmy najciekawsze aplikacje, które przy niewielkim wysiłku będą w stanie utrzymać nas w odpowiedniej formie.

Nexercise: zbieraj medale i nagrody za swoje postępy

Ta aplikacja została stworzona dla wszystkich, którzy chcą unikać kanapy. Nexercise opiera się na grywalizacji (ang. gamification). Dzięki odpowiedniemu systemowi punktów i nagród jesteśmy motywowani do uprawiania sportu.

W rzeczywistości nie wiele trzeba, żeby zdobywać nagrody. Wystarczy ćwiczyć 15 minut dziennie. W aplikacji możemy wygodnie śledzić nasze postępy, kontrolować ewolucję naszej masy i oczywiście motywować się do dalszego treningu.

Pobierz Nexercise na Androida

Pobierz Nexercise na iPhone’a

Runtastic: twój prywatny trener

Z tej aplikacji korzystam za każdym razem, gdy jeżdżę na rowerze, biegam i uprawiam inne sporty. Aplikacja służy do śledzenia twojej aktywności. Pozwala też na obserwowanie znajomych i wzajemne motywowanie się. Wystarczy połączyć aplikację z Facebookiem i odnaleźć kontakty. Możemy też publikować swoje osiągnięcia. Co ważne, zakładając słuchawki, w trakcie jazdy rowerem lub biegania aplikacja daje nam cenne wskazówki, pełniąc rolę osobistego trenera.

Runtastic możemy też używać do planowania treningów, aby realizować konkretne cele. To również motywuje! A gdy nie trenujemy, jesteśmy o tym informowani odpowiedniemi przypomnieniami na ekranie.

Pobierz Runtastic na Androida

Pobierz Runtastic na iPhone’a

Pobierz Runtastic na Windows Phone’a

Pobierz Runtastic na BlackBerry

Zombies, Run!: dramatyczny wyścig z nieumarłymi!

Co byś zrobił, jeśli goniłaby cię horda zombie? Ja oczywiście szybko dałbym w nogę! Ta aplikacja zamienia bieganie w niezwykłą fabularną grę, w której po piętach depczą nam spragnione naszych mózgów zombie. A wszystko to w realnym życiu!

Zombies, Run! podzielona jest na 30 ekscytujących rozdziałów. Niesamowite efekty dźwiękowe goniących zombie pomogą nas zmotywować do przyśpieszenia i znalezienia się w bezpiecznej strefie.

Pobierz Zombies, Run! na Androida

Pobierz Zombies, Run! na iPhone’a

Motivate me to exercise: owoce codziennej motywacji

Czego nam najczęściej brakuje, by rozpocząć i kontynuować ćwiczenia? Motywacji! Dostarczenie takiej z poziomu telefonu może okazać się niezwykle pomocne. Dzięki tej aplikacji na ekranie naszego telefonu pojawiać się będą motywujące słowa, które zmuszą nas do wykonywania ćwiczeń. W ustawieniach możemy zdecydować, czy mają pojawiać się raz w tygodniu, czy może nawet 5 razy dziennie.

To bardzo dobry bodziec do ruszenia się, nawet jeśli teksty zaczynają się co jakiś czas powtarzać.

Pobierz Motivate Me to exercise dla Androida

7 Minute Workout: efekty przy minimalnym wysiłku

Nie jest to motywująca aplikacja, ale jeśli będziemy z niej korzystać każdego dnia, to przy minimalnym wysiłku możemy osiągnąć zdumiewające efekty. A wystarczy 7 minut dziennie, aby nieco poćwiczyć.

12 różnych ćwiczeń nie wymaga zbyt wiele zaangażowania ani żadnych dodatkowych sprzętów. Wystarczy tylko włączyć aplikację i systematycznie ćwiczyć przez parę chwil.

Pobierz 7 Minute Workout na Androida

Pact: postaw na lepsze życie

Zawrzyj pakt z sobą i innymi użytkownikami aplikacji – będziesz jeść zdrowiej i mniej oraz zaczniesz codziennie ćwiczyć. Każdego tygodnia można ustalać swoje cele i wyliczać, ile pieniędzy dzięki temu zarobimy. Stawiając sobie realne nagrody za zdobycie kolejnych celów, możemy być szczególnie zmotywowani do działania.

Pobierz Pact na Androida

Pobierz Pact na iPhone’a

Smartfon może cię zmusić do ruszania się!

To wydaje się paradoksalne, ale jednak smartfon może motywować nas do wykonywania różnych ćwiczeń sportowych i pomagać śledzić postępy. W dodatku możemy rywalizować ze znajomymi, będąc nawet z dala od nich. A czasem do treningu wystarczy zaledwie 7 minut dziennie. Nie ma więc wymówek, że brakuje nam czasu.

Zaproponowaliśmy wam wiele aplikacji, które pozwolą schudnąć, utrzymać formę lub po prostu nieco się rozruszać. Przede wszystkim jednak będą was do tego motywować.

Zobacz także:

Wikiloc, czyli jak znaleźć ciekawe trasy do uprawiania sportu?

Porównanie aplikacji zdrowotnych i sportowych dla smartfonów


Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama