Facebook ujawnia nowy wygląd aktualności!

Logo FacebookJak już dziś zapowiadaliśmy – Facebook wprowadzi wkrótce pewne zmiany w wygląd strumienia aktualności. Mark Zuckerberg twierdzi, że strumień aktywności powinien być jak spersonalizowana, prywatna gazeta. To my powinniśmy być jej wydawcami i decydować co i w jakiej proporcji się w niej znajdzie. Zobaczcie jak wyglądać będzie nowy strumień aktualności w Facebooku!

Facebook zadecydował, że najważniejsze i najbardziej widoczne na naszym profilu powinny być rzeczy którymi się dzielimy. W szczególności zdjęcia, ponieważ to właśnie ich ilość rośnie w zastraszającym tempie. Teraz nasza treść to tylko 40% całego ekranu portalu, reszta to ikony oraz reklamy. Nowy wygląd ma to zmienić i sprawić, że nasz profil stanie się naprawdę nasz. Oto jak będzie to wyglądać:

Facebook - nowy wygląd aktualności

Jak widać na zdjęciu, lista znajomych z czatu znajdzie się po prawej stronie. W nowym wyglądzie widać wyraźnie fascynację Pinterestem, co moim zdaniem jest bardzo dobrym krokiem. Nowy wygląd przyniesie nam też zmianę jakościową – wyświetlane nam będą rzeczy, które naprawdę lubimy. Będą one dotyczyć naszych prawdziwych zainteresowań na podstawie tego co lubimy, z kim czatujemy i jakiej muzyki słuchamy.

Bardzo ciekawym, chociaż drobnym dodatkiem, jest przycisk informujący nas, że do “feedu” dodano nowe rzeczy. Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesieni na górę strony. Wszystko po to, żeby nie trzeba było skrolować jej myszką. Mała rzecz, ale cieszy!

Przycisk na FB

Nowy wygląd to także ukłon w stronę użytkowników smartfonów. Teraz Facebook feed będzie wyglądał bardzo podobnie na komputerze, tablecie i smartfonie co na pewno zwiększy komfort korzystania z aplikacji.

Co bardzo ważne – zmiany Facebook feedu będą powoli wprowadzane od dzisiaj! Wkrótce czeka nas więc mała, fejsbukowa rewolucja!

Jak się Wam podobają te zmiany?

Wczytywanie komentarzy