Reklama

Artykuł

20 najlepszych aplikacji do wykorzystania w podróży dla Windows Phone

Markus Kasanmascheff

Opublikowany

Dzięki odpowiednim aplikacjom telefon z Windows Phone’em może okazać się niezastąpionym towarzyszem podróży. Prezentujemy 20 najlepszych aplikacji na Windows Phone’a, które ułatwią wam małe i duże wyprawy.

Smartfony oferują znacznie więcej niż czatowanie na WhatsAppie i Facebooku oraz granie w kolorowe gry logiczne. Nowoczesne telefony są bardzo pomocne w podróży. Możemy na nich zapisywać notatki, przechowywać bilety, sprawdzać kursy walut, połączenia lotnicze, korzystać z nawigacji czy zamienić je w nowoczesny przewodnik. Przed podróżą możemy skorzystać z sieci Wi-Fi i pobrać wiele danych, by później nie martwić się o roaming. Przed wami lista 20 najlepszych podróżniczych aplikacji na Windows Phone’a!

20 najlepszych aplikacji do wykorzystania w podróży dla Windows Phone

Expedia

Dzięki Expedia App na Windows Phone’a bez problemu odnajdziemy i zarezerwujemy wymarzony hotel oraz pasujące loty. Expedia została stworzona przez Microsoft i stanowi jedną z najlepszych i najstarszych wyszukiwarek lotów. Przy odrobinie szczęścia można upolować naprawdę atrakcyjne ceny. W dodatku recenzje miejsc są czerpane z TripAdvisor, o którym więcej przeczytacie za chwilę.

Expedia dla Windows Phone’a

Kayak

Kayak to aplikacja działająca na podobnej zasadzie jak Expedia. Wyróżnia ją świetny interfejs, który nie tylko wygląda na nowoczesny, ale też jest wygodny w obsłudze. Jeśli chodzi o oceny i komentarze użytkowników, to pobiera je z booking.com. Kayak reklamuje się gwarancją najniższych cen.

Kayak dla Windows Phone’a

Priceline Hotels

Priceline od 2012 roku jest powiązany z Kayak. Jednak w porównaniu do niego wskazuje bardziej obszerne informacje o hotelach, ale nie można oczekiwać niższych cen od siostrzanej aplikacji.

Priceline Hotels dla Windows Phone’a

Skyscanner

SkyScanner to porównywarka cen podobna do Kayak ale służy wyłącznie do wyszukiwania lotów. Działanie jest jednak bardzo podobne. Porównamy nie tylko ceny, ale też czasy podróżny. Warto podczas poszukiwania lotu skorzystać zarówno ze SkyScaner, jak i Expedii oraz Kayak, aby zaleźć i wybrać najkorzystniejsze połączenie lotnicze.

Skyscanner dla Windows Phone’a

Airbnb

W Airbnb nie znajdziemy klasycznych hoteli. To wyszukiwarka prywatnych kwater. Na Windows Phonie nie ma jednak oficjalnej aplikacji dla serwisu airbnb.com, dlatego należy skorzystać z jej nieoficjalnej wersji. Dzięki serwisowi często znajdziemy znacznie tańsze miejsca do spania w warunkach wręcz domowych. Ta nieoficjalna aplikacja jest nieco prostsza w obsłudze niż mobilna strona Airbnb.

Airbnb dla Windows Phone’a

FlightAware

FlightAware dla Windows Phone’a pozwala kontrolować połączenia lotnicze. Po wprowadzeniu numeru lotu z biletu otrzymujemy wszystkie szczegóły odnośnie naszej podróży. Dowiemy się, czy samolot jest opóźniony, czy wydarzyły się jakieś inne zmiany. Oprócz ciągłej aktualizacji odlotów i przylotów aplikacja pokazuje także trasę na mapie satelitarnej.

FlightAware dla Windows Phone’a

Tripadvisor

TripAdvisor to nowoczesna forma przewodnika po hotelach, barach, restauracjach i ciekawych atrakcjach w okolicy. Aplikacja bazuje na opiniach innych użytkowników i ich bogatej kolekcji zdjęć. Dzięki temu, będąc w obcym miejscu, możemy odnaleźć dobrą restaurację, czy znaleźć ciekawą atrakcję turystyczną.

Tripadvisor dla Windows Phone’a

Yelp

Yelp to konkurencja dla TripAdvisor oferująca oceny nie tylko barów i restauracji, ale także supermarketów, stacji benzynowych czy punktów obsługowych. To nowoczesny katalog miejsc w okolicy z opiniami i doświadczeniami innych użytkowników.

Yelp dla Windows Phone’a

HERE Explore

HERE Explore to aplikacja podobna do Yelp i TripAdvisor tylko stworzona przez Nokię i bazująca na jej mapach. W aplikacji nie przeglądamy katalogu, a sprawdzamy, jakie ciekawe miejsca znajdują się na mapie w naszym najbliższym sąsiedztwie.

HERE Explore Windows Phone’a

Bing Translator

Niezależnie od naszych umiejętności lingwistycznych translator może okazać się niezastąpiony podczas podróży. Bing Translator obsługuje praktycznie wszystkie języki. Po wybraniu odpowiedniej kombinacji błyskawicznie otrzymujemy tłumaczenie.

Bing Translator dla Windows Phone’a

VoiceTranslator

Jeśli nie chcemy pisać tekstów w danym języku, możemy spróbować programu Voice Translator. Aplikacja korzysta z systemowego rozpoznawania mowy i jest w stanie odczytać proste zdania oraz wyświetlić ich tłumaczenie. Także ta aplikacja posiada wiele wersji językowych. Niestety bez odpowiedniej praktyki ciężko będzie uzyskać dobre rezultaty.

VoiceTranslator dla Windows Phone’a

Currency Exchanger Free

Wymiana walut w dalekich podróżach jest jednym ze stałych ich elementów. Na bieżąco przeliczamy ceny różnych produktów. Currency Exchanger Free pozwoli łatwo monitorować kursy i przy każdej okazji zaktualizuje je po połączeniu się z internetem. Dodatkowo możemy ustawić wybrany kurs w aktywnym kafelku na głównym ekranie Windows Phone’a.

Currency Exchanger Free dla Windows Phone’a

Easy Taxi

Easy Taxi to aplikacja, która pozwala na szybkie zamówienie taksówki bez dzwonienia. Wystarczy potwierdzić lokalizację i czekać na taksówkę. Możemy zobaczyć, jak blisko są dane samochody od naszego miejsca. Sama aplikacja wymaga jednak rejestracji. W Polsce możemy spróbować też skorzystać z iTaxi.

Easy Taxi dla Windows Phone’a

HERE Transit

Zamiast taksówek znacznie korzystniej jest skorzystać z lokalnego transportu zbiorowego. W takiej sytuacji pomocny okaże się HERE Transit. Aplikacja bazująca na mapach HERE pokaże różne trasy w oparciu o rozkłady jazdy. Możemy też ograniczyć się do jednego rodzaju transportu jak metro czy autobus. Interaktywny kompas wykorzystujący aparat pomaga nam w dotarciu do celu.

HERE Transit dla Windows Phone’a

Moovit

Moovit to alternatywa dla HERE Transit. Aplikacja uwzględnia wszelkie rodzaje transportu, określa czas dojazdu i optymalne trasy. Jednak proponowane trasy nie są często tak atrakcyjne jak w HERE Transit. Plusem są mapy dla metra, a także informacje o pracach remontowych na niektórych trasach i innych zakłóceniach.

Moovit App dla Windows Phone’a

HERE Maps

Zaawansowane i darmowe mapy na Windows Phone’a to oczywiście HERE Maps. Usługa świetnie zastępuje brak oficjalnej aplikacji Google Maps i pozwala także na zapisywanie mapy offline. W dodatku zawiera rekomendacje restauracji i barów. HERE Maps działa we współpracy z Lonely Planet.

HERE Maps dla Windows Phone’a

gMaps / gMaps+

GMaps oraz GMaps+ to nieoficjalne aplikacje na Windows Phone’a do przeglądania map Google’a. Obie aplikacje oferują niemal wszystkie usługi związane z tymi popularnymi mapami włącznie ze Steet View, a wszystko to w przyjemnym interfejsie. W aplikacja zobaczymy też ścieżki rowerowe, a nawet pogodę.

gMaps App dla Windows Phone’a

gMaps+ App dla Windows Phone’a

HERE Drive+

HERE Drive+ docenią kierowcy. To kompletna i darmowa nawigacja krok po kroku z trybem offline. Nie wymaga więc połączenia z internetem, a funkcjonalnie jest podobna do wielu innych, płatnych aplikacji nawigacyjnych. Wyświetla różne widoki, podaje informacje o ograniczeniach prędkości. W dodatku mapy są stale aktualizowane.

HERE Drive+ dla Windows Phone’a

Mandic magiC

Korzystanie z internetu w roamingu jest bardzo drogie, warto więc w podróży szukać darmowego Wi-Fi. Pomoże w tym Mandic MagiC, który wyświetla darmowe i aktywne hotspoty w okolicy. Z pomocą mapy znalezienie Wi-Fi będzie bardzo łatwe.

Mandic magiC dla Windows Phone

Emergency Kit

Emergency Kit, jak sama nazwa wskazuje, ma być swoistą aplikacją ratunkową dla Windows Phone’a. Zawiera wszystkie istotne informacje zdrowotne na nasz temat. Możemy wprowadzić dane dotyczące grupy krwi, osoby, z którą należy się kontaktować, alergie, choroby, spożywane leki. Aplikacja pokazuje te informacje także na zablokowanym telefonie. W krytycznych sytuacjach taki program może uratować nam życie. Wśród dodatków znajdziemy także latarkę Flash SOS, która wykorzystuje alfabet Morse’a.

Emergency Kit dla Windows Phone’a

Jak widać na Windows Phonie znajdziemy wiele użytecznych aplikacji, które mogą okazać się niezbędne w trackie podróży. Wszystkie możemy pobrać i umieścić w jednym folderze na ekranie główny. Na pewno nie raz się nam przydadzą!

Zobacz także:

Jak przenieść aplikacje na kartę SD w telefonach z Windows Phone 8.1?

Aplikacje na Windows Phone, które zastąpią ci usługi Google

Również może Cię zainteresować