Reklama

Artykuł

Tumblr jest najszybciej rozwijającą sie siecią społecznościową

Tumblr jest najszybciej rozwijającą sie siecią społecznościową
Paweł Kański

Paweł Kański

  • Zaktualizowany:

Znacie Tumblra? Jeśli nie, to teraz macie przynajmniej jakiś powód, by zapoznać się z tą platformą blogerską. Otóż według badań Global Web Index jest to najszybciej rosnąca sieć społecznościowa na świecie. Prześciga zarówno Pinteresta, jak i Instagrama, a to już coś!

Tumlbr pozwala na założenie bloga i umieszczanie w nim różnorakiej treści – grafik, tekstu, filmów, linków, list ze Spotify czy animowanych GIF-ów. Prowadzenie własnego mikrobloga jest banalnie proste i być może właśnie to spowodowało rosnącą wciąż popularność platformy. Według wspomnianych badań Tumblr urósł w ostatnim półroczu aż o 120%, jeśli chodzi o aktywnych użytkowników. Dla porównania ten sam współczynnik wynosi 2% w przypadku Facebooka, 111% dla Pinteresta i 64% dla Instagrama. Oto pełne zestawienie:

Tumblr For The Win

Wygląda to imponująco, ale wyniki trzeba ubrać w pewien kontekst. Oczywiście, Tumblr może rosnąć dużo szybciej niż np. Facebook, ale to dlatego, ze sieć społecznościowa Marka Zuckerberga ma około miliarda użytkowników. Stąd duży procent wzrostu jest raczej mało prawdopodobny. Z drugiej strony, faktyczna liczba (a nie procent) nowych użytkowników aktywnie korzystających z Facebooka może być wyższa lub podobna do tej dotyczącej Tumblra.

Interesująco przedstawia się też wykres dotyczący tego, jak często użytkownicy odwiedzają daną sieć społecznościową. Tutaj Facebook nie ma sobie równych. Ponad 50% z nich zagląda na swoje konto kilka razy dziennie. W przypadku Tumblr jest to około 15–17%.

Jak często użytkownicy zaglądają na danę społeczność

Niemniej jednak, zachęcam do przyjrzenia się temu, co oferuje mikroblog Tumblr. Na pewno warto tam zajrzeć, a może nawet założyć konto?

Źródło: Techrunch

Powiązane programy:

Tumblr na Androida

Tumblr na iOS-a

Zobacz także:

Facebook at Work może ruszyć już w styczniu

Powiedz „Dziękuję!”. Facebook zachęca

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze


Paweł Kański

Paweł Kański

Najnowsze od Paweł Kański

Editorial Guidelines