Reklama

Sztuczki Windows: Jak wyłączyć ekran dotykowy w systemie Windows

Sztuczki Windows: Jak wyłączyć ekran dotykowy w systemie Windows

Są takie momenty, w których ekran dotykowy Windowsa, bardziej dezorganizuje twoją pracę niż w niej pomaga. Oto prosta recepta, jak go wyłączyć, kiedy tego potrzebujesz.

Opcja ta, przyda się najbardziej, kiedy korzystasz z urządzenia hybrydowego, wyposażonego w Windowsa 8. Jeśli z jakichś powodów przyda ci się wyłączenie ekranu dotykowego, to istnieje na to prosta metoda.

Uważaj: Ponowne włączenie dotyku, będzie wymagało użycia myszki. W tabletach które nie posiadają opcji dokowania w stacji lub nie mają portu USB, zalecamy wyłączyć ekran dotykowy tylko wtedy, jeśli nie masz co do tego żadnych wątpliwości. W przeciwnym razie, twoje urządzenie nie będzie się nadawało do użytku i najprawdopodobniej będzie trzeba na nim ponownie zainstalować system.

1. Otwórz Menadżer Urządzeń

Skorzystaj z skrótu klawiszowego Windows + X, aby wywołać menu, które otworzy się w lewym dolnym rogu, a następnie wybierz Device Manager (Menadżer Urządzeń). windows tip - how to deactivate the touch screen

2. Wyłącz ekran dotykowy poprzez ustawienia urządzeń wejściowych (Human Interface Devices)

Rozwiń sekcję urządzeń wejściowych (Human Interface Devices) i naciśnij prawym przyciskiem myszy na HID-compliant touch screen. Pojawi się lista, na której wybierz opcję Disable. Od teraz, twoje urządzenie ma wyłączony ekran dotykowy.windows tip - how to deactivate the touch screen

3. Włącz ponownie ekran dotykowy za pomocą ustawień urządzeń wejściowych (Human Interface Devices)

Aby ponownie uruchomić ekran dotykowy, musisz przejść odwrotną ścieżkę. Kliknij prawym przyciskiem myszy na HID-compliant touch screen, a następnie wybierz Enable. W tym momencie, funkcja ekranu dotykowego zostanie ponownie uruchomiona.windows tip - deactivate touch screen

Wyłączenie funkcji ekranu dotykowego może być przydatne jedynie w specjalnych przypadkach. Jeśli jesteś wrogiem takich ekranów, zachęcamy cię do zapoznania się z naszym przewodnikiem dla Windowsa 8. Obsługa gestami, wcale nie jest taka trudna i łatwo się jej nauczyć. 

Jeśli szukasz więcej porad na temat systemu Windows, przeczytaj nasze artykuły na temat przeróżnych sztuczek i udogodnień, które możesz wykonać w systemie Windows.

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Reklama

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji

Reklama