Reklama

Artykuł

Osadzanie postów z Facebooka już możliwe

Paweł Kański

Opublikowany

Kilka tygodni temu Facebook zapowiedział, że da nam wkrótce możliwość osadzania postów z Facebooka na stronach internetowych. Słowa dotrzymał! Opcja dostępna jest zarówno dla fanpejdżów, jak i wszystkich naszych znajomych. Pod warunkiem, że dany wpis będzie publiczny i widoczny dla wszystkich.

Do czego może służyć osadzanie postów? Na pewno przyda się mediom oraz blogerom. To oni często podają ważne informacje jako pierwsi na swoim profilu FB. Teraz taki wpis będzie można łatwo umieścić na dowolnej stronie internetowej, więc zobaczą go też osoby, które nie mają nawet konta na Facebooku. To duży krok naprzód jeśli chodzi o dystrybucję informacji. Umieszczać można tekst, linki, wideo i zdjęcia.

Osadzanie postów z Facebooka już możliwe

Macie swój własny fanpejdż? Oto jak wklejać z niego posty na strony internetowe. Wystarczy rozwinąć opcje dane postu i wybrać opcję Wstaw post.

Osadzanie psotów z FB

Pojawi się okno z podglądem posta oraz kodem embed, który wystarczy skopiować i wkleić na dowolna stronę internetową. Oczywiście, jeśli mamy do niej dostęp.

Osadzanie postów na Facebooku - kod embed

Oto jak wygląda osadzony post. Zauważcie, że działają w nim wszystkie przyciski – można go więc polubić, skomentować, podzielić się nim lub skopiować kod do osadzenia i wkleić na innej stronie.

Jeśli macie swoją stronę internetową możecie też wkleić na nią każdy publiczny post z dowolnego fanpejdża.

Na koniec małe ostrzeżenie. Jeśli nie chcecie, żeby Wasz post został wklejony na obcą stronę internetową, nie publikujcie go jako publiczny wpis. Jeśli to zrobicie, będzie on wtedy widoczny dla każdego i każdy będzie mógł go wykorzystać na swojej stronie za pomocą kodu osadzania.

Powiązane artykuły:

Źródło

Również może Cię zainteresować

 1. Premiery grudnia: The Crew i Lara Croft przybędą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Premiery grudnia: The Crew i Lara Croft przybędą jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia

  Więcej
 2. Total War: Attila – znamy datę premiery

  Total War: Attila – znamy datę premiery

  Więcej
 3. WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości

  WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości

  Więcej