Ważna zmiana w Wikipedii – teraz łatwiej edytować artykuły

Ważna zmiana w Wikipedii – teraz łatwiej edytować artykuły

Wikipedia w końcu uruchomiła nowy edytor artykułów. Teraz można to robić za pomocą interfejsu WYSIWYG (What You See Is What You Get).

Z tej zmiany powinni ucieszyć się Ci, którzy mieli do tej pory problemy z edycją artykułów. Ta, trzeba przyznać, nie była zbyt wygodna. Żeby stworzyć dobrze wyglądający artykuł, nie tylko trzeba było znać się na rzeczy. Konieczne było też poznanie zasad funkcjonowania składni edytora. Wraz z uruchomieniem nowego wyglądu, wiele rzeczy jest dużo łatwiejsze. Żeby dodać link, wystarczy zaznaczyć dany wyraz i skorzystać z odpowiedniej ikony. To samo z pogrubieniem, czy dodaniem pliku. Prościej się już nie da!

Nowy edytor w Wikipedii
Do tej pory, edytor był tylko testowany i dostępny w angielskiej wersji Wikipedii. Dziś mogą z niego korzystać wszyscy, także w innych językach. Jeśli jednak tęsknisz za starym sposobem edytowania (akurat!), to wpisy można redagować także na starych zasadach.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja. Nowy edytor nie działa na wszystkich przeglądarkach. Żeby z niego korzystać musisz korzystać z Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera lub Safari. Internet Explorer nie jest wspierany…

Powiązane aplikacje:

Powiązane artykuły:

Wyświetl wszystkie komentarze
Wczytywanie komentarzy

Najnowsze artykuły

Ranking pobranych aplikacji