Reklama

Artykuł

Przeglądarka internetowa Opera daje więcej możliwości w Internecie

Sponsored Content

Sponsored Content

  • Zaktualizowany:
Oświadczenie: Nasz zespół zawsze szuka rzeczy, które naszym zdaniem będą wartościowe dla naszych czytelników. Otrzymaliśmy wynagrodzenie za opublikowanie tego artykułu.

Przeglądarka internetowa Opera istnieje niemal od początku Internetu. W aktualnej, 53. wersji również zapewnia szybkość, bezpieczeństwo i niezawodność. Ma kilka fantastycznych funkcji niedostępnych w innych przeglądarkach. Przyjrzyjmy się kilku takim wyjątkowym cechom, z których możesz skorzystać, jeśli pobierzesz dziś bezpłatnie przeglądarkę Opera.

Pełna integracja z portalem Facebook i oprogramowaniem WhatsApp

Przeglądarka internetowa Opera daje więcej możliwości w Internecie

Jedną z kluczowych innowacji w przeglądarce Opera jest nierzucający się w oczy sidebar, dzięki któremu Internet jest bliższy niż kiedykolwiek wcześniej. Sidebar nie wchodzi w drogę, a udostępnia jednym kliknięciem klasyczne funkcje przeglądarki, takie jak ulubione, pobrania, ustawienia itd. W najnowsza wersji przeglądarki Opera w tym panelu bocznym znajdziemy mnóstwo dodatkowych bonusów, których nie ma w innych przeglądarkach. Przykładem są pełne wersje sieciowe aplikacji Facebook Messenger i WhatsApp.

Sidebar ma przejrzysty interfejs – to idealne miejsce na czat czy prywatne wiadomości. Przeglądarka Opera świetnie poradziła sobie z taką obsługą rozmów, do których mamy łatwy dostęp i nie gubimy się w gąszczu otwartych zakładek.

W obu usługach komunikacyjnych uwzględniono możliwość przypinania ważnych czatów, aktywowania przeglądarkowych powiadomień o przychodzących wiadomościach i wyciszania rozmów lub po prostu całkowitego wylogowania się.

Dzięki zintegrowaniu aplikacji Messenger i WhatsApp łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej możemy kontaktować się ze znajomymi, korzystając z Internetu. Sprawdzanie wiadomości i odpowiadanie na nie ma też minimalny wpływ na nasze bieżące działania w Internecie.

Natychmiastowe wyszukiwanie – dlaczego nie ma go we wszystkich przeglądarkach?

W przeglądarce Opera rzeczywiście wprowadzono przez lata sporo innowacyjnych rozwiązań w zakresie dostępności. Zaczynając od stworzenia wersji przeglądarki internetowej na urządzenia mobilne, z której można łatwo korzystać, używając tylko jednej ręki, a kończąc na wprowadzeniu sidebaru w wersji na komputery stacjonarne, twórcy przeglądarki Opera zawsze szukają sposobów ułatwienie nam znalezienia w Internecie tego, czego szukamy. Tradycyjnie wprowadzono również kilka prostych krótkich kodów dostępowych – i w tym przypadku będziemy się zastanawiać, czemu nie wprowadzono ich w innych przeglądarkach.

Wystarczy nacisnąć jednocześnie przyciski Alt i spacji, by otworzyć moduł natychmiastowego wyszukiwania przeglądarki. Wtedy można wyszukiwać frazy bezpośrednio w nim, bez konieczności przechodzenia na inną stronę. Wystarczy na chwilę spojrzeć na klawiaturę. Klawisze Alt i spacji są tuż obok siebie – kliknięcie dwóch klawiszy razem nie mogłoby być prostsze. Biorąc pod uwagę, jak często wyszukujemy obecnie frazy w Internecie, możliwość prędkiego otworzenia modułu wyszukiwania, bez używania myszy, znacznie ułatwia przeglądanie sieci.

Po otwarciu modułu do naszej dyspozycji jest jeszcze jedna funkcja. Wystarczy nacisnąć w nim razem klawisze Ctrl i spacji lub tabulatora, by przesuwać się pomiędzy otwartymi zakładkami a wyszukiwaniem. Możemy przeglądać zakładki za pomocą fraz do wyszukania. Na przykład można szukać wycieczki, a jednocześnie czytać magazyn online – wówczas naciskając klawisze Alt i spacji, otworzymy moduł wyszukiwania, a po wpisaniu słowa „podróż” i naciśnięciu razem klawiszy Ctrl i spacji, będziemy go szukać w otwartych zakładkach, a nie w całej sieci.

Czy coś jeszcze jest tu warte uwagi?

Przeglądarka Opera ma jeszcze wiele innych funkcji. Warto przyjrzeć się między innymi blokadzie reklam, wbudowanemu VPN do szyfrowania ruchu, narzędziu do szybkiego wykonywania personalizowanych zrzutów ekranu ze stron internetowych, i narzędziu do przeliczania walut.

Tych fantastycznych funkcji jest doprawdy zbyt wiele, by je tu wyliczać. Aby poznać je wszystkie i dowiedzieć się więcej o już omówionych, trzeba już dziś pobrać przeglądarkę Opera. Jest całkowicie darmowa, nie wydamy więc na nią ani grosza, a na pewno zrewolucjonizuje nasz sposób używania Internetu.

Pobierz ją już teraz, aby łatwiej surfować po Internecie i dla wielu innych możliwości.

Sponsored Content

Sponsored Content

Najnowsze od Sponsored Content

Editorial Guidelines