Emotikony na Facebook: czy znasz je wszystkie?

Emotikony na Facebook: czy znasz je wszystkie?

Na Facebooku możemy się komunikować nie tylko za pomocą słów, ale też poprzez używanie popularnych emotikon oraz emoji, czyli kolorowych obrazków stworzonych w Japonii. Dodatkowo na czacie Facebooka dostępne są jeszcze naklejki. Prezentujemy je wszystkie i objaśniamy, co znaczą.

Lista emotikon i emoji na Facebooku

Oto cała lista emotikon. Każdy z nich można skopiować i wkleić na Facebooka do wiadomości. Jeśli widzisz tylko kwadrat nie martw się, po wysłaniu będzie on prawidłowo wyświetlony jako emotikona.Istnieje jeszcze więcej emoji, ale ich poprawne wyświetlanie zależy już od telefonu i przeglądarki.

Więcej emotikon na Facebooku dzięki ASCII

Innym sposobem, aby dodać więcej obrazków do Facebooka, jest tworzenie własnych emotikon na bazie ASCII. Możemy je sami wymyślać lub wycinać najpopularniejsze kreacje innych, które są dostępne w sieci.

Kilka ciekawych przykładów podajemy poniżej:

Twarze: ๏̯͡๏ ٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩(-̮̮̃-̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶ ٩(-̮̮̃•̃)۶ ٩(×̯×)۶ (●̮̮̃•̃) (•̪●) ಠ_ಠ ಥ_ಥ

Symbole: ☮ ♩♪♫♬ ☎ ★ ☯ ☀ ☻☺☹ ♨ ♥ ☁ ☂ ♀ ♂ ☝☞☟

Chcesz więcej? Wpisz w google „ASCII art”, aby znaleźć inspirację i odpowiednie obrazy.

Naklejki!

Facebook oferuje również naklejki. To duże animowane rysunki podzielone na różne kolekcje i podobne do tych, jakie posiada komunikator LINE.

Pełną listę naklejek zobaczycie tutaj. Wybór niewerbalnych sposobów komunikacji na Facebooku nie jest łatwy, ale każdy znajdzie coś dla siebie!

Korzystacie z emotikon na Facebooku?

Aktualizacja artykułu z dnia 6 listopada 2013 roku

Zobacz także:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji