Najlepsze gry dla dzieci na Windows Phone Nokia Lumia

Najlepsze gry dla dzieci na Windows Phone Nokia Lumia

Telefony komórkowe przestają stanowić dla dzieci tajemnicę. Zanim nauczą się czytać, już potrafią obsługiwać dotykowe smartfony. Co zrobić, aby nie wciskały przypadkowych aplikacji? Dostarczyć im odpowiedniej dla ich wieku rozrywki! Oto lista 5 najlepszych, naszym zdaniem, gier na telefony, takie jak Nokia Lumia czy HTC 8S. Wśród nich znajdziecie wielkie hity, jak i mniej znane tytuły. Rozgrywka w niektórych z nich jest na tyle prosta, że nawet najmłodsze dzieci będą potrafiły dobrze się bawić. Inne gry wymagają trochę więcej logicznego myślenia i przeznaczone są dla starszych dzieci. Wszystkim jednak życzymy udanej zabawy!

mou windows phone logoMou

Mou to gra dla najmłodszych, w której zajmujemy się wirtualnym zwierzaczkiem. Trudno powiedzieć, czym jest Mou. Wiadomo jedno. Musimy się nim opiekować, karmić go, kłaść spać, myć oraz bawić się z nim grając w różnego rodzaju gry. Mou to typowy tamagotchi, zabawy starczy wiec na wiele dni. Mou na Windows Phone to bardzo wierna kopia przebojowej gry z Androida i iOS o nazwie… Pou, która na telefony, takie jak Nokia Lumia nie jest jeszcze dostępna. Mou doskonale wypełnia tę lukę.

Pobierz Mou

My Talking Tom

My Talking Tom to gra wzorowana na Pou, ale dająca z siebie o wiele więcej niż Pou. Głównym bohaterem jest tutaj gadający kot Tom. Musimy się nim opiekować tak samo, jak Mou, ale grafika gry stoi na o wiele lepszym poziomie. Nasz kotek jest pięknie narysowany i animowany. Ma też jeszcze jednego asa w rękawie. Każde słowo, które do niego powiemy powtórzy swoim piskliwym głosem. Takie zachowanie wywołuje nieopisane salwy śmiechu u wszystkich dzieci.

Pobierz My Talking Tom

Where’s My Mickey?

Where’s My Mickey? to gra logiczno-zręcznościowa dla trochę starszych graczy. Trzeba wykazać się nie tylko zręcznymi palcami, ale przede wszystkim logicznym myśleniem. Głównym bohaterem jest Myszka Miki. Naszym zadaniem jest kopanie kanałów tak, aby pokierować wodę w odpowiednie miejsce na planszy, pomagając Mikiemu. Nie jest to jednak takie proste, na naszej drodze stanie wiele różnych przeszkód, ale w tym cała zabawa, aby je pokonać i przejść wszystkie poziomy na 3 gwiazdki.

Pobierz Where’s My Mickey?

Treasure Hunt

Treasure Hunt to gra dla najmłodszych. Jej zasady są bardzo proste. Na każdej planszy znajduje się wiele skarbów: skrzynie ze złotem, pierścionki, diamenty lub sztabki złota. Naszym zadaniem jest w nie kliknąć i w ten sposób ściągnąć z planszy. Nie jest jednak je tak łatwo wypatrzyć wśród kolorowej grafiki. Gra spodoba się najmłodszym dzieciom, starsze znudzą się po kilku minutach.

Pobierz Treasure Hunt

FrogSling 2

FrogSling 2 to skrzyżowanie klasycznej gry w rzucanie papieru do kosza z… Angry Birdsami. W tym wypadku jednak nie wystrzeliwujemy ptaków tylko żaby. Nie musimy także niszczyć wrogich fortyfikacji, tylko wcelować w różnego rodzaju cele. Im dalszy cel, lub bardziej ruchomy, tym zarobimy więcej punktów. Nasze żaby skaczą z entuzjazmem i na szczęście żadnych drastycznych scen w grze nie uświadczymy. Bardzo pozytywne wrażenia z gry psują tylko wszędobylskie reklamy.

Pobierz FrogSling 2

W którą grę Wasze dzieci grają najchętniej?

Przeczytaj również:

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy